1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Замор

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од mackice, 1 септември 2010.

 1. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Nekoe vreme custvuvam ogromen zamor,me bolat ocite se osecam kako da nemam sila,cel den se osecam normalno no vo vecerasnite casovi uzasno,ne se zamaram mnogu preku den odmoram cesto nemam obvrski i spijam mnogu do popladnevni casovi a vaka da se osecam od kaj 7 casot prikvecer se osecam uzasno ogromen zamor me faca,pospanost,bolki vo ocite,neraspolozenost.Vi blagodaram odnapred ako moze da mi preporacate nesto pozdrav
   
 2. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  ZAMOR

  mena ova mi lici ili na nizok pritisok, ili na anemija-slabokrvnost.

  probaj meri pritisok, ako ti e nizok, obide se so pogolema fizicka aktivnost, pij povise voda, a za krvta, ke napravis analiza . ako ti e zaslabena krvta osven sto ke si malaksana, ti se spie, ke si i bleda. ako te mrzi da ides da proveruvas krv, zemi si ampuli tot-hema, ili sirup Feroglobin. se kupuvaat bez recepta.

  se nadevam bev od korist..... ;) pa pisi kako si ;)
   
 3. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  ZAMOR

  blagodaram,da imam nizok pritisok,a za krv nemam ispitano mnogu odamna sega ponedelnik odam obavezno-se trudam da se hranam zdravo i vnesuvam vitamini,razgovarav so povece prijateli i svativ deka ne se slucuva samo kaj mene toj zamor,mislam deka moze da ima golemo vlijanie i promenlivata klima narocito denovive.
  Zosto se ampulite tot-hema i sirupot Feroglobin.


  Pozdrav....:)
   
 4. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  sodrzat zelezo za podobruvanje na krvta. ampulite se pijat so voda ili caj i ne s emnogu skapi-okolu 15 denari e edna. s epreporacuva dnevno edna do dve. sirupceto isto.
  Pozdravceeee ;)
   
 5. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  110
  Неколку дена чувствувам некоја малаксаност, по цел ден посебно додека сум на работа, едвај си ја држам главата, ушите ми зујат, си го слушам срцето како ми чука,како да му е напорно да ме држи будна, :?: а спијам доволно 7-8ч обавезно. А да вообичаено сум со понизок притисок,ама ме нервира многу оваа состојба како претепана сум.
   
 6. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  Најверојатно ти е слаба крвта. И јас имав слични симптоми и испадна дека ми е ниско железото. Оди да се провериш.
   
 7. ribce27

  ribce27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  54
  ми треба одговор

  имам едно прашање до сите,не сум вежбала веке 2 месеци денес почнав малку да вежбам дома и ми се слоши некако и престанав дали затоа што немам вежбано?или крвта ми е можеби слаба?
   
 8. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.485
  Допаѓања:
  8.258
  Пол:
  Женски
  ми треба одговор

  Рипче,да не си на диета па од тоа да ти е,да немаш доволно сила?Или од пеколниве жештини,а ако си имаш проблеми со крвта можно е и од тоа :!:
   
 9. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Иначе можеби ти се слошило затоа што не си вежбала подолго време, но може и од самото време, исто ако имаш менструација во моментот или ако немаш доволно сила и се чувствуваш омалаксано (на нашки кажано)... да не ги повторувам одговорот на Хермоса. ;)
  Ако следен пат исто така почувствуваш тешкотии или ти се слоши, консултирај се со лекар :!:
   
 10. ribce27

  ribce27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  54
  dali tabletite so zelezo od 65mlg se jaki?i dali ti gi rasipuvaat zabite?
   
 11. Cloee

  Cloee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  35
  Не треба да спиеш до касно.И мене ова ми се дешаваше,спиев до касно и после цело време бев расположена али навечер накај 7,8 почнував да чувствувам замор,бев нерасположена и очите ме печеа(дури ова со очиве се исплашив да не е некоја алергија,али очигледно не била)
   
 12. calm-girl

  calm-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2021
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  895
  Пол:
  Женски
  Јас чувствувам замор и тоа премногу веќе цела година... Иако спијам 8 часа и кусур минути повторно чувствувам замор... На матичната и реков за сето тоа и ми рече дека треба да јадам овошје и течности да пијам. И тоа пробав, но повторно нонстоп ми се спие... Кажете да не боледувам од некоја болест јас? Или не се хранам доволно со овошје и зеленчук?
   
 13. Ajronmen

  Ajronmen Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  1.971
  Допаѓања:
  8.254
  Пол:
  Машки
  Како ти изгледа исхраната? Имаш пробано да суплементираш со некоја комбинација од витамини?
   
 14. Lavender4

  Lavender4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2021
  Пораки:
  724
  Допаѓања:
  2.248
  Пол:
  Женски
  Направи крвна слика и тироидни хормони
   
 15. calm-girl

  calm-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2021
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  895
  Пол:
  Женски
  Извини дури сега ми текна да ти одговорам...
  Иначе многу ретко тоа... Неколку пати во годината можеби...
   
 16. Ajronmen

  Ajronmen Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  1.971
  Допаѓања:
  8.254
  Пол:
  Машки
  Пробај суплементирај со некои мултивитамини. Не се скапи. Види дали ќе има разлика, ако има разлика значи не внесуваш доволно витамини со исхраната.
  Премногу спиење може да има контра ефект исто како и премалку спиење. Најди кое време најмногу ти одговара и те полни со енергија.
  Лично мислам дека спиење повеќе од 8 часа е премногу. Пробај да се будиш во периодот од 7 ипол до 8 часа сон.
   
 17. calm-girl

  calm-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2021
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  895
  Пол:
  Женски
  @Ajronmen
  Ti blagodaram sto mi dade soveti, mozebi konecno ke se oslobodam od ovoj zamor.
   
  На Ajronmen му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lost angel

  Lost angel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2016
  Пораки:
  1.226
  Допаѓања:
  10.177
  Пол:
  Женски
  Железото во крвта како ти е ,мене еднаш ми падна на 4 леле не можев на нозе да стојам,примав терапија и се опоравив.