Запознавање и љубов преку интернет

Дискусија во 'Врски' започната од LAVICA81, 16 јануари 2010.

 1. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  7.401
  Пол:
  Женски
  Ние се запознавме на фејс, сега сме заедно скоро година дена и четири месеци, совршено е :*
   
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.555
  Допаѓања:
  5.235
  Сo мoјaтa првa љубoв се зaпoзнaв преку фб. И oдевме 5 гoд.


  А сo другиoт истo се зaпoзнaвме преку фб, се сретнaвме oдевме 3 месецa и тoa беше се.

  Си имa преднoсти и недoстaтoци oвa нo aкo се сaкa се се мoже.
   
 3. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.970
  Јас како средношколец со едно девојче се запознав случајно на mIRC па после се аднавме на MSN Мessenger на времето, после недела се договоривме да се најдеме пред олимписки базен на скалите каде што и се мувавме а подоцна и одевме бевме во врска 4 месеци и раскинавме како што започнавме ноќе преку MSN (Windows Live Меssenger). :lol:
   
 4. Mariii :)

  Mariii :) Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Јас моментално со еден се запознав на тиндер, ми изгледа ок дечко од истиот град мој и многу ми е познат ама ми е страв да излезам со него совет :(
   
 5. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.196
  Пол:
  Машки
  Неколку пати сум се запознавал преку интернет, ми успевало да се договориме за излегување само на кафе и муабети, мување, врска.
  Но по подолготрајни допишувања и запознавања на нет.
   
 6. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.203
  Допаѓања:
  27.849
  изпадните на кафе на некое јавно место кај шо има народ седните у некој кафич
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.196
  Пол:
  Машки
  Тиндер низ цел свет се користи само со една намера, која скоро сите ја знаете.

  Ако сеуште не си сигурна, тогаш одложувај се додека не го запознаеш човекот од внатре и да видиш кои му се намерите од таа средба или што планира со тебе.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mariii :)

  Mariii :) Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Најмногу се плашам од тоа да не се допадниме еден со друг и физички и психички, и за џабе да биде тоа што сме пишувале и што сме се запознавале во детали со недели или месеци
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  2.649
  Пол:
  Машки
  Па како би знаела ако не излезеш?

  Имаш проблем со самодовербата малце, се плашиш, опушти се, и да не се допадните не е крај на свет, ќе се најди друг. :D
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.196
  Пол:
  Машки
  Секогаш рачунај ја и таа опција. Сепак, до вкусови е.
   
 11. Mariii :)

  Mariii :) Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Ќе се разочарам ако не му се допаднам, многу сум осетлива на тоа, можеби е до самодовербата незнам ама стварно можеби е чудно ама многу ќе ми падне тешко ако не му се допаднам ќе мислам дека со мене нешто не е во ред ;(:( а сакам да се видиме но многу се плашам од тоа...
   
  На Animali и Jessnow им се допаѓа ова.
 12. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  2.649
  Пол:
  Машки

  Нема зошто да се плашиш, пробај и тоа е прашање на вкус, и како што реков не е крај на светот и ако не си одговарате. Пробај, ако не пробаш нема да знаеш. Со среќа!
   
 13. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.196
  Пол:
  Машки
  Или ќе собереш храброст и самодоверба и ќе отидеш да се видите, или ќе седиш дома во кревет, замислувајќи си како би било доколку се сретнавте.
  Измеѓу нема.
  Или имаш храброст или немаш.
   
 14. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  22.794
  Пол:
  Женски
  Па,не брзај.Пробај да разбереш повеќе за него пред да се видите.
  Видете се на место кое тебе ти е одлично познато.
  Ако ептен ти е страв замоли другар/другарка да дојде со тебе и да седне во ваша близина,да посматра.
   
 15. Mariii :)

  Mariii :) Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Не е се така лесно како што изгледа, јас ќе паднам во депресија ако не му се допаднам физички ионака сум склона кон тоа:(
   
 16. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  6.175
  Ич да не се секираш јас ти гарантирам дека ќе ти рече дека си и поубава од што те замислувал пошто гарант и тој како и сите нема доволно верба во себе и си вика себеси абе оваа ако се заинтересирала за ваква фаца ко мене гарант е некоја никаква. И оп му улетуваш ти лепотица каква што можел само да сонува. Да ми веруваш, да излезеш и на ова да мислиш ако те фати трема или се премислуваш.
   
 17. СуперДевојка

  СуперДевојка Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  5.346
  Пол:
  Женски
  Нели имаш дечко 3 години?
   
  На RoseRain, Brinetka, John Snow и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.196
  Пол:
  Машки
  За вториот дечко може збори...
   
  На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  11.477
  Пол:
  Женски
  Дали е нормално да се заљубеш во некој што долго се допишуваш а уште не сме се виделе ?
   
  На Bratot, Aschenputtel, me again и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Tekkyi

  Tekkyi Нов член

  Се зачлени на:
  27 март 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски