1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Запознавање со родителите на дечкото, но и со вашите

Дискусија во 'Врски' започната од rossonerka, 14 октомври 2010.

  1. butterfly6223

    butterfly6223 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.076
    Зависи ти како се чувствуваш. Јас за мене можам да кажам дека е рано за такви запознавања, а и некако тоа инсистирање што го прават ми е малку чудно. Ако сметаш пак, дека тоа му е ептен битно, оди и запознај се. Или седнете некаде на кафе, не мора да е дома. Така и ти нема да чувствуваш притисок.
     
  2. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.902
    Допаѓања:
    30.639
    Пол:
    Женски
    Малце сте во врска за ваков чекор, според мене, но ако си спремна ти да одиш кај него, оди. Не верувам дека мајка му има некоја лоша намера со тоа инсистирање, можеби и е само мерак да те запознае, како и секој родител да му е мило и среќен за неговото дете.
    До тебе зависи, јас би почекала малце повеќе.
     
  3. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.875
    Допаѓања:
    8.422
    Пол:
    Женски
    Не може да те брза ако ти не сакаш. Не е воопшто срамота да одбиеш.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  4. poi

    poi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2019
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.385
    Пол:
    Женски
    Кога мислите дека е време дечко ми повеќе да се запознае со моите?

    Одиме 3 години и јас едвај чекам онака да стане поозбилна работата и од мојава страна, ама се плашам да и спомнам на мајка ми. :x Да напоменам дека јас со неговите одлични се знам уште одамна. Би сакале заедничка иднина, но не за брзо.
     
  5. Lotus Girl

    Lotus Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2021
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    3.723
    Пол:
    Женски

    Тоа зависи од само од тебе . Лично јас не би го запознала секој посериозен дечко со мајка ми и татко ми, глупо ми е да им однесам еден, после некоја година друг ... Треба да сум сигурна прилично многу дека тој е тој, за да ги запознаам.
    Не треба да се плашиш од мајка ти. Туку да седнеш и да разговараш отворено, слушај мамо вака и вака е работата што мислиш ти , така ќе си на чисто.
    Јас сум била по ручеци кај двајца мои бивши, а тие никогаш кај мене. Со едниот сум била и на одмор и 10 год врска со прекини.
    Моите беа со став дека не сакат да се запознават со моите партнери се додека не сум сигурна дека ќе им биде зет.
    Но работите се променија со последниот дечко. Татко ми кој е доста строг човек изрази желба да го упознае и го викаше на ручек ( јас нормално шокирана)

    Така да се зависи .
     
    На warrior, poi, nevermet18 и 2 други им се допаѓа ова.