1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Запоставување на грижата за изгледот во долга врска

Дискусија во 'Врски' започната од black-i, 7 јуни 2010.

  1. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    и со дечко и без дечко, никогаш нема да си дозволам да се запустам, најлошо нешто за секоја девојка..
     
  2. Queen-Nefertiti

    Queen-Nefertiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    46
    Познавам многу кои се имаат запоставено откако ќе фатат дечковци дури да не можеш да препознаеш дали се тоа тие :lol: Јас имам долга врска и можам да кажам дека сум истата како и порано кога бев сингл значи не дозволувам да не бидам средена,некогаш дечко ми дури ми вика(кога ќе седиме кај него дома)аман бе не мора за кај мене да се средуваш,ама јас сум таква значи не за него туку лично за мене сакам да си бидам секогаш средена дотерена,се трудам колку што можам да припазувам на мојот изглед,и недоволната грижа за себе и запоставувањето на самиот себеси се само дел од причините кои партнерите им заминуваат со други,затоа женски увек тип-топ средени без разлика дали сте сингл или во врска :)
     
  3. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Не дека го запоставувам изгледот но, сепак е полабаво, нормално нема да му искочам тек станата од спиење...сакам да бидам убаво средена
     
  4. LegallyBlonde

    LegallyBlonde Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Девојка треба да си биде дотерана и кога има и кога нема дечко. Сакам секој пат кога ќе ме види пак да се заљубува во мене. Плус сведок сум на случај, седиме во друштво и доаѓа другар со женската, убава девојка ама ептен не средена, со корен, ненашминкана, подочњак до брада, ноктите лакот пола избришан. И она нешто порано мораше да си иде, кога останаа на само кога почнаа да му зборат другариве у стилот зашо си со неа на ништо не личи. И од тогаш, ако претходно се дешавало да излезам несредена, сега 3 саати се спремам. Нејќам да ме видат утепана другарите негови па да му зборат, сигурно непријатно ќе му биде, плус егото на минимум. И сакам кога идеме по улица гордо да иде со мене под рака, а не да ме бутне у кола и да ме однесе на некое затепано место од срам да не ме види некој што го знае.
    А за мојов. Вака физички среден е, професијата не му дозволува да пушти стомак и да се здебели, секогаш намирисан, чист и избричен. Али си има испади кога ќе ми дојде на врата у тренерки, а ја у штикла пицната. Е тогаш идеме докај него да се пресоблече. Како јас што сум можела да се спремам, може и он. :muscle:

    П.С. Дечково што го спомнав погоре, после некоја недела од случкава, раскина со женската од непознати причини...
     
  5. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    секогаш се средувам за мене не за дечкото или народот...е сега бидејки живеме заедно нормално е да ме има видено во секакво издание ама пак преку ден нормално ке си се средам (за по дома де) тренерки шалварчиња маичка спорски тип ама коса средена лице измиено средено...јас како што сум венчена за лабело можете да претпоставите дека нон стоп ми е на уста,а додека пак кога треба да се излезе е тогаш почнувам од 5 поручек за да бидам готова до 9-10 зависи кога имаме договорено со друштвото...



    само да ви кажам дека кога сум заглавена во кујна подолго време (пример пржам нешто) никогаш не одам во спална кај што лежи и гледа тв да се муабетисувам или гушкам него прво туш па после кај него....иако е од храна не сакам он убаво намирисан среден да ме гушка со арома на прженици и манџи...


    имав качено неколку кг вишок (ништо страшно) после спонтантиот се изгубив сега пак сакам да дигнам две три кила....


    А он па од работа прво под туш па на гуш гуш и бац бац...никогаш не излева од дома бес флизуричка скоцканко топ...за по дома се знае тренерки и кремче на раците парфемче стик обавезно,ок и добри 10кг плус во последните неколку месеца хиххих
     
  6. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    нешто што секогаш ми било смешно
    да ги има многу,сигурно мислат да имам долга врска ме сака и доволно е него да сум му убава..ало бре!!
    тоа кај мене неможе да помине,се знае,девојки сме изгледот пред се,точно е дека тој што те сака ќе те сака каква и да си меѓутоа се во граници на нормала,неможе да идеме во град тој се средил јас едвај косата сум ја средила,па колку и да се нема време еден саат е доволен да се избањаш да ја средиш косата и пред се самите да се чувствуваме полни со самодоверба :)
     
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    И јас имав таков проблем дечкото имаше стомаче хахаха и јас индиректно му велев да трча да вежба или да игра фудбал... почна на работа ослабе, но по неколку месеци повторно се здебели ;( на крајот се скаравме и сега го немам видено 5 месеци не знам каков е :(
     
  8. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    да меѓутоа човек никогаш неможе да остане онаков каков што сме го запознале. За килажа срамота е да се замерува па ете врска од 10 години сигурно нема да остане на иста килажа сигурно ќе се здебали 10 кила најмалку. А што се однесува за средување бричење, миење, шишање, шминкање убаво облечена пиц пец средена за тоа не се битни годините кој си во врска треба да си и на 15-55 години, средена пред се за себе не за другите ;)
     
    На LaChiquita му/ѝ се допаѓа ова.
  9. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
    Се согласувам со Карак :up:
    Кај повеќето луѓе телесната тежина со време станува проблем број еден. Но секако со убаво средена гардероба, отмено и женствено, тоа и нема да биде толку голем проблем.
    Но несредени коси, неишчупани веѓи, неделирани...тоа треба да биде срам за самата личност, а не за партнерот! Тоа не го признавам во никој ама во никој случај!
     
  10. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.588
    Допаѓања:
    23.029
    Пол:
    Женски
    Не се работи за тоа дали некој/а се грижи за изгледот во подолга врска, туку се работи за основна лична хигиена. Јас ако имам подолга врска, ајде да престанам и да се бањам, што има врска, ме сака секако. |(
    Мислам, многу примери имам околу мене вакви, но не за подолги врски, туку за луѓе што стапуваат во брак и по некоја година ја гледаш жената повлакнеста во нозете и веѓите од мажот.

    А тоа дали некој ослабел,се здебелил, излегол по тренерки,се појавил без шминка, ми нема некоја врска и не е некое запоставување.

    Грижата за изгледот е пред се за себе, а после за други, во случајов партнерот..
     
  11. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Вклучувајќи ги основните правила за водење на хигиена и грижа за изгледот е некој вид на сопствена култура. Или ја имаш или ја немаш. А, запоставувањето би го издефинирала како некој вид на заситеност од се и сешто. Едноставно, мака ми е веќе од на пр. фенирање коса, ќе си врзам коњско опавче, смачено ми е од диети ќе си јадам што си сакам... Секој има таква фаза не верувам дека постои некој без такви периоди без разлика дали е во врска или не е, некој порано некој подоцна се освестува.
    Сите наопаку а јас терсене :) . Пред бракот водев грижа нормално ама постојано се борев со кг. Во брак сега сум минус 10кг е сега кажете дека мажот не ме чува :) , се зезам. Едноставно работата и обврските си го направија своето. И денес припазувам што јадам ама не нешто драстично да се потресувам. Мојата работа ми диктира да сум секогаш средена и до ден денес само еден ден ми се има случено да ме видат во фармерки (детето беше многу болно и цела ноќ симнувавме температура). Едноставно тој ден не ми беше битно како изгледам...се појавив за да земам слободен ден и се др. да откажам...
    И за мажот немам замерки. Секогаш е среден, сам се средува :) од мене испеглан :) и скоцкан ;)
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Мојот дечко не е дебел, малце е по полничок ама во нормалата. Има пивско стомаче. Ама јас немам никаков проблем со тоа да му кажам дека сакам/треба да ослабне. И тој самиот е свесен за тоа. Е јас си го сакам и така..Ок јас и пре долго го знам, па можда тука и физичкиот изглед не ми игра некоја улуга. Зошто инаку би била за него после толку време.
    Често знам да му кажам доста јадеш после ќе кажеш дебел сум, а тој на тоа ми одговара, па да дебел сум. А има исто и моменти коа ќе ми каже знам срце дека треба да ослабнам.
    А и јас сум качила некое килце откако сум со него, но не некоја драстична промена. Па вчера се договоривме да бидеме малце на диета. Поточно кажано да не јадеме навечер. Зошто стварно почнавме многу да јадеме. Од дома и неговите а и мајка ми само не хранат :lol: Но, јбг си се сакаме и такви.
     
  13. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Моето прасенце има стомак и тоа малце поголем ама мене не ми смета ич убав ми е и таков и му одговара на килажата.
    Јас почнав поретко да се шминкам и се облакав по лежерно летово а иначе не се дотерувам претерано секој ден најчесто дуксер фармерки и туш на очите за до факлутет и назад а за искачање малку појака шминка штикли фустанчиња блузички
     
  14. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Хигиената е здравје и не треба да изостави и кога си во врска и кога не си нормално
    со дечкоми се гледам секој ден освен кога оди на пат по 7 или 10 дена не е битно
    неможе никој 24 часа и секој ден да е тип и топ туширање нормално секој ден но неможам јас секој ден да сум дотерана полежерно се облекувам за да ми биди покомотно се разбира а и тој е спортски тип така да си се фклопуваме има и кога се дотерувам топ но тоа е поретко и незначи некој дека се запоставува
    со килажата секогаш сум иста си пазам на храната и никогаш тотално не се опуштам во телото секогаш сум иста нема потреба за било кој да се запоставувам и дечкоми е по здрава исхрана теретани 2та добро се држиме :$
    и за крај како рекле
    Не ми треба некој покрај мене што ќе ме сака само кога ќе бидам здрава и убава,ми треба да ме сака и кога ќе бидам грда и болна
    да не заборавиме секакви случки има во животот
     
  15. femina989

    femina989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    14
    Ни јас, ни тој, во ни еден момент не си го запоставивме изгледот откако сме во врска. Тоа воопшто не го оправдувам...зависно од ситуацијата, кога треба лежерно, облечени сме лежерно, кога треба елегантно, облечени сме елегантно итн. Само едно ќе кажам: грижата за својот изглед, го прави човек посреќен....не само за облеката, туку и грижата за своето тело, лице итн. Нели кога сме средени и кога ќе се видиме во огледало убави, сме посреќни и ни расте самодовербата?
     
  16. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Во врска сме веке 6 и пол години и секако дека се случува да те види во секаква ситуација,но јас имам едно мислење дека кога се средувам се средувам за себе не за него или за некој друг што ке ме види било каде да излезам.А и тој исто е секогаш избањат,среден,намирисан.Дури се случувало ако сме подолго време еден до друг потоа облеката да ми мириса на неговиот парфем или омекнувач.А и тој многу пати ми го има кажано истото.
    Не оправдувам никакво запоставување на грижата за изгледот во никој случај без оглед дали со во врска(догла или кратка)или си слободен.
     
  17. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Се случува често да одам кај него без пудра,шмика ама тоа го правам само заради тоа што тој така сака! Иначе никогаш не одам неизбајнета!
     
  18. zizela111

    zizela111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    68

    во право е дечкото. Ти него го сакаш само заради изгледот или и нешто друго? Ајде малде подразмисли, ти се немаш ич здебелено / ослабнато? Држиш витка линија 24/7 ?

    Си го прашала некогаш он што мисли за твоето тело? :!:


    Ова само како пример го наведов. :hai:
     
  19. S-girl

    S-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    38
    :) zdravo na site Sakam da kazam i da prasam ............... Ne mozam da svatam kako mnogu od zenite sto gi imam zapoznato i se vo moja blizina , kako si dozvoluvaat na pr ako se 1 godina vo brak ili poveke , ili vo vrska ne e vazno , i tie se zapostavuvaat 100% , znaci ne izdepilirani nadusnici , vlakna na racete i na nodzete , kosata mrsna i voopsto ne sredena , nokitete ne sredeni , obleceni so alista koi voopsto ne se seksapilni , ne nasminkani, so ne izmieni zabi .......... poslem toa pred nivnite mazi/deckovci zboruvaat na tema '' nekni imav proliv uste me boli stomakot '' , ''jadat so otvorena usta'' ii mnogu drugi slicni primeri da ne nabrojuvam , MOJ SOVET DO SITE ZENI , NIKOGAS AMA NIKOGAS DA NE DOZVOLUVAAT DA SE ZAPOSTAVAT NEMA VRSKA DALI SE VO BRAK ILI VO DOLGA VRSKA , POSLEM TOA SE CUDAT KOGA MAZITE IM ODAT PO DRUGI ZENSKI , EDNOSTAVNO NE ODI TOA.......
    [mod-kirilica:w83a9b33][/mod-kirilica:w83a9b33]
     
    На cigarce, pupi.girl, mal.ecka и 4 други им се допаѓа ова.
  20. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.247
    Допаѓања:
    124.624
    И јас после неколку години врска почнав да се запоставувам :tmi: до пред некое време бев нон стоп средена сега некако ме мрзи ама после ова што прочитав повеќе нема ветувам :rofl: дечко ми вика порано беше секогаш нашминкана дотерана со ти е сега само те мрзи........ама уште вечер се вракам на старото мото,секогаш средена :!: