1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Запоставување на грижата за изгледот во долга врска

Дискусија во 'Врски' започната од black-i, 7 јуни 2010.

  1. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    исто и во мојот случај...веќе 2 години сме заедно но со тек на време се здебели и му кажав дека така не ми е привлечен...подобро да му кажам отколку да пречутам нели...
    и океј по толку молење конечно почна да вежба...се надевам дека ќе има резултати

    И никако не го поддржувам мислењето дека ако си во врска не треба да внимаваш на својот изглед...а имам забележано кога некои биле во врска и ќе се скараат...тогаш почнуваат да држат диети,да вежбаат и слично.
     
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    На оние кои го запоставуваат изгледот во долга врска - по една клоца.
    На оние кои се сингл, се жалат и тужакаат како не можат да си најдат соодветен партнер, а во изгледот замонашена калуѓерка е посредена од нив - по 15 клоци у сукало в газ! :devil:

    Изиритирана сум максимално.

    Девојки, треба да имате толку пријатен лик и харизма на тони, па да привлечете некого така од прва.
    Вистината е таа, за да некој ви се приближи, треба да сте минимално дотеранки... да дефинираме дотеранки, зашто е прилично субјективен став.

    Јас сфаќам дека е време на сиромаштија и немање, ама денес има толку евтина облека, малку имагинација па и барање помош не е на одмет. Ќе си скоцкате 3-4 парталчиња и тие ќе ви бидат за дотерување.
    И нема со нив - на факултет, на кафе кај другарка во маало, на ајвар лупење... звучам можеби како баба, ама знам дека сум во право.

    И чиста коса, уредни нокти, исчеткани заби, избањати, зачупани, а и тие стапчињата за уши не се скапи.

    Фрапирана сум од нивото на нехигиена, па од смислата за (не)дотерување во сабота невечер... се испрчила момата, мука нема, пут под ноги, те сече со поглед, а мрсна, валкана, и парталава... јас така не би се облекла ни за до продавница, а не дека се занесувам и имам плакар ала Кери Бредшо.
    Осет бре, осет.

    Варирањето со килограми искрено ми е последно на листава, кога си дозволуваат да се доближат до некого (симпатија, дечко, маж) со немиени заби и смрдлив здив и очекуваат филмски бакнеж.

    Dream on baby, DREAM ON !
    |(
     
    На S-girl, Mishela, JuLleE и 9 други им се допаѓа ова.
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.582
    Пол:
    Женски
    Јас не можам да си го дозволам тоа. Ако не се грижам за себеси, знам дека може да ме остави. Колку и да е долга врската, нема гаранција дека нема да и се стави крај.
    А доколку тој се запушти, навистина не знам, сепак јас сум повеќе вљубена во неговата внатрешност отколку во надворешноста и не верувам дека ќе го оставам заради нешто такво. Сепак убавината е пролазна, но карактерот останува.