Запросување по 20 дена во врска! Која е причината?

Дискусија во 'Врски' започната од prevarena, 29 октомври 2019.

 1. prevarena

  prevarena Нов член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Deckoto so koj se gledav pred nekoe vreme i go sakav , doznav deka se veril so nekoj otkako 20 den bile vo vrska , Sto mislite koja e pricinata?
   
 2. Youknow

  Youknow Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  1.201
  Mislam deka sakal da si se zeni:^)(ako e devojka posto pisa nekoj) tebe ne te gledal na toj nacin verojatno...
   
 3. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.471
  Допаѓања:
  18.879
  Сигурно ја запросил ради бескрајна љубов и доверба. :makeup:
  20 дена е сепак доволно долг период.

  Едит: Зашо си потпишана ,,преварена"? Нели ти раскинал пред да се такса.
   
  На SexiLy, Maša8, Ivan4e04 и 19 други им се допаѓа ова.
 4. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.437
  Допаѓања:
  9.233
  Пол:
  Женски
  Па постои опција дека идел со двете, раскинал на првата и по кратко ја запросил втората девојка.
   
  На PaLaVa, poppie, Trxmx и 7 други им се допаѓа ова.
 5. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.406
  Допаѓања:
  34.602
  Пол:
  Женски
  ЉубАв и само ЉубАв. :inlove: :D
  Батали го, најсериозно ова. :)
   
  На WildMk и Tanjamm им се допаѓа ова.
 6. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  4.320
  Допаѓања:
  150.753
  Жал ми е што ќе кажам ,ама прво на ум што ми дојде е да можда ти имаш погрешно инфо да се само 20 дена у прашање...
   
  На tinka-mace, WonderWoman98, SexiLy и 46 други им се допаѓа ова.
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.137
  Допаѓања:
  264.748
  Пол:
  Женски
  истото и го направи еден на другарка ми .Идел паралелно со двете.Дури од трета особа дознавме дека со другата се верил уште нераскинат со другарка ми |(
   
  На Ivan4e04, AAKG, Victorian и 10 други им се допаѓа ова.
 8. Ubavka D

  Ubavka D Активен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  колку нечовечки
   
  На tinka-mace, Justicija, dragoneelz и 18 други им се допаѓа ова.
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.137
  Допаѓања:
  264.748
  Пол:
  Женски
  многу
  и замисли третата особа ми покажува слика од веридбата каде била.И го гледам младоженецот уствари дечкото од другарка ми :x
   
  На tinka-mace, kuc, Ivan4e04 и 23 други им се допаѓа ова.
 10. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.626
  Допаѓања:
  19.618
  Пол:
  Женски
  Уште за ова немав слушнато :|
   
  На busybee, Alex.T, piksooki и 5 други им се допаѓа ова.
 11. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  671
  Допаѓања:
  2.002
  Пол:
  Женски
  Се гледаше или бевте во врска? Оти ако сте се гледале може да си била бр.2 и дечкото да си одел со неа којзнае колку време и сега си се верил. Како што спомнаа погоре може ти мислиш дека се 20дена...

  Објасни малку што како е ситуацијата.
   
  На WildMk и sj *O* им се допаѓа ова.
 12. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  6.238
  Допаѓања:
  57.621
  Пол:
  Женски
  Можеби врската траела малку подолго од тоа што си го разбрала.
  Како и да е,немој да си ги оптоваруваш мислите со тоа.
   
  На WildMk, Cinnamon Bun и lasthope им се допаѓа ова.
 13. sj *O*

  sj *O* Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2016
  Пораки:
  621
  Допаѓања:
  1.468
  Пол:
  Женски
  Da ne ja zatrudnal po greshka :wasntme:
   
  На WildMk, Cinnamon Bun, Capricorn96 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.382
  Пол:
  Женски
  На денешницава све е нормално,па и ова:?:само НЕК СЕ ЉУДИ ВОЛЕ:nod:.
   
  На poppie и WildMk им се допаѓа ова.
 15. lasthope

  lasthope Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  А ти мислеше дека ќе ти каже дека има друга?
  Радувај се ти што не си верената, ќе продолжи овој да си вара и да се глупира, таман барем ти отворил очи и сега ќе си најдеш подобар.
  Комшика моја вака ја оставија само малку потешко..требаше веридба да прават ама тој остави друга девојка бремена, и на денот т.е вечерта кога требаше со моите да идеме на веридба кажаа дека е откажана.Ова ми е крајно незрело и нечовечки.
   
  На tigrica92, honey.11, темјанушка и 17 други им се допаѓа ова.
 16. lasthope

  lasthope Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  А замисли да треба да идеш на веридба кај комшика и да ти кажат дека е откажана затоа што зеткото забременил друга :(
   
  На Victorian, nextredstyle, Tanjamm и 3 други им се допаѓа ова.
 17. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.967
  Допаѓања:
  37.490
  Пол:
  Женски
  Не се 20 дена во прашање гарант, за жал, траело тоа од поодамна. Трудна е исто можеби па затоа одма официјализирале.

  Знам за два вакви случаи, едното искуство беше на една другарка.
  И во двата случаи по отприлика 20 дена се склучија свадби, и во двата случаи имало изневерување т.е паралелни врски кои траеле прилично долг период, и на крај поради бременост бидува свадба.
  Скаперници.
  За вакви не вреди ни грам негативна енергија да потрошите.
   
  На VoodooGirl, темјанушка, Ivan4e04 и 21 други им се допаѓа ова.
 18. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  2.347
  Допаѓања:
  18.897
  Пол:
  Женски
  Ова 20 дена тешка математика ти е ... да не се 19 случајно?:^):D

  Многу такви 20 дена имало пред да дознаеш ти,unfortunately.
   
  На nextredstyle, cresa-jagoda, sj *O* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.284
  Пол:
  Женски
  Таа останала трудна и тој ја запросил. Знам за таков случај. Врската траела подолго време. Девојката не се ни посомнева дека идиотот има уште една девојка. Од други дозна дека ќе се жени со друга. Не и ни раскина.
   
  На Feminka22, WildMk, nextredstyle и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.132
  Допаѓања:
  22.056
  Добро бе, кај ги наоѓате вакви морони? Досадни сме веќе со муабети "отвори очи" претпоставувам , ама да ме издрибла некој вака па уште да се интересирам за мотивите??? Или тој ќе се интересира кој е најдобар хирург за скршена вилица ако на пример е врридба договорена па се откажа, или ќе си направам лоботомија па ќе го заборавам.
  Иначе бирање на 2-3 столици седнат прави само гомно маж или жена
   
  Последна измена: 30 октомври 2019
  На eliesaab, honey.11, Ivan4e04 и 13 други им се допаѓа ова.