1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Запросување по 20 дена во врска! Која е причината?

Дискусија во 'Врски' започната од prevarena, 29 октомври 2019.

  1. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Во врска со тоа што го пишав. На девојката и беше неколку пати кажано со каков кретен си има работа. Ама она на никој не веруваше. А испушти шанси за да биде со други. Западна во депресија. Не и беше лесно после 10 годишна врска.
     
    На Milobebence, WildMk и teressa им се допаѓа ова.
  2. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    Тешко е верувам ама во денешно време за жал ништо не е невообичаено и за се изгледа е нормално. Јас останав запрепастена по една случка на сестра од блиска другарка. Жената породена пред 6 месеци дознава дека мажот има 2годишно дете со друга (facepalm) е од тогаш реков значи човек за да не биде урнат уништен разочаран мора на се да е спремен зашто во денешно време се е нормално
     
    На Maša8, Victorian, Konfetka и 8 други им се допаѓа ова.
  3. prevarena

    prevarena Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    nee 100 procenti sum sigurna i od sig info deka se gledal so nejze nekade 3 nedeli, btw on e totalno neseriozen covek za da bi sakal brak na ovie godini( ima 24), jas mislam deka sepka taa valjda e trudna...

    iskreno, ne veruvam deka tolku mozes da zapoznaes nekoja za 3 nedeli, za da stapis vo brak, osobeno ne na 24 godini....
     
    Последна измена од модератор: 31 октомври 2019
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Иронична е девојката.
    Како и да е... продолжи понатаму, заслужуваш подобро. Мислам.. можам да замислам колку ти е тешко, ама секакви луѓе и ситуации има, сфати го ова како составен дел од животот.
    Ќе бидеш добро, а он ќе се кае, ама касно.
     
    На Martka, Alisa22, WildMk и 4 други им се допаѓа ова.
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    И јас се омажив на 24 години. Јас сум убедена дека таа е трудна. Инаку, зошто би ја земал за толку кратко време. Нема логика.
     
    На Tanjamm, Spidy и sj *O* им се допаѓа ова.
  6. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Е како за 3 недели ќе дознае дека е трудна? Ова е нешто што трае многу подолго само што успешно било криено од девојчево..
     
    На Victorian, WildMk, nextredstyle и 7 други им се допаѓа ова.
  7. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Не ме разбра. Она била трудна подолго време, па не се кажувало. Како во примерот што го наведов. Врската сигурно траела подолго време.
     
    На sj *O* и John Snow им се допаѓа ова.
  8. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    5.013
    Пол:
    Женски
    Мене не ми е чудно, бидејќи другарка имаше врска од 5 год, раскина со тој најде друг овој ја запроси за помалце од еден месец и еве сега свадба ќе прават, не знам како се нафаќаат така и избрзуваат па после се разведувале, баш можеш да процениш дека некој ти одговара карактерно за 20 дена како не.
     
    На Shmizla94, nextredstyle, oblace1 и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Еднаш, психолог ми кажуваше за honeymoon phase што се јавува откако ќе прекинеш една врска и брзо-брзо ќе влеташ у другата. Мислам, нормално, сите врски ја имаат фазата на меден месец ама кај тие што раскинале и веднаш се мажат/женат со друг е посебно изразена.

    Пошто мозокот ти е толку оптеретен со проблемите од претходната врска, во новата врска се' ти е свежо и интересно и си заслепен, не ги гледаш баш реално работите и новиот партнер ти се чини совршен и идеален. (иако не е, како никој од нас што не е). Па така веднаш се одлучуваш на happily ever after...

    Мене не ме чуди да се зеле после 20 дена, ама ич не ме чуди ни да се гледал во тајност со друга.
     
    На busybee, SexiLy, honey.11 и 31 други им се допаѓа ова.
  10. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Од прв ден останала трудна, на 10ти дена дознала дека е трудна, а на 20ти ден ја запросил :D

    До членката што ја отворила темата: Батали ги. Продолжи си со животот, пошто не вреди ни да им се замараш, ни да се секираш што прават.
     
    На Ivan4e04, Victorian, Ygritte и 11 други им се допаѓа ова.
  11. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Ти кажа Стоунд, иронична сум, но не на твоја сметка, туку на негова.
    Никогаш не престанувам да се изненадувам колку сме ние луѓето неповерливи и злобни, како случајот
    со дечко ти.

    Во кратки црти, да не замарам.
    Му дошло време за женење на типот, (биолошкиот часовник за потомство), и решил да не бира туку
    само да ја одигра својата улога на маж и иден татко. Тебе да те запросеше наместо неа, ќе прифатеше знаејќи дека двете ве користел? Имај предвид дека неа тек сега ќе ја изневерува и лаже откако ќе стапат
    во брак. Биди среќна, ти направил услуга што се тргнал од патот. Милион посто ќе најдеш подобар,
    тоа е факт, не утеха.
     
    На honey.11, Martka, Victorian и 9 други им се допаѓа ова.
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Можеби претходно се знаеле, и биле во некаква врска..
    Иначе, многу брзоплео би било...
     
    На nextredstyle, oblace1 и stetoskop им се допаѓа ова.
  13. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Што не ќе слушнам аххахахаха :lol:
     
  14. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Woww.. Мајко мила, што се гази по оваа Земја :puke:
    Инаку кај е @prevarena да си каже што како е? Дојде, отвори нова тема, пиша една реченица и дим да ја њама :D
     
    На sj *O*, buba4e89, nightingale и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Cinnamon Bun

    Cinnamon Bun Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2017
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    5.989
    Пол:
    Женски
    Јаооо што се изначитав. :envy:
    Колку само биле чести ваквиве срања.
    Секој втор на две столици седи.

    Мајко па ја среќничка сум. Да си го чувам најубаво мојов и да не го пуштам. :D
     
    На eliesaab, Alisa22 и marchi-cool им се допаѓа ова.
  16. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Draga toa ne e vazno kolku vreme se gledal toj so nea ili potocno so dvete, ti za zal nemozis da bidis vo nisto sigurna.
    Treba da ja gledas situacijata od drug agol,fakt e deka covekot i 2te ve pravel budali dali e toa 2 nedeli 20 dena ili 2 godini na kraj kraeva ne e bitno,biten e samiot cin sto go napravi,i prestani da gi analiziras.
    Spored mene imas sreka sto si izlegla od takva vrska so nekoj koj ocigledno na prvo mesto nema nikakvo postovanje sprema tebe i ne te saka plus se gleda so nekoj drug.
    So taja sto se veril spored mene,taa e za zalenje, da se veris so covek sto go znaes tolku kratok period e smesno,a ako znaela i za tebe toa pokazuva kolku e samo eftina i kolku se pocituva samata sebesi stom odi so nekoj koj e zafaten ili samo sto raskinal.
    Posakaj im sve najdobro i pusti karmata da si go napravi svoeto.Vo zivotot sve se vraka sve se plaka toa e fakt.
     
    На honey.11, Victorian, nextredstyle и 4 други им се допаѓа ова.
  17. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Порано (како дете кога слушав) ова хорор приказни беа. Како се гледал со две, па со едната се верил а другата дознала на денот на веридбата од други луѓе...па од тогаш малку ко да се мрднала или 3 години од дома не излегла или заминала во странство и се омажила за старец или еве до ден денешен немажена е или... Денеска чудно е со две ако не се гледа истовремено :D
     
    На Victorian, Dadusicka, Ugly Duckling и 9 други им се допаѓа ова.
  18. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Ќе да не се 20 дена. Највероватно идел и со тебе и со незе повеќе време. Највероватно таа му била претходно и пред тебе а ти после како втора алтернатива.. Свашта има по светов.
     
    На Victorian, Shmizla94, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Persephone

    Persephone Активен член

    Се зачлени на:
    6 август 2019
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    25
    Со тебе се гледал да си ги искористи ергенските денови до максимум и кога дошол моментот си ја земал неа а сигурно е дека не се во прашање само 20 дена. Можеби се знаеле од претходно долго време, во секој случај не е поради тебе, ти си била само "side bitch" :D
     
    На ku4ence му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.858
    Допаѓања:
    21.138
    Пол:
    Женски
    7 години врска со секојдневно гледање, одење по дома, упознаено роднини пријатели, викедни, одмори се со ред.
    Типот доаѓа кај девојкава на работа во петок да ја види зошто ќе одел на пат викендот. Недела вечер, пријателка и кажува дека вчера праел свадба. Е ова е мојот пример што го знам.
    Така да... ова не се 20 дена и оп веридба. Мора да се знаеле подолго, или, биле некогаш порано заедно. Не може да е туку така.
     
    На Victorian, Milobebence, Ygritte и 9 други им се допаѓа ова.