Запросување по 20 дена во врска! Која е причината?

Дискусија во 'Врски' започната од prevarena, 29 октомври 2019.

 1. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.002
  Допаѓања:
  25.844
  Пол:
  Женски
  И сигурно инфо не е секогаш сигурно.
  Битно,сметај дека си се спасила од уште поголемо разочарување кое би те погодило подоцно.
  Биди силна и терај понатаму!
   
  На Martka, sj *O*, poppie и 5 други им се допаѓа ова.
 2. nightingale

  nightingale Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  2.764
  Пол:
  Женски
  Овој е добар, само се верил. Јас знам за случај каде типот се ожени после "месец дена" :rofl:
  Приказни за мали деца, 20 дена бе... Си се спасила девојче :)
   
  На Victorian, Nigredo Odor, sj *O* и 8 други им се допаѓа ова.
 3. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  929
  Допаѓања:
  8.294
  Пол:
  Машки
  20 дена се ти што ги знаеш.
  А уште колку месеци биле претходно.
  Еве јас се кладам дека не се 20.
  Единствено ако не е некоја богата,и свртел филм и тоа е тоа наседнала.
  Ќе и ги лапне паричките и после ќе плаче девојката.
  Знам такви наивни девојки,и такви хоштаплери.
  Таков ,,Љубовен" чекор за 20дена познавање не постои.
   
  На marija305, sj *O*, stetoskop и 4 други им се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.825
  Допаѓања:
  115.099
  Не е невозможно и 20 дена да се.
  Пошто познавам пар, кој е веќе 15 години во брак, а во врска пред да се верат, биле само 10 дена.
  Beat that :D

  Иначе, муабетот за втора и тие работи..
  Мноооогу им фали искреност на луѓето... значи многу.
   
  На hermosa, honey.11, Victorian и 4 други им се допаѓа ова.
 5. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  6.615
  Што има врска, ние бевме во врска само 30 дена кога почнавме да живееме заедно, па еве 3 години веќе функционираме. Некогаш доволен е и еден ден да видиш дека со некој сте сродни души додека па некој со векови се заедно и се шокираат кога на крај ќе дознаат дека воопшто не ја познавале особата што спиела до нив.

  Многу фактори влијаат, може да останала трудна во меѓувреме, може си пронајде многу работи што ги немал претходно па брза за да не ја изгуби, може си го слуша срцето, може оваа оставенава се спаси од него зошто со неа би се понашал како идиот пошто бил незадоволен, а оваа си доби премија маж што ќе ја сака и почитува до крајот на животот, може и неа така ќе и прави којзнае се е можно....
   
  На Cinnamon Bun, drugarka, Milobebence и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Јаневски

  Јаневски Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  1.825
  Пол:
  Машки
  Не се 20 дена, идел и со тебе и со неа подолго време, ти не си знаела.

  :lol:
  (y)
   
  На hermosa и Milobebence им се допаѓа ова.
 7. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.948
  Допаѓања:
  11.713
  Пол:
  Женски
  На жалост тоа мене ми се случи (нешто слично)...
  После раскинувањето он автоматски се ожени за некоја што велеше дека му е другарка и ете случајно и трудна била ...не дознав колку време ме варал со неа , но сега и не ми е галје , животот си тече све се менува ,нови дружби ова она , и фала му што се отарасав од таков морон :D недај боже можеше уште полошо во брак да ми го направи истото ...
  Бидете што подалеку од ваквите идиоти , за љубов доволно е само разбирање,почит,и да е добар а љепотата е пролазна :)
   
  На duffi, Cinnamon Bun, Hellobeautiful и 18 други им се допаѓа ова.
 8. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Женски
  А зошто мора да биде бремена за по 20 дена да ја запроси?
  Јас мислам дека таа му била девојка за јавност, а со prevarena се гледал само за задоволување на нејзини потреби.
  Типот си одел со таа што ја запросил, а со prevarena си сакал забава пред да заплива во брачните води.
  За брзо и развод ќе биде, не се замарај. :*
   
 9. Sunset Flower

  Sunset Flower Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  53
  Дефинитивно девојче си се спасила, машко што се одлучува на таков чекор или таа останала бремена или сака на некој да му докаже и покаже. А исто така може он да бил веќе со неа повеќе време но тајно па сега јавно станало, а се друго исто така му било тајно..
   
  На sj *O* и nextredstyle им се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.825
  Допаѓања:
  115.099
  А можда су лабудови!

  Најубо е, да не си прајте работи зад грб, и да не чмаете, ако некој испадне безобразен.
   
  На AAKG, hermosa, sj *O* и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Јаневски

  Јаневски Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  1.825
  Пол:
  Машки
  Не мора да значи.
  А и не треба да чека на туѓа несреќа.
  Нека кршат глава таму.
   
  На Milobebence, Alisa22, Keiner и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.839
  Допаѓања:
  16.129
  Пол:
  Женски
  Според мене изгледa се гледал парарелно со двете и дали другава затруднила па решил да ја венча..
  Не знам стварно, има некоја причина сигурно, а сигурна сум и дека повеќе од 20 дена се знаат.
  Ќе се дознае со тек на време
   
  На Alisa22 и sj *O* им се допаѓа ова.
 13. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  20.986
  Пол:
  Женски
  Ние може да даваме предпоставки а само они си знаат како навистина било. Не е исклучена можноста паралелно да се гледал со двете но и немора да значи оти реално постојат многу ситуации каде некои се решаваат на брак по многу краток заеднички период. Можеби во неа си нашол нешто посебно па затоа се решил на тој чекор така брзо.
   
 14. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  1.108
  Пол:
  Женски
  Види не е невозможно да оделе и 20 или 30 дена, јас познавам два парови кои по 2 месеци се верија и започнаа да живеат заедно, а не беше во прашање бременост. Само ти знаеш дали ти беше дечко или личност со која одвреме навреме се гледавте и дружевте. Ако било само гледање повремено голема е веројатноста веќе да бил во врска со неа или паралелно се гледал и со двете. Ние можеме само да претпоставуваваме времето ќе покажи. :)
   
  На Milobebence и Feminka22 им се допаѓа ова.
 15. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.363
  Допаѓања:
  8.141
  Пол:
  Женски
  Не биле 20 дена ,он паралелно се гледал со двете само не се знае која била девојка а која сајд хо,ехе колку парови познавам такви што биле во паралелни врски па таа што се гледале на страна затруднела па морале да се венчаат.
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 16. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.133
  Допаѓања:
  30.715
  Пол:
  Женски
  Како па да не..
  Тргнете ги розевите очила, животот не е Дизни филм.
  Понекогаш и со свои очи да видите, ќе негирате.
   
  На Mantub и Alisa22 им се допаѓа ова.
 17. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  7.608
  Пол:
  Женски
  Моја тетка се омажила посче една недела гледање со еден човек.Ниту трудна ниту ништо.Така да прифатете ги сите опции
   
  Последна измена: 4 ноември 2019
 18. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.002
  Допаѓања:
  25.844
  Пол:
  Женски
  Како и да било,типот е идиот.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 19. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  7.608
  Пол:
  Женски
  Јас не мислам дека тој е идиот.Едноставно му е битна неговата среќа пред сите други.Камо и јас да бев така
   
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.280
  Допаѓања:
  45.377
  Пол:
  Женски
  Ако некој навистина може за само 20 дена да процени дека личноста е онаа со која сака да го помине остатокот од неговиот живот, секоја чест за храброста би рекла. :D
   
  На marchi-cool и piksooki им се допаѓа ова.