1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Запросување по 20 дена во врска! Која е причината?

Дискусија во 'Врски' започната од prevarena, 29 октомври 2019.

  1. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.638
    Допаѓања:
    52.558
    Пол:
    Женски
    Јас познавам такви што се зеле веднаш по запознавање, но нивната цел беше што побргу да стапат во брак за да не останат стар ерген и мома. Плус преку пријатели, ги запознале. Има и такви, каде има согласност од двете страни и тоа е тоа.

    Но овој случај е различен. Типот си одел со двете паралелно, и сигурно подолго од 20 дена со другата само што не се знаело. Сега, можно е да ја има забременато но не мора да значи.

    Идиот е. Кога со твојата 'среќа' свесно повредуваш и лажиш друга личност тогаш тоа е себичност. Можел фино лепо да и раскини на првата па што сака да си прави со која сака. На две столици не се седи.
     
    На hermosa, Ugly Duckling, piksooki и 3 други им се допаѓа ова.
  2. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    На другар мој,неговите родители се земале за 1 ден,денеска се запознаваат,другиот ден се зимаат,беа во брак 15 години,мораа ради х причини да се разведат.
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Да се самоцитирам , ако ова ми се случи во 2017 год , верувале или не нешто слично ми се случи крајот на 2019 год само што овој морон ми беше другар цел живот и демек цел живот ме сакал и чекал за на крај ме откачи за друга и за 2 месеци се ожена !!
    Којзнае можеби некоја карма плаќам од минатите животи или стварно сум магнет за идиоти ...тоа е
     
    На Elf, sj *O*, ЕденЧлен и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    А бевте заедно или не те ни дочека момаков?
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Со кој ? Со овој "вториот"?
    Секако дека бевме заедно година и нешто
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Мајко мила.
    Едноставно можеби сте имале погрешни перцепции за насоката во која посакувате да ви оди врската. Тој алудирал на брак и семејство, ти можеби првично на кариера и финансиска стабилност и тојето.

    На страна од овој случај, се почесто слушам за вакви завршници и вакви нови почетоци. Жално е, а мислам дека истава ситуација говори за еден многу подлабок, општествен проблем.
    Ретко кој има трпение, кој е спремен за компромис, кој сака да ‘остане’ и да се избори до крај за нештото кое го сака... Најлесно е да се каже ‘ок, ако нејќеш ти, има која ќе сака, адиос’, да свртиш грб, пикнеш пенис у рерна и напраиш дете.

    После имаме бракови кои се валидни само на хартија, неверства, постови у ‘Снаи и свекрви - проблеми’, се нема поддршка од мажот, дете расте у дисфункционална фамилија, итн., итн..
     
    На Elf, sj *O*, ЕденЧлен и 2 други им се допаѓа ова.
  7. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Запросување по 20 дена во врска! Која е причината?

    -Бременост, неуспешен абортус, заостанато мислење од страна на невестата дека со тој што си го имала "првиот пат" треба да ти е сопруг, брзање од страна на ергенот за да земе "ергенлак", "голема љубов". Незнам др.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Точно така (y)
    Двајцата сакаа да ме променат но не да ме прифатат .Бидејќи јас не сакав брак и деца , сакав само партнерство , најчесто и во двата случаеви се сомневаа дека имам друг заради тој мој став и на некој начин ми се одмаздиа ...тој првиот за 3 години 3 деца и има начукано
    Бдвеј не биле за мене , така било пишано , се живее и без нив :)
     
    На Elf, honey.11, ЕденЧлен и 2 други им се допаѓа ова.
  9. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Да си здрава и жива,едноставно не биле деф за тебе.А никој не ти се одмаздил тебе,тие сами си пресудиле,тој што ти е пишан ке си го најдеш,кога најмалце очекуваш :)
     
    На Justicija и hermosa им се допаѓа ова.
  10. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    8.922
    Не мора да значи дека ќе се рзведат може ќе си се погодат и ќе им е убаво. Има некои и со години се заедно па доаѓа до развод после една година брак.

    Не се гаранција годините поминати заедно. Човекот се менува и дали е месец или десет години не знаеме што носи животот понатаму.
     
    На hermosa, marchi-cool и edna_malecka им се допаѓа ова.
  11. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.743
    Допаѓања:
    8.756
    Пол:
    Женски
    Некои едноставно сакаат брак на било кој начин само да се оженат/омажат.
    Јас кога ги слушам чудно ми е ама секој за себе.
    Јас имав бивши кој по еден месец врска почна да крои планови како ќе се земеме и сакал татко да станува. Избегав трчајки колку ме нозете држеа :rofl:, јас прва година на факултет :drunk:.
    Со маж ми 7 години врска, со факултети и работа, па ги разгледавме сите опции за финансии, стан, веќе и многу добро се знаевме па тогаш решивме за брак.
    Не дека секогаш и тоа е сигурност, ама јас не би играла на прва карта брак по неколку месеци врска, ни во лудило :shake:
     
    На nevermet18 и Осе им се допаѓа ова.