1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зараснување на коски

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од seasopraime, 28 јануари 2014.

 1. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Брат ми има скршена нога и тешко ми е да го гледам вака ке може ли да ми помогнете со некој марифети за полесно заздравување на коските ако има ваква тема па преместете ме таму да прочитам ..Фала однапред !! :)
   
 2. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.753
  Кога се работи за скршеници нема стрикно некој метод како полесно да се излечи.
  Битно е да се стави во гипс за да може правилно да зарасне коската.
  А јас кога имав скршеници лекар ми препорача да јадам на 2 дена риба , бидејки полесно зараснува коската. Ви посакувам поскоро оздравување