1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Затворени хашките случаи

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Offspring, 19 јули 2011.

  1. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Актуелни политички настани

    Не ја разбирам логиката.

    Ова што се случуваше малтене вчера - треба да го заборавиме во име на сјајна иднина и разумен соживот во Македонија.

    Александар Македонски и таа античка историја која речиси и да нема допирни точки со сегашниот Македонец - НЕ СМЕЕ да се заборави ниту остави така, затоа што тоа е суштината на нашата егзистенција. Ако не знаеш демек од кај потекнуваш - де факто ко да не си.

    Добро бе јас немав кец по логика во школо, зарем толку станав преку ноќ глупа?! Или работава е шије ми га Џура, кога сакам вака ќе му кажувам на народот, кога сакам онака ќе му кажувам?!

    За друго поарно да не коментирам, не ми е по ќејф ништо и ми проработе дигестивниот систем во рикверц варијанта :|

    Ах да, да не заборавам, битно има таму споменик за бранителите на Македонија во 2001 во Жена парк во рамките на проектот Скопје 2014. Ах бре Македонче. Лицемерие из мај мидл нејм :x
     
    На BoaVista и enca.69 им се допаѓа ова.
  2. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Актуелни политички настани

    А што со ова?
    А што правиме со непромисленава реченица, која е толку длабока колку што во исто време е мизерна...
    Херојството е веќе запишано а?
    Епа брате Јохане, слушај што ќе ми ти кажам, не се сите мизерни колку тебе, и не се бореле колку да ги запишат во учебниците во историја, се бореле за кауза, за цел (види Вујаклија), за нешто што твојот ограничен ум, и твоето квази патриотство неможат да го разберат...
    Од беден тепач стана народен херој, ајде нека...али еве го моментот, твоето вистинско јас излезе на површина...жената ти пее за предавници, за кои?????
    После писмово се мислам за тебе и за пајо ќе да е песната...
    Знаеш почитуван народен хероју, што читам во твојата реченица????
    - Еј ај гитла сеа да ве нема, се боревте се боревте, загинавте, ве запишаа во историјата, ви направија споменик, а? Што к*р барате уште...
    Ајде, марш таму, херојството е запишано, бркајте работа со се фамилиите, не замарајте многу, остајте го човекот да си седи во фотељичката и да ми го финансира семејството...
    А јас, па мене и не ми е така лошо, посекако ќе бев заглавен во затвор, затоа што сум се степал со некој, сум ги искршил трибините на стадион, или претепал некој од в-овчињата на жена ми, вака барем народен херој станав...
    Марш ѓубре предавничко, од кај се најде па баш ти повикан да ни солиш памет, да не му се лутиме на гвуета...неписмењак...
    Ме заболе реченицава до срж луѓе ;( ;( ...
    Нека почиваат бранителите во мир :bow: ние, нормалните, незаслепените, сме им вечно благодарни, а останатите кои згазија на светата цел во чие име ги положија животите, згазија и на нивните души, што е најстрашно и на споменот, светиот спомен на овие луѓе...
     
    На esperanca, Offspring, SunFlower94 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Актуелни политички настани

    Боли кога ни ја продаваат државата а? Боли кога иднината ни зависи? Ајде Скорпионке те чекам да видам како овој чин ќе го оправдаш, ајде скокни и одбрани го најголемиот ПАТРИОТ, да видам со кои зборови и со кое достоинство и ти тоа ќе го направиш!!! Ајде, ве имаше неколку по форумов што вадевте очи! Многу ме интересира ова како ќе го оправдате, многу ме интересира дали ќе газите и вие на достоинството на загинатите и нивните фамилии, само за да го оправдате она на Грујо!
    Неможам да се помирам, едноставно неможам, ептен жал ми паѓа :x
     
    На Acerola, milky-candy и n.a.t.t.y им се допаѓа ова.
  4. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Актуелни политички настани

    Me разочара Грујо ептен ме разочара јас бев таа коа го бранеше ама ова ја премина секоја граница . Не може сега никој да го оправда ова е срамно , јадно и мизерно !!!
    Се за фотелја нели ? ! :Down:

    Груески на 19.07.11 си осигура пораз на следните избори .... Отиде по ѓаволите се добро што направи ...
     
  5. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Актуелни политички настани

    Е моја пирамитке, не е за сјајната иднина и разумниот соживот, се е за фотељата. Некој гази врз достоинството на оние што животот го дале, на оние што живи ги гореле, само за да остане на власт. Ова не смее да биде простено и заборавено! :x
    Сите оние што пробуваат да го оправдаат овој срамен чин се соучесници во предавството што не снајде!
     
  6. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.985
    Допаѓања:
    233.282
    Актуелни политички настани

    Гледајте Бумбар и ќе се згрозите од тоа што ќе го слушнете :x .
    Јас го сменив каналот, оти неможам да си го контролирам револтот.
    И знаете што, пак Бранко е крив!
     
  7. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Актуелни политички настани

    Да, Бранко му застана на раме на Грујошенко како ѓаволче и му шепна, "прифати грујооо, прифати :devil: "
    Ми се сере од народов, ми се сере!!!
     
  8. Masnoli01

    Masnoli01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    218
    Актуелни политички настани

    Оффи може мене ќе ми одговори Скорпионката посекако поинтересна и сум за конфликт.
    Кај си Скорпионке? Во кое дупче си пикната? Ви го начука Грујо и Вас и нас ама вас изгледа повеќе ве боли како што гледам..... Каде сте патриотчињааааа? Каде сте кај отидовте? За вас плаче мајка....ма не за вас бре ОД ВАС ПЛАЧЕ МАКЕДОНИЈА ѓубриња едни неотесани!!! Ништо не коментирам се е кажано ме интересира овие горенаведените што имаат да кажат.....?! Бранко дека е крив? Ма е крив до негде што не ги истреби кога требаше и можеше...крив е што им ја даде државата како не е крив! Криви да шетаат Боже ме опрости извинете за ова ама бесна сум...имам другари кои загинаа во тој конфликт, имам другари кои се ивалиди од тој конфликт, и психички и физички и знаете што ми кажаа тие другари- ДЕКА НИКОГАШ ВЕЌЕ НЕ БИ ФАТИЛЕ ОРУЖЈЕ ВО РАКА ЗА ОВАА ПРОДАДЕНА ДРЖАВА...и во право се.
    И една молба за форумџиката над мене не знам како и е името..а да Џули: ЏУЛИ ТЕ МОЛАМ КАЖИ НАКРАТКО ШТО ТРОПАА НА БУМБАР ОТИ НЕМА ДА ИМАМ МОЖНОСТ ДА ГЛЕДАМ? МОЛИМ ТЕ БАШ МЕ ЗАИНТРИГИРА?! Благодарам од напред.
     
    На BoaVista, JuLleE, nena2010 и 2 други им се допаѓа ова.
  9. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.113
    Допаѓања:
    100.248
    Пол:
    Женски
    Актуелни политички настани

    Што може да кажат на Бумбар. Малку гледав ми се слоши буквално. Прв пат навистина се срамам во која држава живеам. Еее продадени души само за власт и мајка родена ќе си дадете. :puke:


    Стварно каде се сега Скорпионка и компанија?? Одмараат во Грчка, патриотски :D
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  10. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.985
    Допаѓања:
    233.282
  11. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    Актуелни политички настани

    Ете така ќе им даваат пензии на шиптарине, а на нашиве споменици ќе градат.. Не гледам иднина во оваа држава, за што да учам, да се борам? Не вреди..ми се гади кога ќе помислам на ова што се случува :puke: и очекуваат утре ден некој да застане да се бори за Македонија? За што? За споменик? А оној Јохан неписмен еден, јас глава сечам ако тој го напишал писмото. Ма ајде, тој незнае две реченици да сврзе, сега ќе ми пишува патриотски писма, а жена му за предавници ќе пее :fubar: . Можам да замислам како се чувствуваат сега оние кои живот даваа за Македонија, нивните семејства, семејствата на загинатите. Дојде ред да плаќаме даноци и свашта, за да земаат пензија оние кои ни ги убиваа роднините :puke: . Одвратно, нека им служи на чест. И пак Бранко е крив? Крив е Бранко што направи држава! А оние кои му се восхитуваат на Грујо и команија можам да замислам какви луѓе се. На таков човек да му се восхитувам? Би се убила.
    http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=140548 Прочитајте го и ова :fubar:
     
    На Blanca, julie77 и milky-candy им се допаѓа ова.
  12. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Актуелни политички настани

    Неможам да поверувам :x . Тек ни иде времето на пропаѓање.
    Инаку подршката на вмро најверојатно е на одмор, па затоа ги нема да одговорат на моменталната ситуација во нашава сирота земја.
     
  13. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Актуелни политички настани

    Незнам само зашто цело време повикувате некои персони да се вклучат во дискусијава, па зарем разумен човек би застанал во одбрана на ваквата одлука?
    Нормално дека не, секој со 2 чисти во главата знае што значи ова и кон што не води, јас гарантирам дека и Груевски е свесен што направи ама за пусти пари, и душата ќе си ја продадат не државата.

    А за дотичниот Тарчуловски, подобро му е да си молчи, и да си го гледа својот гз и семејството а не да продава приказни за херојство, не е единствен преживеан во конфликтот ги има стотици, како што има и безброј фамилии кои останале без своите најблиски и сега што?
    Да замижат пред ова, кога се гази по делата на нивните синови, браќа, сопрузи само заради иднината на Македонија? Се прашувам само каква иднина ја очекува Македонија после ова?
    Јасно е ко ден дека полека Македонија тоне, исто ко Илинден во Охридско, полека ја продаваат државата, ама нив ги боли Стојко, си имаат обезбедено иднина на своите деца.
    А се прашале ли некогаш барем случајно каква иднина и каква сегашност и минато имаат децата кои останаа без родител заради Македонија, барем да вредело ...
    Ама се е џабе, џабе се толку жртви, џабе потресни приказни, џабе солзи во очи и подникната кожа, се е џабе...
    Преостанува само едно парталите во вреќа и преку граница, овде чим жито не расне нема да има ниту леб.
     
  14. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Актуелни политички настани

    Да не ме бараше некој случајно, бре не знаев дека толку популарна сум била..
    Иако јасно беше како ќе завршат овие случаеви, Албанците кај нас имаат моќ одамна само не знам кој им ја даде, ММЕ Кој прв почна...
    ЕДИТ И да, точно е, планирам да одам во Грчка ;)
     
  15. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Актуелни политички настани

    Ми се смачи веќе од политика, ама Скорпионка, како што знам возрасна си, па и мајка, како можеш вака да размислуваш и зборуваш?Неиздржано, дрско, безобразно...
    Разбирам дека си за партијата, биди ако до толку имаш корист, ама умот ваљда не ви го земале и можете да увидите и признаете дека ако нешто не е, не е :x :x :x
     
  16. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Актуелни политички настани

    Ова изгледа во штабот ти го рекоа денес за да го напишеш тука...Е сега со оглед на интелектуалниот капацитет на вмровските активисти, се задржа малку со постов, пошто нив долго време им треба да склопат нешо и да го прочитаат...

    Албанците одамна имаат моќ кај нас, а? ММЕ, БРАНЕ КАКО МОЖЕШЕ ОВА ДА НИ ГО ПРИРЕДИШ ? БРАНЕ, БРАНЕ..ЗАШТО ИМ ГИ ПРОСТИ ЅВЕРСКИТЕ УБИСТВА НА ШИПТАРСКИТЕ ТЕРОРИСТИ, ГИ АМНЕСТИРА И ИМ ДАДЕ ПЕНЗИИ? ШТО СТОРИ БЕ БРАНЕ, АМАН... :devil:

    Скорпионка скриј се во некое вмровско штабче и ќути поарно...
    И не биди смешна да си ласкаш дека си популарна овде... |(
     
    На nesa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.985
    Допаѓања:
    233.282
    Актуелни политички настани

    Масноли, на Бумбар како што кажа Нена што може да се каже. Имаше 3 теми од кои едната се однесуваше како некој Албанец пратеник во Собрание демек им плесна на СДСМ во лице дека тие уште полошо нуделе за да дојдат на власт. И се разбира се јавуваат од Вмро и го поздравуваат Албанецот, го бранат и оправдуват Грујо и законот и се разбира опет БЦ беше крив. Живи глупости, не издржав ни 5 минути и сменив.
    До каде може да оди човековата глупост :x .
    Го убија детето на сред плоштад- ништо!
    Ќе ги ослободат убијците кои ги колеа и палеа Бранителите, оние кои се бореа за татковината- и пак ништо!
    Па и за се оправдание да постои!
    Срамота, али мене законот воопшто не ме изненади. Одамна престанав да се изненадувам и чудам од нашава власт. После убиството на Мартин, веќе ништо не ме чуди!
     
  18. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Актуелни политички настани

    http://www.youtube.com/watch?v=jMiPv5dQ ... re=related

    Крајно сум разочарана :@
    Гоце ... :bow: се што сакав да кажам во едно
    Проклети да се предавниците , својот народ што го предале !
    И во гробот штом ќе лежат тие пари да им тежат како КАЗНА -БОЖЈА ПРЕСУДА !!! :!:
     
  19. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Актуелни политички настани

    Ах, карма...Пази се...
     
  20. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Актуелни политички настани

    Реков ли некаде дека е за пофалба? И остај го настрана фактот што сум јас сопруга и мајка, не ти врши работа...Види вака, ова не го оправдувам, само не знам што вие очекувате од овие прозивања, да речам во право сте, од утре носам плава кошула со жолто цветче? Се жестев ли јас овде по форумот кога слушнав што се сдсм биле спремни да дадат за да ги добијат дуи? Не. Веројатно ова им било на список на дуи кон вмро...пак велам, не е на место и не оправдувам...Но Грујо пак ќе ми биде пред Бране...
     
    На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.