Зачеток на врска преку ФБ

Дискусија во 'Врски' започната од Aleksandar1212, 13 август 2016.

 1. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.674
  Пол:
  Машки
  Нов сум овде може и има ваква тема па ако има дајте линк и оваа може да се затвори.
  Ме интересира дали е добар почеток на врска преку чат пошо сме од ралични градови и не сум во можност секој ден да возам до кај неа.
  Дали да се отворам повеќе кога се допишуваме, или онака општ муабет е најсигурно.
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.639
  Допаѓања:
  53.416
  Пол:
  Женски
  Преку чат не може да се почне врска. Мислам, може, ама нема да биде вистинска врска, нормална врска на место. Врската се знае како се почнува... ако не се видиш ти со неа, да и кажеш во лице дека сакаш да бидеш со неа, да ја бакнеш, тогаш џабе ти е врската на Фејсбук. Не мора секој ден да одиш кај неа за да се гледате, и јас имав врска на далечина, на почеток додека се официјализира се гледавме, потоа кога не можевме толку често да одиме еден кај друг бевме во контакт преку фејсбук, пораки и повици. Но за да ја почнеш, мое мислење е дека тоа треба во живо да го направиш.
   
  На SAMIRA и fallenangel им се допаѓа ова.
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.488
  Пол:
  Женски
  Да беше баба Ванѓа жива па да ја прашаме ама јас како баба Рада можам само да ти дадам совет да пробаш, ништо не губиш а можеш и да добиеш... е сега за отварањето, колку и до каде да одиш се зависи од другата страна..ако е малку перверзна тогаш соголи се цел:D
   
  На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  872
  Пол:
  Женски
  јас мојот дечко го запознав преку фб се започна со пишување па се слушавме и имавме феноменална врска не ни беше пречка тоа што сме далеко 100км
   
  На galapce, makedonkamak, anakonda88 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.756
  Допаѓања:
  39.968
  Пол:
  Женски

  Врска преку чет не е добро т.е тоа не е врска, а еве може да разговарате некое време па да се видете.
  Имав јас таква една "врска" повеќе на чат разговараме отколку на телефон или па да се видеме.
  Така да нај арно е започни разговор, разговарајте некое време, па ако се сложувате видете се ама немој да ви стане врска на чат т.е на фб само.
   
  На SAMIRA, LadyC и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
 6. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.674
  Пол:
  Машки
  Па додуша се сретнавме еднаш и разговаравме, сега незнам дали да се подотворам повеќе преку чет или да чекам кога се видиме.
   
 7. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.756
  Допаѓања:
  39.968
  Пол:
  Женски
  Јас мислам полека се во свое време, а не наеднаш да се подотвориш бидејки девојчето може погрешно се да свати. И кога ќе се видете немора ептен да се отвараш за да не оставиш погрешен впечаток само полека.
   
 8. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.674
  Пол:
  Машки
  јас 32 таа 29.
  Некако ја осеќам сака да ми вади некои работи кои не се за преку чет, може ме тестира...
   
 9. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  9.974
  Допаѓања:
  114.350
  Пол:
  Женски
  Ризикувај. Ние едвај се познававме кога почнавме да чатаме. Во различни земји бевме. Сега ми е маж. Го сакам повеќе од себе и носам негово дете.
  Ако не пробаш - нема да знаеш. Но е 50-50. Ако ти делува како одговорна личност, дај и шанса и опушти се, но до одреден степен.
  Тестирај ја и ти неа. Види и она до кај би одела за тебе. :)
   
  На Dust, Dabria, Petra777 и 4 други им се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.847
  Допаѓања:
  125.188
  Пол:
  Женски
  Ако се знајте прво во живот - фејзбук не е проблем, ама запознавање на фејзбук ... не сум фан.
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 11. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  12.923
  Допаѓања:
  293.332
  Bidejki pretpostavuvam na chat ste cesto i dolgo jasno e deka i dvajcata se osekjate kako da ste vo vrska.
  Na lugjeto im e polesno da napisat nekoi raboti otkolku da gi kazat oci vo oci.
  Probaj da se "ispitate" dali si odgovarate, i da si postavite i odgovorite na prasanja koi bi Vi bilo nezgodno da gi zborite.
  Sepak ne ste deca..32 i 29 ne se malku godini.
   
  На Dust, MilaP, Џони Џип и 6 други им се допаѓа ова.
 12. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.674
  Пол:
  Машки
  Тоа и го планирав да ја ставам малце на тест и јас, ама некако не сум сигурен како ќе го прими.
  Дали да и укажам доколку погреши, да не ме сфати па она погрешно.
   
 13. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.488
  Пол:
  Женски
  Абе ти извини вака, сигурно имаш 32 год. (се нешто тура, става, прима, открива):@
   
 14. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.674
  Пол:
  Машки
  До телефонот е ми дава готови зборови од бугарски lol
   
 15. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.361
  Пол:
  Женски
  Губење време...32 и 29 годишни, планираат врска преку фб да ја одржуваат (fingers) со среќа :party:
   
  На Petar80, realGirl, Bitter-Sweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.674
  Пол:
  Машки
  Фала
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 17. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  12.923
  Допаѓања:
  293.332
  Ako nesto ne ti odgovara i ke sikazes i ako e tolku neprifatlivo za tebe ke prestanes da komuniciras.
  Bidi iskren i spontan.
  Ne planiraj odgovori ili prasanja odnapred.
   
  На kjukli и LadyC им се допаѓа ова.
 18. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.674
  Пол:
  Машки
  Ние ќе се гледаме почесто во иднина, сега за сега барем овие месец два ќе биде вака...
   
 19. Catnight

  Catnight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  276
  Допаѓања:
  694
  Виртуална врска успева, но со многу труд во неа.. Сепак не препорачувам фб врска, затоа што еднаш бев и никад више, ќе го сакаш она чуство да го/ја гушнеш, бацеш, помирисаш, ќе сакаш да ја/го гледаш цело време а ќе неможеш. Затоа не препорачувам ФБ врска никако, а ако имате можност да се гледате барем викенди тогаш пробај.. Мој совет е по настрана од фб врски, ќе кажете далечиност не е проблем ако се сакате, и јас бев на тоа но верувај ми проблем е, сега кога имам дечко кој е до мене сфаќам што значи виртуалност и реалност.
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.674
  Пол:
  Машки
  Ма викендите не ни се проблем.
  Работните денови се...