1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зачеток на врска преку ФБ

Дискусија во 'Врски' започната од Aleksandar1212, 13 август 2016.

  1. Catnight

    Catnight Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    723
    Тогаш пробај, сепак од 7 дена 5 дена нема да се видете, а ако е еден од вас љубоморен.. Не знам пробај, да не кажеш ме убедуваат ова она, пробај ќе си знаеш, сепак секоја грешка или покушај е дел од животната лекција.. :)
     
    На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    А тебе те бендисува девојката???? Ти фати окото и другите органи ???? :))))
    Не е работата , еве имам девојка, еве се пишам на фб.
     
    На kukla21, Petar80 и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
  3. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Знам на шо мислиш... :D
    Ми фати конечно окото ... малце рѓосан сум ама полн со морални вредности кои се нетакнути hehe
     
  4. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Море мајката, се искурназе детето:D
     
    На kukla21, anakonda88, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Кое дете море еј...
     
    На Bitter-Sweet и baba Rada им се допаѓа ова.
  6. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Значи форумов е закон, лексикон за враќање самодоверба.
    Ви благодарам!
    посебно девојката со ПеМот.
     
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.574
    Пол:
    Женски
    Оо ти беќар си бил :D E ондах пиши и, немате време за чекање и за губење. :lol:
     
    На MilaP и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
  8. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Ме фати без зборови lol
     
  9. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Eeee што убава тема ! :clap:
    Јас сум една од тие што имаат врска настаната преку фб, бев скептик на почетокот мнооогу ! Ми беше став во смисла дали е безбедно, дали сме исти како што се претставуваме и сл ..
    Се каневме се на се 1 год да стапиме на друг начин во контакт ,некако се наканивме , не знам ни сама како , макии беа тоа (facepalm), па ете од тогаш поминаа 6 год веќе , ништо поразлични не бевме од она што бевме виртуелно .Се си течеше нормано. Пред еден месец врската си ја крунисавме со прстен :)
    Да ми кажеше некој дека фб ќе ме омажи , ќе го праевев будала. :D
     
    На Emy867, jasna83, ♡BuBaLe♡ и 7 други им се допаѓа ова.
  10. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    И јас имав ваква врска :D Али мој совет е: Да не верувате во она што го пишува , подобро викнете го на кафе и ке видите колку пари вредит . За џабе пишите на чат со години ако не знаете дали е лазго , преварант, добар , лош и итн.
     
    На Dust, Petra777 и SAMIRA им се допаѓа ова.
  11. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Се додека не се запознаам лично и персонално може да ми биде само симпатија и ништо друго повеќе од тоа.
    А запознавањето може да се случи само на јавно место, пример: кафич. И обавезно распрашување кој е што е.
     
    На SAMIRA и Sashko1992 им се допаѓа ова.
  12. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
    И јас сум од тие што ја почнаа врската преку фб :D
    Се допишувавме месец дена отприлика и решивме да се видиме.Искочивме на кафе,поправивме муабет другарски,ама на крај едвај се разделивме.Имало некои симпатии значи помеѓу нас.
    После месец дена се видовме пак и почнавме врска и еве веќе 3 ипол години сме заедно :inlove:
     
    На Dust, Emy867, SAMIRA и 3 други им се допаѓа ова.
  13. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    А како иначе би се запознале ако не преку фб ? Никој не е доволно храбар за во живо да се запознае. Се знае како одат тие работи. Си пишувате, излегувате на кафе, па ќе си одлучите дали ќе се видите пак или не.
     
    На Petra777 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Мое мислење е дека штом се знаете во живо тогаш може да се користат социјалните мрежи за контактирање во деновите кога не можете да се видите . Јас и мм се знаевме во живо кога се фативме , но од одредени причини не секогаш можевме да се видиме иако бевме оддалечени околу 15 минути возење со автомобил . Контактиравме преку фејсбук , смс и повици . Но , едно ќе ти кажам . Работи кои се за разговор во 4 очи , не се прави ниту на фејсбук ниту преку смс . Тој разговор се прави во 4 очи и нема подруг начин . Се додека е така , мислам дека врската ке опстојува :) . Среќно :)
     
    На SAMIRA, Sashko1992, Aleksandar1212 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Не сум за почнување врска на некоја социјална мрежа, доколку типот ми е тотално непознат и се немам сретнато со него во живо, а ни тргнал муабетот.
    Меѓутоа, ако се запознаам со некого на Фејсбук и имаме заеднички интереси, пријатели, сеедно, би излегла да го запознаам подобро и потоа би знаела отприлика како ќе течат работите и дали би можеле да се снајдеме заедно.

    Уште постојат храбри момци, кои пре би ги нарекла мудри, затоа што знаат како да пријдат и да не бидат нападни. Можеби се ретки, ама факт е дека ги има.
    Како и да е, повеќе претпочитам запознавање на лице место во живо, затоа што првичниот впечаток и енергијата која секој од нас ја шири како поединец ми е клучна за понатаму.
    Верглање муабети на чет со денови ме изморува. Тоа ми е некако изживеано и бесцелно, плус ме потсеќа на тинејџерските години кога договорив прв дејт на ваков начин. :lol:
     
    На SAMIRA, Bitter-Sweet, КикиМаус и 3 други им се допаѓа ова.
  16. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.253
    Јас кога сум во врска, не го менувам животот за 180 степени, па да станам г'з и гаќи со партнерот, а живееме во ист град.

    Секој си има свои обврски, па затоа се слушаме секој ден, за да си кажеме како сме си го поминале денот. Се гледаме 2 - 3 пати неделно, дали сами, дали во друштвото, и обавезно тоа завршува со секс.

    @Aleksandar1212

    Муабетот ми е дека врската може да успее, ако се гледате барем 2 дена неделно, и имате редовен секс. Слушајте се секој ден, но не се допишувајте само на чет, туку на секои 2 - 3 дена гледајте се и на скајп или на фејсбук, затоа што понекогаш посакуваш да си го видиш партнерот, ама сте премногу далеку, па да се видите.

    Исто така, преку скајп ќе ти биде и полесно да процениш што и како чуствува девојката, и дали и колку да и се довериш.
     
  17. SAMIRA

    SAMIRA Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Баш убаво,во живо нема да ти пријдат и само ќе те буљаат,мислиш очите ќе им испаднат,а на фејс и светци ќе се прават,ќе ти делат комлименти,и2-3 збора ќе шкртнат,и ај на кафе,и ова најмногу што ме нервира,леле што си убава на слики,ај и во живо да те видам дали си таква,хм,парадоксално,а у живо,те гледа каква си,ама тогаш фатена им е устата да ти кажат нешто,ех,мажишта.
     
    На jasna83 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Порано, во времето на баба ми и дедо ми, скоро сите на игранки се запознавале. Сега не познавам машко што ќе и пријде директно на девојката за да се запознае со неа. Се започнува виртуелно, па може и многу машки да се разочараат од девојките, заради тоа што на слики се многу поубави од колку во живо :D
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Ма не ги ни буљам, си се забавувам и баш ми е гајле.Ако ми пријде ќе и посветам внимание, ама нема да и ветам чуда, ако предложи секс нема да и одбијам.
    Женските треба да го праат првиот чекор, така стекнуваат самодоверба и поголема контрола над машкото.
     
  20. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    ако сте од ист град, муабетот тече на фб некои два дена максимум тогаш е веќе време за средба во живо.
    Повеќе од два дена онлајн муабет е веќе бедно според мене и муабетот преминува во бајка и лаги