1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заљубен пар!

Дискусија во 'Врски' започната од GlamourouS, 26 ноември 2009.

  1. GlamourouS

    GlamourouS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    32
    Па вака...Гледам и ви помагам на недостатоците и проблемите кои ги пишувате на сајтов,па мислам тоа е јасно,и јас имам и семејни и животни проблеми,но Happy сум што ја имам крај мене љубовта на мојот живот.Не сум верувала дека има момче кое ќе биде идеално за вака проблематична девојка ко мене :D
    24/7 сме заедно,во школо,на излегувања во продавница...Мислите дека е некој мал период што сме заедно и дека ќе си здодееме еден на друг,но не е така!
    Еве уште малку полниме 2 години,а коа се сретнавме ко да беше вчера!!!
    Денес ми даде едно мало поклонче кое многу ми значи,кога се видувавме ми поклонуваше секој ден црвенки розии...(но додека цветаа-сега ги снема) :lol:
    Така ни поминува секој можен ден...
     
  2. prettygirl

    prettygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    38
    Jas imam decko ideme 1 godina i 9 meseca , vrskata ni e seriozna , sekoj den zboruvame na msn , bidejki on e vo dr. drzava , se gledame na sekoi 4-5 meseca..od narednata godina planirame da ziveeme zaedno i sum mnogu happy :D :D
     
  3. GlamourouS

    GlamourouS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    32
    Прекрасно... Многу ми е мило вака кога има некој што не сака...и што ни возввраќа на љубовта! :)
     
  4. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    da toa e najubavototo nesto jas i decko zaedno sme skoro 5 godini i ne mozam bez nego toj mi e podrska za se koga mi e najtesko toj e tuka sekogas imame izgradeno eden poseben odnos se trudime i dvata da imame sto pogolemo razbiranje i pomalku ljubomora zasega funskionirame super a i godini ne se malku e sega sekako deka ne sekogas cvetaat ruzi ima denovi koga se raspravame koga vrskata stanala monotona ama seto toa sme go prebrodile jas ne mozam bez nego da se zamislam ponatamu vo zivotot
     
  5. GlamourouS

    GlamourouS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    32
    Да,да тоа сакав да го кажам,прекрасно е чувството да знаеш дека има некој од твоја страна,секогаш кога ти е најпотребен во животот... <3 <3 <3 Love is in the AiR :P
     
  6. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    i jas imam decko veke 2god i 2 meseca,super ni e zaedno,postojano si setame po drugi gradovi ,uzivame,sto sakame toa pravime :lol:
    megutoa ne e sekogas ubavo ponekogas e mnogu dosadno i se dvoumam dali go sakam ili ne,vo posledno vreme e mnogu napnato postojano se karame,ne znam do koga ke uspee ova :?:
     
  7. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    bluberry vo sekoja vrska ima period na monotonija koga partnerite se zasiteni eden od drug najdobro e da si dadete malku vreme da razgovarate za vrskata i jas sum se nasla vo situacija da ne znam dali go sakam ili ne ama toa po kratkovreme pominuva ne moze sekogas se da bide rozovo ;)
     
  8. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    KOLKU E SAMO UBAVO KOGA IMA LJUBOV I KOGA NEKOJ SE SAKA! NISTO DRUGO KO DA NE E BITNO! :)
    SAMO VIE DVAJCA..
    EHHH....
    PREKRASNO CUSTVO,NAVISTINA GLEDAJTE DA GO NEGUVATE,CUVATE ZA DA ISTRAE I BIDETE SREKNI ZASEKOGAS! :P
     
  9. GlamourouS

    GlamourouS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    32
    Даааааааааааааааааааааа :))
    Ви посакувам среќа...и вие да си ги пронајдете сродните душички..<3
     
  10. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    i koj bi rekol deka tamu mi e srekata , mi se sluci ona na koe najmalku se nadevav , no ne se kaam presrekna sum i uverena deka toj e covekot na mojot zivot :)
     
  11. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Daj boze da vi bide tolku ubavo i ponatamu i sekoj den da vi cvetaat rozi ,jas vece go izgubiv cuvstvoto za sakanje a i cuvstvoto da bides sakan ,monotonija ,ednolicnost,odbivnost,i navika sega e samo toa.Ja imam samo ljubovta na moite deca,vsusnost samo za niv disam i samo tie mi se potrebni.Vi posakuvam na site najubavi i najsrecni momenti vo ponatamosniot zivot
     
  12. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Zkjb moze li da mi kazes kolku godini si vo brak ako ne e tajna?
     
  13. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    10 god i triipol vo vrska znaci zaedno skoro 14
     
  14. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    И велиш дека по 14 години заедно веке нема лјубов,се е само навика?
     
  15. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Nemora da znaci mada ,mislam deka koja i da kaze deka seuste go saka te laze se e navika,za ljubov se potrebni dvaica ako se pruza samo od edniot ne e toa toa ,nekoi rab ke gi trpis i ke si velis se e radi decata mada e loso toa,nema sreco ljubov povece toj e do tebe so tebe go imas i se secavas na ovie nasi muabeti koga site mectaele deka ke se sakaat dozivotno. Mene mi e seedno sega probav ednas a toj mi kaza deka za nego zborot te sakam bil apsurdna rab ,probuvas i probuvas i na kraj gledam deka ne e vredno nisto bilo sto bilo decata neka mi se zivi i zdravi i da sum ziva i zdrava da mozam da gi ucam na pravilni rab vo zivotot(ova e samo moe mislenje i iskustvo).A tebe ti posakuvam dolga dolga ljubov od kaj znaes nisto vo zivotot ne se znae,jas sum totalno razocarana od maskite i nemam aama ni 2%poverenje vo nitu eden zbor pozdrav
     
  16. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    ZKJB zal mi e sto citam kako se osecas.
    Jas sum 5 godini vo brak i imam edno dete(znaci pol astaz od tebe) ama pak jas MNOGU go sakam maz mi ......
    Neznam dali sum luda ,ama osecam deka i toj me saka.
    Jas sum povece po iskazuvanje na emocii verbalno,a toj pak na delo. :lol:
    O.k ne e kako vo prvite denovi da mi letaat srcinja okolu glavata,ama se uste custvuvam golema privlecnost,neznost i potreba od nego.
    Vo vrska bevme samo 8 meseci ,ama voopsto ne ni bese malku ,nitu pak se kajam,a najmalku seg aotkako go dobivme nasiot sin.
    Imam rabota so mnogu dobar covek ,koj ponekogas od sto e dobar ispadja i budalce,ama jas go sakam kako sto e ..
    Ete taka ,se pofaliv. :roll:
    I ZA KRAJ DA KAZAM PU,PU,PU DA NE CUE DJAVOLOT! :P
     
  17. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Ida znaes samo kazi si pu pu pu nedaj boze daj boze da vi ostane taka i ponatamu ,neznam se trudam ama izgleda popusto da toj nekogas mi veli te sakam ama toa e vo periodi ,jas sum emotivana licnost mene i malite nesta me pravat srecni,no najtesko mi e sto toj nesaka da razgovara vo vrska so se sto e povrzano so brakot ,neznae kako mi e i sto mi fali ,misli deka se e vo toa deka ke najdam drug deka imam dr a veruvaj mi mi omrznalo se sto e masko ,ne e toa resenie da fatis drug jas sakam da go spasam ona sto go imam da ostanam so onoj sto so ljubov sum se zemala sto so ljubov deca sum izrodila nneznam i ete posle tolku god nemozam da svatam sto mu fali ima se stan kola pari zdravi deca pa ima lugje sto nemaat ni tretina od ova zar ne se osvestuva deka zivotot e kratok a go trosi na gluposti ,zosto sega da ne uzivame vo ubavinite na zivotot koga posle na 60 ne mi treba da sum ziva i zdrava togas se nadevam so vnuci da se zanimavam ,no najtesko mi e sto voopsto nesaka da vleze nekako vo mojata glava da vidi deka propagjam ,deka se mi tone.No se naviknuvam na seta ovaa situacija nemam sila da se boram sto bide neka bide ,a iskreno sekoj den se nadevam deka ke bide podobro ,narocito zaradi decata za da rasnat vo zdrava sredi i so normalni roditeli.
     
  18. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    ZKJB stvarno mi e zal sto e taka kako sto e....
    Mislam deka sekoja zena se oseca taka nakoj period i deka ne e se izgubeno....
    Vas ve vrzuva mnogu nesto(deca,dom...)
    Mislam deka tvojot soprug e zbunet isto kako i ti i ne znae mozebi kako da ti se priblizi.
    Dokolku ne se raboti za preljuba,kockar ,pijanica ili druga porocna licnost ,mislam deka se naodjate vo nekoja kriza od koja moze da se izleze...
    jas mislam deka treba da napravite nekoe osvezuvanje...
    Neznam vo kakva finansiska situacija ste momentalno,ama kazuvas deka ste situirani solidno,pa mozete da si dozvoliote da otpatuvate negde za NOva Godina,ama SAMI...
    Ako imas kade i na koj da mu gi ostavis decata ,mozes da odis so nego na 2-3 dena nekade.....taka ke imate vreme da razgovarate za se sto zastanalo pomedju vas....
    Mislam deka treba da ja otvoris dusata pred nego maksimalno i da mu kazes sto se te maci i ne samo toa ,tuku i kako bi mozel da ti pomogne.....sepak mazite ne se snaodlivi kako nas zenite ;)
    Jas postapuvam taka ,pa ti go preporacuvam mojot recept.......
    Ako vistinski te saka ,posle razgovorot ke primetis deka negovoto odnesuvanje ke se smeni na pozitivno...
    Mozebi ke kazes dek asi probala ,ama probaj pak ,mislam deka vredi i dek asoprugot uste te saka ,bez razlika kakva e momentalnata situacija...
    Ti posakuvam MNOGUUUU sreca i pisi kako ke se odviva rabotata.
    Ne te prasav dali rabotis i so sto se zanimavas?
    Pozdrav.
     
  19. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Ti blagodaram za podrskata i sovetite ama veruvaj sto i da se proba e gjabe ,toj ke se smeni samo nekolku dena i potoa pak istoto,ke me napadne ,pa ke se uveri deka nebil vo pravo i pak se umilkuva ,ne razmisluva deka so toa samo me odalecuva od nego ,nekogas za secunda pomisluvam deka mu znacam nesto ,no potoa nastanuva opst haos od vregjanje i omalovazuvanje taka da taa nadez povtorno pagja vo voda .Sami nekade nema sansi,poradi dr okolnosti ,da se razgovara nemoze zatoa sto koga i da probam za se veli deka jas sum vinovna zosto nesum mu kazala ,a jas deset god se obiduvam i istoto go dobivam ,inaku momentalno ne rab nisto sedam doma i se nerviram ,toa mi e glavno momentalno,no kako sto kazav se e samo radi decata ,mada mislam deka mi e greska ,utre sekoe ke si odi po svoj pat a jas ako sum ziva i zdrava ke ostanam da gi dojadam g...... sto gi jadam cel zivot i na kraj nikoj fala nema da ti kaze.
     
  20. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    ZKJB јас не сум во брак така да не сум компетентна да зборувам ама морам нешто да кажам. Под итно да си најдеш работа па макар било каква, некоја занимација, нешто што ќе те извади од дома на неколку саати, нешто што ќе ти биде обврска. Верувај ми ќе ти помогне.
    Ова го велам од две причини. Прво кога станав апсолвент паднав во депресија бидејќи сите работеа и имаа обврски а јас се претворив во пензионерка, готвев, пазарев, перев пеглав и само мислев на дечко ми , постојано мислев кој што ми рекол, зашто така ми рекол, зошто дечко ми направил така ( во врска сум 4 год и неофицијално живееме заедно).... буквално паднав во депресија секој ден плачев.
    Кога имаш некоја обврска неповрзана со семејството колку и да е напорна ќе се релаксираш зошто дома само ќе чувствуваш дека даваш а ништо не се цени и не ти се возвраќа.
    Второ, моите родители отприлика функционираат како ти и твојот сопруг, секој разговор се претвара во обвинување и кавга, неможат да се договорат ни за еден одмор па така веке 7 години не се отидени нигде. Кога мајка ми остана без работа и беше многу тешко па веднаш се вработи во една фирма која работи на продажба и е на процент, независно од заработката она си решава кој ден колку ќе работи но секој ден излегува по неколку саати од дома, сега има пријателки од работа заедно одат по бањи, семинари и екскурзии....најважно е дека се чувствува корисно, исполнето и нема време да размислува кога се сменил татко ми, зошто се случиле некои работи, зошто не е како порано.
    Затоа мој совет ти е да се грижиш за себе како за физичкото така и за менталното здравје бидејќи тоа ти е најважно.
    Поздрав