Заљубен пар!

Дискусија во 'Врски' започната од GlamourouS, 26 ноември 2009.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.940
  Пол:
  Женски
  Гледам темава е нешто light од типот...јас и мојот дечко, позитивности мани проблемчиња.... :)
  Епа заедно сме 7 години 2 недели и 3 дена :D Нормално дека ни е супер заедно, штом сме толку време skupa. Значи се нај нај нај. :inlove:
  Како и секој пар така и ние сме имале проблеми,караници,несогласувања....НО компромисот секогаш е тука.Ако нема компромис во љубовта и ако нема разбирање и почитување на партнерот нема ништо од сето ова.
   
  На Angel4eeee и Cliona им се допаѓа ова.
 2. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.198
  Допаѓања:
  112.172
  Кратко сме заедно, но се чувствувам како да го знам цел живот. Со него овие неколку месеции поминаа додека да трепнам. Ме научи буквално како дишам и прави се да сме среќни двајцата.
  Си веруваме, си се сакаме, се почитуваме, а тоа ми е повеќе од доволно.
   
 3. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.687
  Допаѓања:
  6.307
  Пол:
  Женски
  He's lucky to have me... :D

  Шала на страна, убаво ни е. Прво на него мислам кога станувам, и последно пред да заспијам. Ме научил до толку, малку нешто да не ми е по кејф одма ме приметува. Тој е мојата посилна половина :inlove:
   
 4. Pufce27

  Pufce27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  87
  денес со сопругот славиме 8месеци како сме во брак многуууу сме среќни и со нетрпение чекаме да го испратиме овој месец и да го дочекаме доаѓањето на нашето бебенце на овој свет :*
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  722
  Епа ај и јас да кажам , со дечко ми сме заедно 2 години , 2 месеци и 8 дена :D
  Tој е првиот кој сум го сакала со цело срце ... го обожавам
  Со него се ми е совршено , се надевам вака и ќе остане
  Секако дека има и недоразбирања , но за среќа се трудиме и двајцата да ги решиме .
  Се додека има љубов убаво ќе ни биде :) ;)
   
 6. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  1.238
  Заедно сме 5 години и 6 месеци. Како и секоја врска, имаме свои убави моменти кои засекогаш ќе ги паметиме и кавги кои ќе сакаме да ги заборавиме.
  Едвај чекам да поминат уште овие 10 дена и конечно после 8 месеци да го видам и силно силно да го изгушкам. Тој е мојот столб, мојата посилна половина без која не знам како да функционирам. Човек кој секогаш ме подржува и многу ме сака, а јас љубовта му ја враќам дупло повеќе :inlove:
   
 7. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  Многу убави љубовни пораки прочитав, и многу сум среќна што сите сте среќни во љубовта и ви посакувам до 100 години така да се сакате, ајде и јас да се пофалам :rofl: ... во врска сум 3 и пол години и многу сме среќни и едвај чекаме да помине 1 месец за да се видиме :)
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.296
  Допаѓања:
  45.519
  Пол:
  Женски
  Не очекував воопшто дека некој ќе влезе во мојов живот, особено не некој како него, но откако го запознав и ги увидов нештата, сфатив дека тој ми дојде по заслуга. Низ многу лоши нешта поминав, а јас секогаш бев добра. Затоа вреди човек да биде добар, добро ќе му се врати ;) Имам проблеми во животов, но тој ми е светла точка и со него покрај мене се е полесно.