1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

За дечкото и неговите другарки

Дискусија во 'Врски' започната од MelanijaOh, 2 февруари 2011.

  1. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Не гледам јас воопшто низ розови очила и мене ми е јасно дека многу од мажите изневеруваат ако им се сака без разлика дали се зафатени и колку време.
    Само не знам каква утеха би и било на девојкава или на било која друга дека тоа било природно и нормално.Па и мене можеби ќе ми се здосади па ќе сакам да пробам нешто ново?И тоа значи дека ќе треба да го изневерам или да му речам да оладиме малку?
    Да е за една вечер па и да се потрудил да скрие ќе разберам, ама толку долга врска, се допишувал, па и луѓе знаат...Голема утеха и е дека се е до разонода.

    Меланија, додека не седне и ти признае ич муабет не му прави.Дури кога ќе биде спремен да ти признае заслужува да разговараш со него и да смислиш што понатаму.
     
  2. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Меланија, јас еве одамна ги фрлив розевите очила и можам да ти кажам дека штом тебе нешто ти смрди, нешто мора да има. Кај што нешто гори - таму има и чад, знаеш како се вика.

    Како второ нешто ми е веќе сомнително со твоите другари. Сите нешто ти зборуваат ама не знаат да ти потврдат. Е ова ме изнервира! Епа или знаат или не знаат?! Џа или бу! Прашај ги јасно и гласно - ако знаат, нека кажат а ако не нека ќутат. Рекла казала, само ќе ти го потхранат сомневањето а никако да ти помогнат.

    И да, се согласувам со Лакримоса. Девојки зарем вие навистина мислите дека колку се постари луѓето - толку се автоматски попаметни и посмирени? За жал не! Кај мажите да не зборувам. А баш долгогодишни врски се најрасклатените, затоа што периоди на криза доаѓаат дали кај едниот или кај другиот. Е сега прашање е кој е колку силен карактер да не потклекне.

    И за крај, повеќе пати сум кажала и ќе кажам и сега - зошто мора жената да е виновна секогаш? Абе се случуваат работи во животот. Еве другар мој во 8-годишна врска со девојката негова. Пред 3 години почнува да се однесува чудно. Бил на службен пат, сите фирми собрани на едно купче, се среќава со девојка со која одлично им оди муабетот и се спријателува со неа. Кафиња и бесконечни муабети. Едноставно се случуваат некои работи. На мажот е секако да одлучи дали врската во која е - е идеалната и во неа сака да остане, или ќе се осврне на нешто ново, нешто што штотуку открил.
    Ниту е она кучка која намерно го „украла“ ниту е он гревче без памет, со само неколку хормони во ракав и долно главче со кое размислува, па и се препуштил на оваа кучкава која го хипнотизира и заведува :)

    Меланија, нека ти е јасна една работа, да му забраниш не можеш ништо. Ако му речеш дека не сакаш тој повеќе да се среќава со неа, ќе изнудиш контраефект и верувај ти ќе бидеш таа „најлошата“ тука и секако посесивната и љубоморната. Тоа оди во пакет.
    Можеш отворено да му речеш дека не ти се допаѓа што тој факт дека тој има другарка го криел од тебе. Ќе го прашаш дали има некаква друга причина за тоа? Ќе му кажеш дека за тебе е деградирачки да слушаш странични муабети и дека претпочиташ тој да ти каже отворено доколку нешто има или пак не. Според реакциите ќе оцениш самата за што се работи. Или ќе реагира нервозно и нема да сака ништо да ти објасни. Или ќе те смири и ќе ти рече дека немаш зошто да се плашиш и дека тоа е едноставно пријателка и ништо повеќе ;)
    Мој искрен впечаток? Можеби навистина ништо нема со неа - туку само си го храни егото во пријатно друштво со неа каде можеби максимум паѓа по некој флерт евентуално двосмислени муабети. На некои мажи и тоа им е доволно. Верувај ми, знам за што зборувам ;)
     
    На srcekrsacka, beautiful87 и MelanijaOh им се допаѓа ова.
  3. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Меаланија, душо, мора да расчистиш што се случува и дали се случува. Или ќе те изеде и тебе и врската сомнежот. Не се согласувам дека е нормално да му здосади и да побара нешто на страна. Јас сум прилично наивна можеби (и покрај годините, за жал) ама тргнувам од себе- ако ми здосади, тогаш барам нешто да ми стане поинтересно со него, не со некој од улица. И јас сум во ситуација да се прашувам што се случува, не со другарки, туку со колешки кај маж ми. Знам дека нема ништо со нив, ама мене ми пречи (и тоа многу) што односот кон нив му е некако полу-флертувачки. Значи, не флертува тој отворено, апла, ама мене ми пречи што дома не да не е таков, туку чиста спротивност. Дома, како да кажам, е прилично -досаден. И јас некако се научив да го прифаќам тоа, иако сум муабетчика по природа (и по општество ;) ), ама кога пред некој ден ја видов оваа негова страна, се најдов многу повредена. Не затоа што со нив е таков, туку затоа што со мене не е. Да не речам, ја открив Америка (како што ми се смее една другарка), дека дома и на работа не се однесува исто. Тој ми тврди дека не направил ништо лошо, само бил љубезен со колешките и дека дома не бил таков оти „па не можел на работа да се однесува како дома“ :^) . Прво, нормално е и за мојот случај и за твојот да тврди така-па не е ненормален да каже „Да бе, флертувам/бркам/сакам друга“. Нормалната првична реакција е негирањето. И мене ме налути што јас не сум слушнала дека колешките постојат (од скоро е на тоа раб. место) а тој ги знаеше, барем по име, сите колеги со кои се дружев. И отворено кажуваше дека му пречи ако тие со мене се однесуваат како што сега тој се однесува со колешките (ама не било исто сега, според него). Сакам да ти кажам -ако е таков сега, таков ќе си биде. Ако ти пречи, реагирај на време. Помали се нервозите сега, отколку после. Размисли, слушни што ти вели срцето и така постапи. Може сега ќе ти биде тешко, ама еден ден, ќе си бидеш благодарна сама на себе.
     
    На srcekrsacka и Voskresija им се допаѓа ова.
  4. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Ако му била навистина толку добра другарка немало да ја крие и до сеа ке си знаела за неа како што (претпоставувам) знаеш за сите негови другари. Обиди се да дознаеш повеќе ...
     
  5. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.243
    Честитки женска, 98 посто се шансите оти веќе те суредиле, во најмала рака со бакнување, за повеќе...ај да не ти праам лоши филмови. Колку повеќе молчиш, толку помалку ќе те почитува. Удри ми трајна клоца и живот иде даље...
     
  6. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Мојот нема другарки, јас му бев единствена :rofl:
     
  7. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    точно се сложувам :$
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Другарките негови ги почитувам и пијам кафе.
    Другарите мои ги почитува и се поздравува,не пие пиво.
    Женските на моите другари,ме мразат,без исклучок.

    Заклучок,жените се кучки,вклучувајќи се и себе.
     
    На srcekrsacka, monyyy, karak и 6 други им се допаѓа ова.
  9. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Има другарки, некои се фини некои ку*ви, мање битно. Не се чувствувам загрозена кога е со нив но не ни им верувам дека не би направиле ништо со него. Понекогаш оние за кои најмалку се сомневаш завршуваат полнејки му ја главата, бидејки нели му е другарка и му мисли се "најдобро". Бјач :|
     
  10. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    ако му е другарка барем еднаш ке ја имал спомнето....верувај ми..


    Мојот има другарки и уште на почеток на врска се дешаваше да ги спомне и одма-другарка ми е да знаеш толку год ово оно...јас имам најверен другар-го знае од старт на врската....така да ако нема ништо лошо нии сумљиво ке ти кажел на време...не би да ти кршам филм ама мене оваа не ми мириса на другарка...
     
  11. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Искрено боли ме ***ац дали има другарки или не, и дали му се стварно другарки или ме мота.
    Не се замарам.
    Чао :D
     
  12. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Нема многу другарки 2 се убаво ги знам и двете си имаат долги врски така да не му се замарам
     
  13. badgirl12

    badgirl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    15
    Досега сум немала вакви проблеми бидејќи во исто друштво сме .. ма да сумљам дека има нешто со една девојка која у друштвото дојде пред 1 месец а сите ја знаеме од порано ..сите ми велат дека она не би направила ништо такво и дека он ја смета само за другарка дека мене ме сака и такви ствари ..

    иначе ако нема ништо со нејзе зошто да го крие пријателството ? :o
     
  14. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Има другарки, од кои две му се така поблиски и баш ми има кажувано за нив. Не ги знам лично и не дека не ми сметаат баш, ама ајде.. Не ми е сеедно кога ќе ми каже дека ќе оди со другарки на кафе и малце паничам и он знае и намерно ме зафркава со тоа :D . Знам и сама дека без везе паника, ама ете.. Да праеше нешто со нив немаше да ми кажува така.. :P
     
  15. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Мојов си има некои си другарки ама не искача со нив...само со машко друштво.
     
  16. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Јас би се гордеела со тоа мој дечко да има другарки. Од искуство машките што имаат другарки подобро знаат да се однесуваат со девојката. Имам еден ептен близок другар секогаш ме прашува за некоја девојка што да направи, како да постапи, 1000 пати сум му ја спасила врската со сегашната девојка. Никогаш со мојот другар не сум помислила да имама нешто. Нормално дека секоја негова девојка на почетокот се сомнева во нашето пријателсство но со тек на време гледа дека била во заблуда.

    И не сваќам зошто да има љубомора ако се работи за повеќегодишно пријателство. Некоја може му е другарка 10 години. Ако сакале да има нешто меѓу нив што е повеќе од пријателство ќе имале уште пред јас да се појавам во неговиот живот. Единствено би се налутила ако подолго време излегуваат тие заедно аа мене ме нема запознаено со неа. Тогаш ке ми стане сомнително. Ако му е таа вистинска пријателка ке сака што поскоро да ме запознае.
     
    На Ann.94, marama и XMaN им се допаѓа ова.
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Дечко ми си има другарки, познавам неколку од нив, другите само онака од видување два-три пати. Искрено, немам ништо против тоа, па нормално е да има и другарки, и не се замарам со тоа воопшто. Му верувам, сега за сега. :)
     
  18. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Распрашај се и дознај колку време се познаваат, од кога се дружат и сл. Предложи да излезете ти тој и таа и види како ќе се однесува и дали ќе флертува со твојот дечко.....на тој начин ќе видиш каква личност е и дали претставува опасност или не ;) :) :) :)
     
  19. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    а зошто не те запознае со неа?
    Барај да те запознае....
     
  20. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Хм... :devil:

    лонче без капаче, зовриено! Е така! :D :rofl: