1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зборовите на жените...

Дискусија во 'Насмевка' започната од bona, 5 септември 2010.

 1. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  Добро
  Овој е збор, кога жените имаат право, и ти едноставно треба само да замолчиш.

  Пет минути
  Кога таа се облекува повеќе од половина час, и овие 5 мин треба и ти да влезеш во игра, да и помогнеш.

  Ништо
  Значи “нешто“ и ти треба да знаеш. Обично разговорите што почнуваат со “ништо“ завршуваат со “добро“.

  Бегај
  Овој не е компромис, влезот е забранет. Не прави го тоа.

  Очигледен знак
  Значи дека ти си идиот и таа го поминуваа нејзиното скапоцено време со тебе за “ништо“.

  Нема проблем
  Значи дека таа размислува доброо пред да се одлучи, како ти ќе платиш за твоите грешки.

  Благодарам
  Една жена ти се заблагодарува. Немој да мислиш на нешто друго. Речи само нема проблем.

  Како и да е...
  Е начинот на жената за да рече “те сакам“
   
  На mileystar, cresa-jagoda, ivona48 и 6 други им се допаѓа ова.
 2. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  хахаха Сосема точно,немам зборови :lol: :lol: :lol:
   
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Само со последното не се сложувам.
  Напротив жената знае најискрено да каже ТЕ САКАМ! :)
   
  На cresa-jagoda, redridinghood и teddybear им се допаѓа ова.
 4. Kitty.Smiley

  Kitty.Smiley Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  9
  Жениве сме сите исти!
   
 5. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  Чиста вистина :D
   
 6. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  335
  Многу интересни суштества сме ние жените!!!!! <3 За мене посебно погодени се Добро и Ништо!!!!
   
 7. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Од збор до збор е точно. Посебно пак за ДОБРО И НИШТО. Најчесто употребувани ми се :D
   
 8. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  :D
  Многу ми смешно, дечко ми се ежи кога ќе ми кажам ништо!!!
   
 9. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  630
  Утринска женска молитва:
  Драги Боже, до сега ми е добро. Сеуште не трачарев, не сум се налутила, не сум помислила на друг маж, не сум изгубила контрола, не сум била егоистична, тажна бев ама малку, не сум пцуела. Не сум изела дури ни една коцка чоколадо. Не сум била до банкомат и не сум ги потрошила сите пари, ама за неколку минути ќе станам од креветот па тогаш ќе ми треба твојата помош навистина..
  :lol:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.390
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  хехех добро и ништо навистина нон стоп ги употребувам :D
   
 12. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  хахаха, интересно и вистинито! :D
   
 13. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  121
  погоденоо!
   
 14. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  3.209
  Пол:
  Женски
  Нема проблем
  Значи дека таа размислува доброо пред да се одлучи, како ти ќе платиш за твоите грешки.


  :rofl: :rofl: Точно,точно :rofl: :rofl:
   
 15. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.304
  Пол:
  Женски
  Tocno tocno :D:D haha
   
 16. Blazenka.G

  Blazenka.G Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2016
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  4.886
  Пол:
  Женски
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.108
  Допаѓања:
  76.318
  Пол:
  Женски
  И да не заборавиме:

  Уживај
  Не ме интересира
  Прави што сакаш
  Твоја работа

  Познато е што значат. :lol:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 18. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.805
  Допаѓања:
  25.078
  Пол:
  Женски
  Точнооо хахаха
   
 19. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Хаха, жените сме посебна категорија. Закон!
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  3.075
  Допаѓања:
  6.634
  Пол:
  Женски
  Уживај- Живото сакам да ти го уништамм :D :D