Зборовите на жените...

Дискусија во 'Насмевка' започната од bona, 5 септември 2010.

 1. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  272
  Добро
  Овој е збор, кога жените имаат право, и ти едноставно треба само да замолчиш.

  Пет минути
  Кога таа се облекува повеќе од половина час, и овие 5 мин треба и ти да влезеш во игра, да и помогнеш.

  Ништо
  Значи “нешто“ и ти треба да знаеш. Обично разговорите што почнуваат со “ништо“ завршуваат со “добро“.

  Бегај
  Овој не е компромис, влезот е забранет. Не прави го тоа.

  Очигледен знак
  Значи дека ти си идиот и таа го поминуваа нејзиното скапоцено време со тебе за “ништо“.

  Нема проблем
  Значи дека таа размислува доброо пред да се одлучи, како ти ќе платиш за твоите грешки.

  Благодарам
  Една жена ти се заблагодарува. Немој да мислиш на нешто друго. Речи само нема проблем.

  Како и да е...
  Е начинот на жената за да рече “те сакам“
   
  На mileystar, cresa-jagoda, ivona48 и 6 други им се допаѓа ова.
 2. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  316
  хахаха Сосема точно,немам зборови :lol: :lol: :lol:
   
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.722
  Допаѓања:
  10.009
  Пол:
  Женски
  Само со последното не се сложувам.
  Напротив жената знае најискрено да каже ТЕ САКАМ! :)
   
  На cresa-jagoda, redridinghood и teddybear им се допаѓа ова.
 4. Kitty.Smiley

  Kitty.Smiley Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  9
  Жениве сме сите исти!
   
 5. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Чиста вистина :D
   
 6. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  334
  Многу интересни суштества сме ние жените!!!!! <3 За мене посебно погодени се Добро и Ништо!!!!
   
 7. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.676
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  Од збор до збор е точно. Посебно пак за ДОБРО И НИШТО. Најчесто употребувани ми се :D
   
 8. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.722
  Допаѓања:
  10.009
  Пол:
  Женски
  :D
  Многу ми смешно, дечко ми се ежи кога ќе ми кажам ништо!!!
   
 9. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  628
  Утринска женска молитва:
  Драги Боже, до сега ми е добро. Сеуште не трачарев, не сум се налутила, не сум помислила на друг маж, не сум изгубила контрола, не сум била егоистична, тажна бев ама малку, не сум пцуела. Не сум изела дури ни една коцка чоколадо. Не сум била до банкомат и не сум ги потрошила сите пари, ама за неколку минути ќе станам од креветот па тогаш ќе ми треба твојата помош навистина..
  :lol:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.374
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  хехех добро и ништо навистина нон стоп ги употребувам :D
   
 12. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  хахаха, интересно и вистинито! :D
   
 13. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  погоденоо!
   
 14. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  2.485
  Пол:
  Женски
  Нема проблем
  Значи дека таа размислува доброо пред да се одлучи, како ти ќе платиш за твоите грешки.


  :rofl: :rofl: Точно,точно :rofl: :rofl:
   
 15. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.878
  Допаѓања:
  7.670
  Пол:
  Женски
  Tocno tocno :D:D haha
   
 16. Blazenka.G

  Blazenka.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2016
  Пораки:
  1.011
  Допаѓања:
  4.840
  Пол:
  Женски
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.874
  Допаѓања:
  55.327
  Пол:
  Женски
  И да не заборавиме:

  Уживај
  Не ме интересира
  Прави што сакаш
  Твоја работа

  Познато е што значат. :lol:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 18. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.030
  Допаѓања:
  21.082
  Пол:
  Женски
  Точнооо хахаха
   
 19. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.639
  Пол:
  Женски
  Хаха, жените сме посебна категорија. Закон!
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.648
  Допаѓања:
  5.567
  Пол:
  Женски
  Уживај- Живото сакам да ти го уништамм :D :D