1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зборови кои завршуваат на -КА

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Dream-Girl, 23 март 2014.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  Имаме многу зборови што завршуваат на КА. :D
  Па ајде по азбучен ред да ги пишуваме. :)

  Јас почнувам.

  АктерКА

  И сега тој под мене нека напише збор на буквата Б што завршува на КА. :)
  Се надевам интересна е играта. :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  БројКА. :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.060
  Допаѓања:
  43.869
  Пол:
  Женски
  Влечка. :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.443
  Допаѓања:
  2.203
  Пол:
  Женски
  Голтка :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pink.Barbie

  Pink.Barbie Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  23
  ДремКА :rofl:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  ЃупКА :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.443
  Допаѓања:
  2.203
  Пол:
  Женски
  Елка
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.362
  Допаѓања:
  5.836
  желКА
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  KaКа-глагол,или онај фудбалерот :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  1.020
  Допаѓања:
  5.840
  КваКА
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.443
  Допаѓања:
  2.203
  Пол:
  Женски
  ^^
  По азбучен редослед треба..Еве јас ќе продолжам после ж.
  Зелка
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  ИграчКА :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  ЈаКА
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.465
  Допаѓања:
  17.410
  Пол:
  Женски
  Кошарка :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  ЛулКА :P
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  1.498
  Допаѓања:
  2.432
  Пол:
  Женски
  Љупка
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  МасКА
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  НаставничКА :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  Неможам да се сетам нешто на Њ
  затоа ќе продолжам
  ОсКА :^)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  ПалКА
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.