1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Збор на последната буква ! ( Reverse )

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Читател, 18 јануари 2018.

?

? ањашарп ивкав шакас илаД

 1. ДА !

 2. да...

Дозволен е избор на повеќе опции
Можеш да ги видиш резултатите само откако ќе гласаш.
 1. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  5.805
  Пол:
  Машки
  Здраво момци и девојки,


  Еве како ќе се игра играта:

  Се пишува зборот во обратен редослед значи од последната буква кон првата буква.


  Пр: Ако сакам да напишам Морков, правилно ќе биде Вокром

  И понатаму е исто, следниот збор ќе биде на буквата "M"


  Иако истава игра може да се вика на првата буква ама тоа е малку досадно. Вака повеќе ќе го тестира вашиот мозок :P
  акубараТ
   
  На Lolo5, kikkki и Someonespecial им се допаѓа ова.
 2. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.572
  Пол:
  Женски
  Тарабука

  АнимеФ
   
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.794
  Допаѓања:
  25.467
  Пол:
  Женски
  Фемина

  аксерТ
   
 4. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  54.287
  Пол:
  Женски
  Треска
  лоднА
   
 5. Lossy

  Lossy Нов член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Андол
  Роталумока
   
 6. rogue

  rogue Нов член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Акумулатор
  номеД
   
 7. Сама Дома

  Сама Дома Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  566
  Домен
  Тсонјарксеб
   
 8. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.404
  Допаѓања:
  8.692
  Пол:
  Женски
  Бескрајност

  НајотсоП
   
 9. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.502
  Допаѓања:
  51.288
  Пол:
  Женски
  Постојан
  анрајилимаФ
   
 10. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.739
  Допаѓања:
  4.838
  Фамилијарна
  ретујпмоК
   
 11. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.810
  Пол:
  Женски
  Компјутер
  акчаргИ
   
 12. Плавуша123

  Плавуша123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  187
  Пол:
  Женски
  Играчка
  куруЧ
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.794
  Допаѓања:
  25.467
  Пол:
  Женски
  Чурук

  олитсаМ
   
 14. rogue

  rogue Нов член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Мастило
  аксО
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.794
  Допаѓања:
  25.467
  Пол:
  Женски
  Оска

  тенроК
   
 16. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  105.600
  Пол:
  Женски
  Корнет

  АкпоТ
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.794
  Допаѓања:
  25.467
  Пол:
  Женски
  Топка

  јелозваМ
   
 18. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.404
  Допаѓања:
  8.692
  Пол:
  Женски
  Мавзолеј

  ОклобаЈ
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.794
  Допаѓања:
  25.467
  Пол:
  Женски
  Јаболко

  сабартноК
   
 20. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.404
  Допаѓања:
  8.692
  Пол:
  Женски
  Контрабас

  Акиномрах