1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зголемени тромбоцити и интерферонска терапија?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од lucia22, 19 мај 2018.

 1. lucia22

  lucia22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво,
  Ваква тема немам сретнато затоа ја отворив, од големо значење ми е ако некој имал искуство со многу зголемени тромбоцити (1088) и како би можел да се реши тој проблем?
  ЧАРЕ?
  И НЕКОЈ ИСКУСТВО СО ИНТЕРФЕРОНСКА ТЕРАПИЈА?
   
 2. riba79

  riba79 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  1.186
  Допаѓања:
  3.522
  Пол:
  Женски
  108 ne se zgolemeni trombociti..
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.284
  Допаѓања:
  315.843
  Пол:
  Женски
  тебе ти се дури ниски тромбоцитите
   
 4. lucia22

  lucia22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Грешка во пишување 1080 :(
   
 5. Fifi84

  Fifi84 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2018
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  3.564
  Пол:
  Женски
  Јас примав интерферонска терапија, односно пег интерферон 6 месеци на инфективно.Терапијата не е воопшто наивна си има нус појави кај некој се поизразени.Јас не пројдов баш најлесно меѓутоа ја издржав.
   
  Последна измена од модератор: 30 јуни 2018
 6. lucia22

  lucia22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  А за што ја примавте? И дека на инфективно ? :?: Таа трае и цел живот... Зависи и од ситуација.