1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зима

Дискусија во 'Насмевка' започната од erica, 13 декември 2012.

 1. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.038
  Пол:
  Женски
  Како што приметив ваква тема не најдов!
  Па ако има слободно КАНТА!

  Во оваа тема ке кажувате по која случка ја паметите ЗИМАТА(Која случка ви е незаборавна)
  КРАТКО И ЈАСНО! :) :)

  Па ако има ваква тема слободно Канта (Пак повторувам :)
   
 2. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  63
  Значи кога летев со санка во река ААА...
  Ќе ви кажам се значи ние на село со сестра ми се санаквме демек и само кога паднав во тоа реката абе не да се смеев и ем плачев хаха малку сум преголема за санка знам ама што да правам кога ми е интересно! :'(
   
 3. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Знам како е кога во новоотворената тема не ти пишат, ама јас и онака ќе си пишев.. :D

  Ја сакам зимата и ми е многу интерсна, ама зар не може да не е темава само за случки по кои ќе ја памтиме зимата, јас на пример сакам да кажам во оваа тема дека кога вака врне снег на почеток на зимата се радувам ама кога во Март ќе заврне, е тогаш веќее.. :@ Март е нели за пролет а не уште снежинки да гледаме, инаку овој период ми е вистинска зима и е ко на северен пол2 во Македонија.. :D ЛоЛЛ..
   
 4. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Сакам зима, ама мразов го МРАЗАМ. Имам страв од мраз и измрзнат снег...
   
 5. Luciano

  Luciano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  223
  Лани, кога бевме на скијање со брат ми :D
  Си скијам јас нели и одеднаш кога приметив дека на околку 3 метри од мене има толпа луѓе.. а јас летам со 100км/час и намерно седнав на газ. А изгледаше како да паднав и сите гледаа во мене и се смееја како ненормални :D Срам..
   
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.205
  Допаѓања:
  8.808
  Пол:
  Женски
  Леле хахх :D :D :D
  Лани кога сум паднала на тој мразот во чаршијата ја завлечкав и другарка ми и таа жената, за да се задржам како што беше малку нерамно :o . Колку и да и се извинував на жената не можев да ја погледнам од засраменост. Уште двете ме кренаја не можев да одам
   
 7. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.794
  Допаѓања:
  49.968
  Пол:
  Женски
  Немам лоши спомени од зимата и не ја мразам, е сум паѓала де како дете кога сум се лизгала на мраз и снег :D сепак омилено годишно време ми е зимата, сакам многууу снег,често уживам да седам до прозорец со топло чајче во рака и да гледам како врне надвор, како мала знаев да излезам надвор со раширени раце кон небото и да се радувам на снегот кој патем долго ќе ме врнеше, ах златно детство:D исто уживам со друштвото одиме во селото на дедо ми, куќата е сама и си правиме зимска идила снег, топло оганче, црвено вино абе мераци. Ме радува зимата, исполнета е со празници Декември, Јануари, луѓето си одат по гости повеќе, гледаш во град се е украсено има посебна еуфорија , и да ќе ги заборавев омилените новогодишни и божиќни филмови кои уживам да ги гледам следователно во овај период:D можам да набројувам уште, се заборавив ќе редам оф топици :D:D:D:o
   
  На atala и angelche16 им се допаѓа ова.
 8. Capricorn96

  Capricorn96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2014
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  407
  Пол:
  Женски
  Прво, роденденот ми е на зима (7 јануари) :)
  А секоја зима ја паметам барем по паѓање и лизгање по тој мраз што го мразам, уфф ја обожавам зимата и снегот и се ама кога ќе замрзне од дома не ми се излегува :D
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  2.521
  Пол:
  Женски
  eпа пред една година падна снег ама беше исто и многу ладно и дека живеев во центар реков ај пешки ке одам до едно место и одам одам и на улица многу коли се собрале и реков ај позади колава ке одам и таму мраз а одозгора снег и јас не видов се зализгав и тука една гаража со метална врата и кога лупнав со коленото на тоа вратата сите во мене јас станав се истресив и со 100 на саат се изгубив од тука а истата зима татко ми сабајлето ке ме носеше во училиште мене и сестра ми и каде што живеам на земја се е од мермер и да слезам по скалите а идма тука беше колата и се зализгав и со ннозете влегов под кола лел каков блам тука луѓе отвараа дуќаните и кога паднав сите ме видоа и татко ми аман мори елено ке се отепаш не си човек да те пушти до продавница бруки живи има уште моооогу вакви случки ама ке ми требаат 3 дена да ги напишам сите
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  59.644
  Незаборавни случки во зима??? Ги имам многу - секоја година :D!!!
  Случка 1 - Јас сум зимско дете - роденденот ми е на вториот ден од зимата!!!
  Случка 2 - Во зима има прекрасни празници - Нова година, Божиќ, Водици,Св.Трифун!!!
  Случка 3 - Зимата е бела убавица - ја сакам, но посакувам да сум на вакво место кога паѓа снег (и Скопје е убаво кога паѓа снег, но САМО кога паѓа :)!!!)


  84409986_large_1331039076_66859022_snegopad.gif
   
  Последна измена: 1 јануари 2015
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.918
  Допаѓања:
  40.800
  Пол:
  Женски
  Зимата многу ме потсетува на санкањето кога бевме малечки,правењето Снешковци,убавите празници кои подигнуваат расположение,едноставно таа атмосфера развеселува ^_^… Ме потсетува на сите вкусни јадења што ги готви баба ми за празниците,а и овој период ѝ почнува сезоната на плетење. :lol: Иако е студена,ја сакам зимата бидејќи многу ме потсетува на детството,уште првата снегулка ме враќа назад многу години во спомените. ^_^
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 12. zhirafa

  zhirafa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2013
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  124
  Мене омилено годишно време ми е,некако се ми е поинакво и среќно и магично и колку и да нејќеш возбуден си заради празниците ^_^ А кога врне снег и дома сум си на топличко се осеќам како во рајот :) А и најубаво нешто е кога за празниците конечно ќе се собереш со семејството на ручече после цела година сите зафатени :)
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 13. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.158
  Допаѓања:
  922
  Пол:
  Женски
  Јас не сум многу голем љубител на зимата бидејќи е сезона на ненормално многу ниски температури до -20 степени под нулата,на грипови и настинки,на рано стемнување уште во 16.00 часот,а посебно го мразам,воопшто не го поднесувам и имам многу голема фобија од мразот и од замрзнатиот снег и тогаш избегнувам да излегувам од дома за да не се повредам поради паѓање на мразот и на замрзнатиот снег,а и за да не се разболам поради ненормално многу ниските температури,буквално смрт ми е излегување надвор кога е такво времето преку зима!:@:@:@Но,сепак,она позитивното според мене од зимата се новогодишните и божиќните празници кога целото семејство се собира на свечената трпеза за овие празници,а и другите зимски празници како што се:Водици и Св.Трифун/Св.Валентин!:party::d:И накитените улици и накитените домашни новогодишни елки прават да ја сакам зимата!:party::d:Значи,иако во глобала јас ја мразам зимата поради лошите временски околност,сепак,јас во исто време јас и ја сакам поради празниците што ги славиме во неа и убавата празнична атмосфера којашто ја има во тие зимски свечени празнични денови!:hug::l:
   
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.157
  Допаѓања:
  63.035
  Пол:
  Женски
  Со бившиот во сиот снег ние в планина заминавме. Назад кога се вративме и кога седнавме на кафе да се затоплиме, се на нас се цедеше...
  И со сегашниов така. Всушност не беше зима, или крај на зимата беше, можеби март не знам, рековме на Водно ќе одиме, пеш секако. И кога се наближивме до врвот, гледаме снег :drunk: А ние патики носевме. И ајде, еден чекор напред два назад, ама интерено беше, фрлавме снежни топки во висина и далечина, јас се трудев да центрирам гранки нешто ова она :D Неколку метри па застанував да фрлам :D Малку се изморивме, но не беше воопшто лошо :)
   
 15. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.965
  Допаѓања:
  287.023
  Пол:
  Женски
  Другарка моја мн е срамежлива и плашлива.Се договараме една зима да се чекаме таму и таму.Идам јас,иде и таа од спротива но и еден чиче со кола.
  Се зализгува колата и преминувајки оваа на улица ја чукнаа.Ја сета испаничена трчам накај нејзе,чичето стресен излага од кола а она станува го тресет снегот од неа и уште му вели:ИЗВИНИ ЧИЧЕ НЕ ТЕ ВИДОВ. :o
  Човекот ме гледа немо де неа де нејзе,незнае кој е полуд.
  Ем ја гази тој неа ем она нему му се извинува :D

  Ке ја памтам сцената дур сум жива
   
 16. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.681
  Пол:
  Женски
  Зима, многу снег, силен ветер, заглавивме во соспа снег со колата, извесно време не наиде никој за да ни помогне да излеземе од снегот, ама среќа после налета една кола, па дечките ја турнаа колата и се среди работата.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.