Знаете дали се продава Dapsone некаде во Скопје?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од gligor.33, 24 јануари 2017.

 1. gligor.33

  gligor.33 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2016
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Здраво. Дерматологот ми реле да најдам Дапсон (Dapsone) апчиња за третман на акни. На неколку аптеки сум барал но не можев да ги најдам никаде. Дали знаете некое место каде можам да ги најдам овие лекови?

  Ви благодарам однапред за било каков помош.