1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Знаеш дека си Македонец кога...

Дискусија во 'Насмевка' започната од Unfaithful18, 14 јули 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Се изнасмеав на сликата. Колку сме само вистинито прикажани Македонците :D Ретко да не се пронајдов во некоја точка. А вие ?
   

  Прикачени фајлови:

  На di-di3, ShawtyGIRL, aleks26 и 13 други им се допаѓа ова.
 2. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.297
  Пол:
  Женски
  Хахаха :rofl: жално е што се е вистина. Чудна нација сме ти ние Македонците...ни останало највеќе тоа Балканското, гледам секаде се сменило или е на добар пат да се смени, ама ние изгледа нај верни сме на таа култура и традиција
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.451
  Пол:
  Женски
  :clap: :D Ѓубре во кеса од кај пиљарот :lol:
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Не живеам надвор од Македонија, но климав со главата и се смеев :D :D :D
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  првото и шестото се најјаки и мн вистинити
   
 6. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  И кога РАКИЈАТА ти служи како средство за масажа кога си болен,средство за дезинфекција при повреда и како пијалок :rofl:
   
  На Muze, ColoursOfTheRainbow, HipstaPlease и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  :lol: :lol: :lol: не живеам надвор од Македонија, ама пак се пронајдов во некои од точките!
  Не сите, ама повеќето.. :lol: :lol: :lol:
   
 8. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  И јас не живеам надвор од Македонија, но ете пронајдов некои сличности :rofl: Ах овој пуст заостанат Балкански менталитет. :rofl:
   
 9. femina2010

  femina2010 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  :D интересно е и вистинито : :lol:
   
 10. preetygirl-J

  preetygirl-J Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  78
  Знам дека сум Македонец, кога крај на септември, почеток на октомври ,таму, ќумбето во двор и печеме пипер за ајвар, па после доагаат комшиите да помагаат да лупиме, па некој трач ќе падне за останатите комшии и така... :lol:
   
  На Grunge му/ѝ се допаѓа ова.
 11. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  а делот што е на Англиски :)

  YOU KNOW YOU ARE MACEDONIAN WHEN:

  01.Your grandfather always has a shot of RAKIJA for breakfast
  02.Even if you are a girl,you parents call you SINE
  03.Your uncle makes his own wine that's stronger than RAKIJA
  04.Your mother insist that PROMAJA will kill you
  05.Your mother insist that you must eat something with SIRENJE at least 3 times a week
  06.You use RAKIJA to cure illnesses, celebrate all ocasions and as a massage or shaving lotion
  07.You celebrate Christmas, Easter and New Year two weeks after everyone else
  08.Your BABA will not accept the fact that you are not hungry
  09.You go to your BABA'S house, she offers you SUPA, KOLBASI,SARMA or PIPERKI and she gets upset if you don't eat everything
  10.You have four pair of VLECKI in your closet
  11.All the actions stop when you hear the music of OGAN DA GO GORI or BISER BALKANSKI
  12.Your mom calls you STOKA
  13.When there is a slab of fat in your fridge called SLANINA
  14.You are MACHO when you mix KISELA VODA with SMEDEREVKA in the local BIRTIJA
  15.You have at least a whole TENDzERE left overe with food after the whole family has eaten
  16.Your wife has to make you food everyday and if she doesn't she's not a DOMAKINKA
  17.Your parents invite 500 people over to your place because it's SLAVA
  18.Your fridge has always more beer than food,just in case GOSTI come over
  19.Your friends call you PEER
   
  На ЕДНА убавица, elenkata20, Lella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Само во Македонија бабати неможе да прифати оти не си гладен ! :D
   
 13. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  2,4,6,10,13,15,16 хахахаха се пресмеав :rofl: :rofl:
   
 14. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Се пронајдов во 90%... сепак сум Македонка. :D
   
 15. alpha

  alpha Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  :D СЕ Е ТОЧНО!!!! :clap:
   
 16. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Чиста вистина! Се изнасмеав до солзи. Ги знаев овие, само на македонски. :D
   
 17. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  И јас а и некои работи се вистинити што е најсмешно :D :D :D :D
   
 18. preetygirl-J

  preetygirl-J Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  78

  :rofl: :rofl: :rofl: РЕСПЕКТ ЗА ОВА!!! СВЕ Е ТОЧНО!!! :clap:
   
 19. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  12.Your mom calls you STOKA
  16.Your wife has to make you food everyday and if she doesn't she's not a DOMAKINKA
  18.Your fridge has always more beer than food,just in case GOSTI come over
  :rofl: :rofl: за овие 3 работи посебно се изнасмеав,и да климав со главата :rofl:
   
 20. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  02.Even if you are a girl,you parents call you SINE
  04.Your mother insist that PROMAJA will kill you
  08.Your BABA will not accept the fact that you are not hungry
  09.You go to your BABA'S house, she offers you SUPA, KOLBASI,SARMA or PIPERKI and she gets upset if you don't eat everything
  19.Your friends call you PEER

  :D хахаха колку е точно ова
  се изнасмеав туку ај пеер да си затворам врата да не ме килне промајата :D