Зошто е толку тешко да најдеш нормален/на дечко или девојка?

Дискусија во 'Врски' започната од baba Rada, 13 август 2016.

 1. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.875
  Допаѓања:
  32.445
  Пол:
  Женски
  Џабе ако е убав ако е ненормален и ако нема карактер. Не се живее од убавина само, гледај што има одвнатре, во душата.
   
  На zborlesta, Someonespecial, SAMIRA и 4 други им се допаѓа ова.
 2. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.196
  добар cold read ...неам девојка, не сум педер(дури и со женско ми е гад да пробам анално)
  осамен не е соодветен збор
  обично тие шо прифакаат да искочат со мене се 8-9 години помали од мене (обично ме отпалуваат постари...иам одбивано постари од мене)
  последната шо искочив беше најстара шо иам искочено до сеа беше 3 години помала од мене

  иам нагони да почнам да разгледувам дали се добри за у врска и тоа ги брка(колку шо иам приметено)
  и обично освен ако не ценам некоја не филтрирам шо зборам
  според окамово сечило (наједноставната претпоставка е најточна) последната беше спонзоруша
   
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.419
  Пол:
  Женски
  :D читам читам..читам..ииииииии(facepalm)
  :)
   
  На ccca му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.196
  te preduprediv :rofl:
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.393
  Допаѓања:
  7.504
  Пол:
  Женски
  Зашто 80% од мажите сакаат истовремено со 10 да бидат.
   
  На galapce, SAMIRA, lunchy и 5 други им се допаѓа ова.
 6. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.419
  Пол:
  Женски
  статистиката не ти е точна а важи исто и за женските;)
   
 7. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.393
  Допаѓања:
  7.504
  Пол:
  Женски
  Зборам за моја генерација 20 год +/- повеќе се дружам со машки отколку женски па знам многу добро што прават, поготово ако имале некоја подолга врска претходно се како кучиња пуштени од ланец.А во право си и за женските, ама пак не се споредува.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.196
  отсекогаш ми биле крипи девојчиња шо имаат поеке другари него другарки
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 9. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.633
  Допаѓања:
  87.770
  Пол:
  Женски
  Бидејќи.... the grass is always greener on the other side 2.0. :D
   
  На SAMIRA, Ицолгудбејбе и baba Rada им се допаѓа ова.
 10. tea20

  tea20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2014
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  346
  не е воопшто тешко да најдеш некој нормален, само најчесто тие се веќе зафатени :)
   
  На Priroden, ***cute***, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
 11. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  175.836
  Пол:
  Женски
  За некого е нормално она што баш за другиот е ненормално и обратно.
  Така би одговорила на прашањето зошто е тешко, а и не е баш некоја тешкотија бидејки да гледаме реално на работите секој има свој вкус и свој карактер. Ако мене нешто ми е океј можеби на другиот не му е океј тоа е истото и обратно..
  Прашања за вкус и карактер не се дискутираат.
  А поготово да не зборуваме за сета либералност на светот и материјализам кој не нагнаа.
  Прашањето и среќата лежи во некоја особа таму некаде но ако човек не пробува нема да знае со кого би можел да наиде на "иста брановита должина" нели.
  Секој треба да проба а пред се пред да стапи во нешто по сериозно да оспознае некое време дали вреди или не вреди, дали е по вкус и критериум или не е.
  Не е тешко само е прашање на трпеливост оваа ситуација, трпение и добро согледување на личностите во околина.
  Да беше толку тешко немаше никој да е во брак, иако и бракот е тежок и самата "сродна душа" е тежок поим низ чекорење низ животот.
  Но, сепак сметам ако не се направи некоја "одстапка некаде" ако се нема тој баланс помеѓу самиот однос на двајцата тука нема ништо да биде.
  Трепение, секој ќе најде она што очекува, но не баш она очекуваното тоа никогаш, ќе накде нешто слично на очекувањето и тогаш е ок, бидејки идеално никаде во ништо нема.
   
  На elimkd, LollySky и baba Rada им се допаѓа ова.
 12. smb asr

  smb asr Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  580
  Допаѓања:
  9.497
  Od koga pocnaa devojkite da davaat pred brak, maskite pocnaa da se trampaat. Potoa, maskite sakaat da ja probaat sekoja sto im zastanuva na pat, ama za zenenje sakaat NEVINA ( sto e apsurdno). Devojkite pa se tolku liberalni (polova ednakvost, demokratija itn itn) sto pocnaa da ne trpat duri ni malo problemce ( za maltretiranje razbiram, ama kaj nas za pr. edna gospogjica se naluti so verenikot oti i se napil od sokot, koga taa go zamolila da mu kupi.. sto e glupost). I za kraj site pocnaa da se mazat/zenat od interes ( ili stranstvo ili nekoj bogatas). LJubovta e u posleden plan. Liberalstvoto i stranstvoto i toj um sto go imavme ni go izvadija.:)
   
  На SAMIRA и baba Rada им се допаѓа ова.
 13. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.363
  Допаѓања:
  7.263
  Или имаат дечко :D
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 14. tea20

  tea20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2014
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  346
  или тоа да :D
   
 15. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
  Јас имав повеќе машки другари отколку другарки (бевме 3 другарки - а 7-8 машки) - па воопшто не се чувствував крипи :))) туку поласкана, затоа што бевме ептен кул друштво
   
 16. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  7.664
  Пол:
  Машки
  Трпение спасение, ама ова првото го снема па ни останува после на крај само спасение...
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 17. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
  А зошто е тешко да се најде нормален?

  Имам братучетка немажена која има 39 години и ми вика: “А шо ако јас сум ненормалната?? Што ако јас имам високи очекувања околу нормалноста? Што е уствари нормално??“

  И така јас често размсилувам на прашањето - што е нормално??? одговор немам
   
  На theowndemon и baba Rada им се допаѓа ова.
 18. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.419
  Пол:
  Женски
  Нормален дечко е ендемска врста во изумирање..хаххахахаха..(важи и за нас женските ама да си поќутам)...мислам дека во нормала ги ставам тие дечковци кои те ословуваат по име, кои стално те прашуваат и сакаат подобро да те запознат а несамо на твои прашања да даваат сувопарни кратки одговори, дечко кој се интересира за твојата фамилија и сака да те запознае со неговата, дечко кој знае кога треба да те остави сама, кога знае како да те утеши, како да те мотивира, како да те поттикнува да одиш напред, дечко кој ги фали твоите успеси и на истите се радува заедно со тебе и .....
   
  На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.196
  trite drugarki odlucuvaa sho ke praat sedum-osumte maski so nebea u glaven fokus...i mozno se menuvaa dva trojca od niv,zavisno koga kako ke nastane meshanica -KRIPI

  zeni so druzat samo maski (nemaat drugarki) neso ne e vored so niv...skoro ist indikator e kako povrzanosta na bojata na kozata so nivoto na promiskuitetnost (seljaci znaat za vakvi raboti)

  1) ne ocekuvaj da gleda na magicna kugla..komuniciraj,mn e nekulturno koga na nekoja naednas ke i prdne i ke prekine da zbori/vraka na poraki...takvite gi koristam za bookmark na websajtovi (za da bidam podednakvo nekulturen kako niv)

  2) tie pasiv- agresiv momcinja sho gi opisa postojat i se sekade okolu tebe samo so najverojano gi vikas drugari(u najdobar slucaj) vakvata titula kako i nezainterisanosta zenite da go napraat prviot cekor(osven ako momcinjata se stranieni...togas ne e vazno kolku i da se nekjarlivi) pridonesuva mn od niv da evoluiraat vo nesho /bilo sho ima edge/ostrica pa makar i da stanat seljaci
  delumno ova e krivicata zoso mn ostanuvaat nemazeni nad 35....ili otsustvo na socijalna inteligencija
   
  Последна измена: 14 август 2016
 20. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.608
  Допаѓања:
  72.539
  Пол:
  Женски
  Порано во времето на бабите и дедовците немало богати и сиромашни, скоро сите биле исти, ретко некој ако е ептен без леб или некој газда на нешто. Ете убаво и во првиот пост е пишано, излагале на корзо, оделе шеткале лево десно и се гледале кои какви се. Ќе се загледале некои, под око, пред око, зад око, за некој ден ја запросуваат и толку. А сега? Не може да се спореди со порано.
  ТОгаш кое почитување го имале спрема родителите, а сега никој ништо не ги прашува, ни пак ги слуша.
  Порано ќе и се свиди некоја девојката на мајка што има син, па ќе зборне со мајката на девојката, па ќе ги запознат младите дали си одговараат, дали барем малку се привлекуваат и ако е ок, одма си ја земаат. А сега замслете таков брак во денешно време :x
  Сега прво пишуваш на фб, па не знаеш со кого пишуваш, зошто пишуваш и што пишуваш, па се фаќаш преку фб, па после 1 месец ќе се видите во живо, во меѓувреме тој те изневерува со 2-3 девојки, а ти си пишуваш уште со 10 други. Одиш дома кај него, спиеш 4-5 месеци заедно таму и раскинувате.
  Порано немале интернет да дремат по цел ден дома, а сега што праат луѓево? И да излезат некаде обавезно 3/4 од времето го минуваат на тел.
  Нема почитување, нема култура, сите изневеруваат со кој стигнат, со по 10 луѓе се во врска, дрога, алкохол...едноставно светот е сменет и луѓето се сменети. Не сакам да знам во иднина што ќе се дешава.
  Прифатете го фактот дека НЕМА нормали.
  Убав, богат, добар, сака деца, не изневерува, не пие, не пушти, не гледа по други жени и не постои.
   
  На smb asr, fallenangel, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.