Зошто е толку тешко да најдеш нормален/на дечко или девојка?

Дискусија во 'Врски' започната од baba Rada, 13 август 2016.

 1. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.359
  Пол:
  Женски

  :)) Ги сакаш сите по име и презиме, да ти биде уште покрипи ?? Онака за крипи сон, како една другарка со уште две , значи 3 другарки имаат машко друштво??
  Не знам навистина што ти е крипи....и зошто....очигледно е дека си немал женска другарка или дека не ја сакаш, затоа.
   
 2. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  7.669
  Пол:
  Машки
  Нормалните ги нема у тешки дупки со гласна музика, у кладилница... тие стануваат рано, идат на работа или на факс, и да, точно е дека испод 27 тешко да наидеш на нормален, такво ни е времето и сваќањето.Важи и за женските исто.
  Претходната недела бев у Охрид кога беше Prodigy, типот со кола од 50+ илјади евра беше паркиран и околу колата 18-20 год девојки едно 7-8 му праеа муабет а овој го слушнав како вика ако погодам на една името таа ќе се вози со мене... шо бараш тука нормално, ни години се гледаа ни ништо, а беше сигурно 35+ во години ама то ти е.
  Внимавајте како каде и со кој.
   
  На Tanjamm, Animali, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. ЖитиСфе?

  ЖитиСфе? Нов член

  Се зачлени на:
  21 август 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Нема универзална нормалност и не може да се релативизира со тоа кој е нормален кој не.
  Се бара СРОДНА душа. Искусна особа во 5 минути може да ги забележи клучните карактеристики кај соговорникот. Говор на тело, ниво на комуникација, животни погледи и вредности...Сите сме уникатни. Тоа што за нас е нормално за друг може да биде скандалозно, итн итн..
  Не постои потрага по нормален партнер, постои природен спој на два слични карактери.
   
 4. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  Сакаме да сме либерални, да се шетаме топлес, да не се депилираме, да не броиме сексуални партнери, да пиеме алкохол колку што можиме и не можиме, да експериментираме во сексот и сексуалноста.
  Да живееме сами, да не слушаме никој, да сме независни во секој поглед, да не не интересира никој и ништо.
  Сакаме одговорни работни позиции, со еднаква плата како и сите машки колеги, сакаме поуба канцеларија оти нели, рамноправни сме.
  За мажените, да го спрегниме мажо в кујна, со фута да меси в кујна и со метла да риба, да бриши дури гледаме Олимпијада на ТВ, да чува деца, да ги преслекува и капи, оти нели, сами не си ги направивме?

  А во исто време сакаме,
  романтичен дечко шо ќе отвора врата од кола и ќе дава цвеќе и подароци, и ќе не зема и ќе не враќа дома и ќе ни титка на телефон оти мисли на нас, или оти е 3:03.
  Ќе биди моногамен и нема да гледа во други женски и сите пари ќе ги троши на нас, а треба да има многу пари и да заработува многу повеќе од нас, па подоцна да не мора ние да работиме, тој треба леП да носи оти тој е маШ во куќата. Сакаме да се истегни и да дофати и отвори:!: затворена, вакумирана тегла со кисели крастајци, оти ние сме понежниот пол, а тој ќе биди принцот на отворените тегли и заштрафените вратнички и тако даље и тако даље.

  Се запишав глупости, ама поентата ми беше дека си поставуваме еден куп критериуми за работи за кои не сме ни самите сигурни дека ги сакаме.
  А друг фактор е муабет на @ccca , еволуцијата и „напредокот“ мајката ни ја плака.
   
 5. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  Еве причина плус зошто не успеваат врските.
  BoyL, извини за цитатот, морав :f:
  Штом јавно си го напишал вака, не се лутиш :)
   
  На Tanjamm, biGirl, BoyL и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  6.686
  Пол:
  Машки
  Врските не успеваат ради фб инстаграм и др слични вакви срања..
  Неверство имало од секогаш само што за него се дознавало мн потешко и затоа врските си биле убави и вечни.. А сега преку фб се се дознава..и затоа птопаѓаат и бракови и врски..
   
  На Aleksandar1212 и pupi.girl им се допаѓа ова.
 7. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  Зошто ради фејсбук и инстаграм?
  Те молам објасни ми, оти не разбирам.
  Ако си во среќна врска што те исполнува, која е потребата да шараш?
   
  На Tanjamm и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
 8. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  6.686
  Пол:
  Машки
  Затоа што ја разбудија љубомората во врската премногу..

  И едно време луѓето биле во среќни врски па шарале и мажите и жените..но немало телефони немало смс немало селфи видеа и разни глупости..идеш се ебеш ради секс од желба за со друг и никој ни чул ни видел..
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  Ахам, значи се додека се сексаш со друг и никој не знае, ок е.
  Штом партнерот ќе посомнева и ќе пројави знаци на љубомора, тогаш веќе чкрипи.
  Браво, ваков поглед на нештата не сум имала досега.:?:
   
  На Tanjamm, IvannaT и biGirl им се допаѓа ова.
 10. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  7.669
  Пол:
  Машки
  Не, жените биле потолерантни, мажите си се исти, они секогаш си шараат
   
  На Tanjamm и baba Rada им се допаѓа ова.
 11. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  6.686
  Пол:
  Машки
  До пред 10 години..мажот/жената патува службено или било кало..запознава некој се препушта на страстите ужива..по три дена се враќа дома никој ни видел ни слушнал..
  Сега одма се разменува број фб инстаграм следење..глупости..еве ти сумња еве ти кавги..а може само и кафе сте пиеле заедно..
   
  На pupi.girl и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
 12. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  Во право си за ова. Многу машки, па и женски имаат контакт со лица кои ги симпатизираат, можеби и некој бивши/ша на фб и полесно се стапува во контакт.
  Машките си ставаат лајкови на разголени слики од девојки на инстаграм, без разлика што тие се фитнес модели од Бразил на пример.
  Женските затоа што не добиваат доволно внимание си пишуваат со други машки.
   
  На Aleksandar1212 и BoyL им се допаѓа ова.
 13. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  6.686
  Пол:
  Машки
  Затоа е форумов на фемина никој ни те видел ни те слушнал на кого и што си пишал и лајкнал..:D:D:D
   
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  Па ако сака некој веднаш може и тука да почне со афера. Нема некое пишано правило. Ако сака некој да изневерува и ако е склон кон таа работа ќе најде начин, доволно ќе му е од дома да излезе :)
   
  На PaLaVa, КикиМаус, Aleksandar1212 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  287
  Пол:
  Женски
  Дека сите се за корист
   
 16. Afroditaaa

  Afroditaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  960
  Пол:
  Женски
  Нема аир од овие ! Ке си купам 72 мачки и со нив ке живеам до крај на животот 8)
   
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.234
  Допаѓања:
  17.965
  Пол:
  Женски
  Затоа што сите гледаат површински во луѓето.
  Не се задлабочуваат во нивната душа, не се обидуваат да ги сфатат и да направат муабет.
  Многу се површни
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 18. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
  Bidejki vremeto ne e normalno, se e smeneto, vrednosta na rabotite, na zivotot..
   
  На PaLaVa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Irenaiki

  Irenaiki Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  126
  Пол:
  Женски
  Затоа што живееме во лажен свет..
   
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.903
  Не прочитав ништо, што во мое време го немаше.

  Партнер се бара и одбира, не се 'случува'.
   
  На lovestoneddd и honey.11 им се допаѓа ова.