Зошто е толку тешко да најдеш нормален/на дечко или девојка?

Дискусија во 'Врски' започната од baba Rada, 13 август 2016.

 1. honey.11

  honey.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2013
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски


  ама има исклучоци, некогаш и ќе се сретнете од нигде никаде :D
   
  На Milobebence, poenta и WildMk им се допаѓа ова.
 2. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.903
  Запознавањето може да е случајно, ама од тоа натаму, не е.
   
  На Tanjamm, Milobebence, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. honey.11

  honey.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2013
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски

  да, да јасно, или има хемија или не :D
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.903
  Не само хемија, туку компитабилност, разбирање...
  Хемијата е арна за забава, проблеми кога ќе дојдат, ич не ти прај разлика дали има хемија или не.
   
  На ku4ence, Tanjamm, Milobebence и 7 други им се допаѓа ова.
 5. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.934
  Допаѓања:
  5.784
  Хемија и физика треба:D,тешко е затоа што во денешно време повеќе се на фб или инстаграм а не дружење кое фали во ова време.
  Станавме егоисти,самобендисани и затворени,комуникацијата се одвива по социјални мрежи.
  Технологијата го направи човекот робот.
   
  На Tanjamm, Milobebence, elvittta и 5 други им се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.903
  А не се гледате во живо со потенцијални партнери?
  Исклучиво преку интернет комуницирате?
  Пошто, јас маж ми на мирц го запознав... не ми е страно ова, ама пак во живо се гледавме
   
  На Milobebence, poenta и Animali им се допаѓа ова.
 7. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.261
  Допаѓања:
  267.398
  Зошто?
  Зашто кај младите на цена се искривените вредности.
  Нјабитно е статусот во општеството, пари, имот, титула....
  Никој за љубов, за верност, за разбирање, за сочувство не збори.

  Се почесто слушам за пребрзо завршување на тазе бракови.
   
  На Tanjamm, Milobebence, Dadusicka и 3 други им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.903
  А сите по пари трчаат?
  Сите до еден?
  Нема шанси да нема љубов воопшто.. сигурно има и такви кои се сакаат...
  Многу нихилистички ми е ова, сите да се такви...
   
  На Milobebence, Animali, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 9. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.261
  Допаѓања:
  267.398
  Во повеќето случаи- ДА.
  СИТЕ неможам ни јас да кажам, ниту било кој друг.
   
  На Tanjamm, Milobebence, Dadusicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.934
  Допаѓања:
  5.784
  Не дека не се гледаме,туку муабетов ми е дека повеке се користи фб за запознавање а не во живо,кафич,дискотека све е сменато.
   
  На Tanjamm, Milobebence, Dadusicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.903
  И јас со маж ми се запознав на интернет.
  Јануари 2001ва
   
  На Milobebence, poenta, Dadusicka и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Anxiety

  Anxiety Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2019
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  124
  Sami ste oti prebaruvate ne znaete sto sakate ne ste lojalni ! Posle ke placite i taka . Ke zavrsite so nekoj od po selana i to e to !
   
 13. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  8.383
  Пол:
  Машки
  Многу е лесно да најдеш нормална девојка,за дечко незнам вие кажете си:D
   
  На Milobebence и Animali им се допаѓа ова.
 14. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.808
  Допаѓања:
  19.207
  Пол:
  Женски
  Значи само во град да бараат за да не плачат после?
   
  На ku4ence, Amellie13 и WildMk им се допаѓа ова.
 15. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.532
  Допаѓања:
  110.922
  Пол:
  Женски
  Па и уште во некое од швајцарскине села ако заглават,тешко нив
   
  На ku4ence, Milobebence, Herrera и 4 други им се допаѓа ова.
 16. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  1.369
  Пол:
  Женски
  Zatoa sto i ednite i drugite baraat preku leb pogaca:smirk:
   
  На Journalistsocio и WildMk им се допаѓа ова.
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.430
  Допаѓања:
  115.961
  Пол:
  Женски
  Бидејќи сите како да ја изгубиле храброста од запознавање и приоѓање. И машки и женски. Обидувајќи се да прикажат нешто на социјалните мрежи, целосно се отуѓуваат од реалноста. Запознавање само по интернет, а ако имаш ептен среќа ќе ти се посреќи кога ќе излезете во живо да личи барем на таа особа што се претставувал по интернет.
   
  На Milobebence, cresa-jagoda, piksooki и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Journalistsocio

  Journalistsocio Нов член

  Се зачлени на:
  19 август 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Чудни се девојки е денес
  Незнам, секоја чест на исклучоците..ама мислам дека поважно им е да ги частиш..да имаш кола да ги развозуваш ..постојано да ги анимираш..
  И пак на крај ништо
  Е затоа остануваат сами
   
 19. Anxiety

  Anxiety Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2019
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  124
  Чудни се оти заглавени се во еден виртуелен социјален свет на некои трендови па кои што не се свесни потсвено потприммат и нивното свое јас , особини карактерот им се заглавени . Незнаат ни муабет да ти сврзат чекаат на друг .
   
  На Milobebence и Journalistsocio им се допаѓа ова.
 20. Journalistsocio

  Journalistsocio Нов член

  Се зачлени на:
  19 август 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Да.
  Баш сега во моментот предложив т.е. отворив нова тема на оваа содржина