1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто е толку тешко да најдеш нормален/на дечко или девојка?

Дискусија во 'Врски' започната од baba Rada, 13 август 2016.

  1. Slatkish255

    Slatkish255 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2016
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    Според мене затоа што во денешно време се се сведува на меѓусебна корист. Познавам многу парови кои девојки кои се со дечковците поради материјалната состојба, каде што нема ни грам љубов.
    Друга работа што има многу машки кои глумат ,,фраери'' па ги оставаат девојчињата после 2-3 вечери, со намера да им се качи бројот со колку биле (facepalm)
    Ретко да најдеш некој со кој што ке можеш да направиш саглам моабет, некој кој ке ти помогне кога и да ти треба..и најважно да те почитува и сака. Е ако најдете некој таков да не го пуштате :D
     
    На Snow_King, Shmizla94, Dream-Girl и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Кога бев помлада се прашував зошто не наоѓам. Па сум барала на погрешни места, погрешни работи. Иако клише, таквите момци и девојки нема да ги најдете по кафичи и дискотеки. Да, бед бојс се неодоливи, ама што па. Која иднина?
    Имаше една реченица според мене многу точна. Кога ќе го кренете погледот од телефонот, тогаш вашите очи ќе се сретнат.
     
    На Herrera, Biljarkata, Dirizabl и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    Не ме сите такви бе шо зборуваш , тоа се брзи момци а такви се познаваат на 100 метри , нормално сигурно знајш да прајш селекција , некој ако ти обврни внимание нормално сака подолго да те има , ама проблемот е верувајте во Девојките , една нема нормална , и шо вела Жена без два не умира ...
     
    На hermosa и Bruce10 им се допаѓа ова.
  4. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Зарем?:o
     
  5. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Ептен ги бирам.. иначе по дефиниција не постои нормален човек. - не постои нормалност ( комунистичка )
     
    На AnnabelLee му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Bubba-Hubba

    Bubba-Hubba Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Се е отидено да не дојде Се е откачалки тешко салам човек да се најде според мене
     
  7. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    7.950
    Допаѓања:
    11.091
    За ова си во право, или е корист или е неможност да се најде нешто подобро во моментот.

    Пријателка која долго си имаше мувач, а го претставуваше како дечко, цело време бараше некој друг, дури и со провокативни муабети во инбокс наведуваше машки на секс. Чекај бе, ако си во среќна врска како што глумиш, нема да се пушташ на туѓи дечковци.

    Друга пријателка, 13 години се заедно, и 3 години живеат заедно, и таа се плашеше дека ќе ја остави. Друга блиска роднина и вели „Абе ајде нека ти направи дете, и да не те земе, заради детето ќе доаѓа кај тебе, еее што тој допрва ли ќе најде некоја?“. Многу се мизерни овие муабети. Кога би имало љубов не би имало вакви глупави зборови и потези. После 13 години се сомневаш во него и го трпиш? А за што? Од страв да не се биде сам.
     
  8. Slatkish255

    Slatkish255 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2016
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    Искрено, подобро цел живот ке бидам сама одколку да бидам само со некој колку да се рече дека имам дечко. Нели е така?

    Жално е што толку луѓето не си се ценат себеси|(:fubar:
     
    На Shmizla94, Anxiety, +++ и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Bubba-Hubba

    Bubba-Hubba Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Jaс би те поддржала во мислењево подобро сама , него со погрешен човек или да се рече дека имаш дечко влечко.
     
    На Anxiety, Tanjamm и Slatkish255 им се допаѓа ова.
  10. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    7.950
    Допаѓања:
    11.091
    Едноставно разликувам зор од љубов. Таму каде има љубов, се цвета, ниту една криза, ни финансиска не може да ги разниша луѓето, а таму каде нема љубов се е џабе. Целата шминка ќе падне кога тогаш.
     
  11. +++

    +++ Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2017
    Пораки:
    1.752
    Допаѓања:
    8.058
    Не мора да значи дека тоа правило важи само за интернетот. Луѓето знаат така да се сменат за 360 степени после неколку дена дури и кога ќе ги запознаеш во живо, не само преку интернет. Баш во живо ќе гледаат да ти се претстават во розово светло зошто знаат дека не се на сигурно а вака преку интернет, кога се претставуваат преку некакви кориснички профили знаат дека се на сигурно и дека можат што сакаат да прават зошто и онака нема никој да ги знае во реалниот свет. :)

    Не знам зошто мислите дека во живо ако запознаете некој дека сте на посигурно. Баш во живо има поголеми шанси да ти се претстави поинаку сè со цел да не му ги препознаеш вистинските намери.

    Треба секаде да отвораш очи.
     
    На cresa-jagoda, tessie и Tanjamm им се допаѓа ова.
  12. Dirizabl

    Dirizabl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2017
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    jas smetam deke nikogash covek netreba da gubi verba i nadez deka ke se pojavi soodvetnata osoba
    ili kako shto rekle starite ,, ima svetlo na krajot na tunelot da se nadevame deka ne e voz " ;)
     
    На hermosa, piksooki и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  13. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Машки
    На прашањето во насловот, одговорот ми е - не е тешко.
     
  14. Feminka192

    Feminka192 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    2.566
    Пол:
    Женски
    Поради тоа што повеќето се затупени во виртуелен свет и социјални мрежи. Колку пати ми се случило да контактирам со некој порки, пораки, пораки и никако да дојде до средба. Како луѓето да сакаат да се кријат од реалноста. И нели од досада ќе прекинам со контакт.
    Како и неспособност и страв да се зборува отворено.
     
    На Кавалер, melissa, Konfetka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Машки
    Не е точно. Јас го имам само акаунтов тука и на замунда за симнување филмови. Баш напротив, женските се плашат од момци кои дигнале раце од соц.мрежи.
     
  16. Feminka192

    Feminka192 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    2.566
    Пол:
    Женски
    @Keanu_R.Wick можеби... но, моите искуства со повеќе момци биле баш такви, баш во моментот кога ќе почнеме да договараме средба го снемува или пробува да одложи а мене пишување пораки со анонимец со месеци ми немало никогаш смисла.
     
    На melissa и Keanu_R.Wick им се допаѓа ова.
  17. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Машки
    Којзнае што е, нз што да ти кажам.
     
  18. Dirizabl

    Dirizabl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2017
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    jas naprotiv smetam deka devojkite izbegnuvaat sredbi, ili mozebi se preplaveni so poraki od maski shto nemoze da se ostvari seriozna komunikacija koja bi vrodila so sredba, neznam
     
    На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Elf

    Elf Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    2.120
    Пол:
    Женски
    И јас тоа се прашувам ..:?:
     
  20. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Јас се на не-нормални девојки потпаѓам и се нешто чудно ми се дешава со нив. :worried:
    Изгледа не знам да барам. :(