Зошто е толку тешко да најдеш нормален/на дечко или девојка?

Дискусија во 'Врски' започната од baba Rada, 13 август 2016.

 1. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  556
  Пол:
  Женски
  Според мене затоа што во денешно време се се сведува на меѓусебна корист. Познавам многу парови кои девојки кои се со дечковците поради материјалната состојба, каде што нема ни грам љубов.
  Друга работа што има многу машки кои глумат ,,фраери'' па ги оставаат девојчињата после 2-3 вечери, со намера да им се качи бројот со колку биле (facepalm)
  Ретко да најдеш некој со кој што ке можеш да направиш саглам моабет, некој кој ке ти помогне кога и да ти треба..и најважно да те почитува и сака. Е ако најдете некој таков да не го пуштате :D
   
  На Snow_King, Shmizla94, Dream-Girl и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Fleur-De-Lis

  Fleur-De-Lis Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  959
  Кога бев помлада се прашував зошто не наоѓам. Па сум барала на погрешни места, погрешни работи. Иако клише, таквите момци и девојки нема да ги најдете по кафичи и дискотеки. Да, бед бојс се неодоливи, ама што па. Која иднина?
  Имаше една реченица според мене многу точна. Кога ќе го кренете погледот од телефонот, тогаш вашите очи ќе се сретнат.
   
  На Biljarkata, Dirizabl, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Anxiety

  Anxiety Активен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2019
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  111
  Не ме сите такви бе шо зборуваш , тоа се брзи момци а такви се познаваат на 100 метри , нормално сигурно знајш да прајш селекција , некој ако ти обврни внимание нормално сака подолго да те има , ама проблемот е верувајте во Девојките , една нема нормална , и шо вела Жена без два не умира ...
   
  На hermosa и Bruce10 им се допаѓа ова.
 4. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  930
  Допаѓања:
  8.302
  Пол:
  Машки
  Зарем?:o
   
 5. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.724
  Пол:
  Машки
  Ептен ги бирам.. иначе по дефиниција не постои нормален човек. - не постои нормалност ( комунистичка )
   
  На AnnabelLee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bubba-Hubba

  Bubba-Hubba Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Се е отидено да не дојде Се е откачалки тешко салам човек да се најде според мене
   
 7. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.454
  Допаѓања:
  4.185
  За ова си во право, или е корист или е неможност да се најде нешто подобро во моментот.

  Пријателка која долго си имаше мувач, а го претставуваше како дечко, цело време бараше некој друг, дури и со провокативни муабети во инбокс наведуваше машки на секс. Чекај бе, ако си во среќна врска како што глумиш, нема да се пушташ на туѓи дечковци.

  Друга пријателка, 13 години се заедно, и 3 години живеат заедно, и таа се плашеше дека ќе ја остави. Друга блиска роднина и вели „Абе ајде нека ти направи дете, и да не те земе, заради детето ќе доаѓа кај тебе, еее што тој допрва ли ќе најде некоја?“. Многу се мизерни овие муабети. Кога би имало љубов не би имало вакви глупави зборови и потези. После 13 години се сомневаш во него и го трпиш? А за што? Од страв да не се биде сам.
   
 8. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  556
  Пол:
  Женски
  Искрено, подобро цел живот ке бидам сама одколку да бидам само со некој колку да се рече дека имам дечко. Нели е така?

  Жално е што толку луѓето не си се ценат себеси|(:fubar:
   
  На Shmizla94, Anxiety, +++ и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Bubba-Hubba

  Bubba-Hubba Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Jaс би те поддржала во мислењево подобро сама , него со погрешен човек или да се рече дека имаш дечко влечко.
   
  На Anxiety, Tanjamm и Slatkish255 им се допаѓа ова.
 10. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.454
  Допаѓања:
  4.185
  Едноставно разликувам зор од љубов. Таму каде има љубов, се цвета, ниту една криза, ни финансиска не може да ги разниша луѓето, а таму каде нема љубов се е џабе. Целата шминка ќе падне кога тогаш.
   
 11. +++

  +++ Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  8.045
  Не мора да значи дека тоа правило важи само за интернетот. Луѓето знаат така да се сменат за 360 степени после неколку дена дури и кога ќе ги запознаеш во живо, не само преку интернет. Баш во живо ќе гледаат да ти се претстават во розово светло зошто знаат дека не се на сигурно а вака преку интернет, кога се претставуваат преку некакви кориснички профили знаат дека се на сигурно и дека можат што сакаат да прават зошто и онака нема никој да ги знае во реалниот свет. :)

  Не знам зошто мислите дека во живо ако запознаете некој дека сте на посигурно. Баш во живо има поголеми шанси да ти се претстави поинаку сè со цел да не му ги препознаеш вистинските намери.

  Треба секаде да отвораш очи.
   
  На cresa-jagoda, tessie и Tanjamm им се допаѓа ова.
 12. Dirizabl

  Dirizabl Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  jas smetam deke nikogash covek netreba da gubi verba i nadez deka ke se pojavi soodvetnata osoba
  ili kako shto rekle starite ,, ima svetlo na krajot na tunelot da se nadevame deka ne e voz " ;)
   
  На hermosa, piksooki и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.199
  Пол:
  Машки
  На прашањето во насловот, одговорот ми е - не е тешко.
   
 14. Feminka192

  Feminka192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  2.490
  Пол:
  Женски
  Поради тоа што повеќето се затупени во виртуелен свет и социјални мрежи. Колку пати ми се случило да контактирам со некој порки, пораки, пораки и никако да дојде до средба. Како луѓето да сакаат да се кријат од реалноста. И нели од досада ќе прекинам со контакт.
  Како и неспособност и страв да се зборува отворено.
   
  На Кавалер, melissa, Konfetka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.199
  Пол:
  Машки
  Не е точно. Јас го имам само акаунтов тука и на замунда за симнување филмови. Баш напротив, женските се плашат од момци кои дигнале раце од соц.мрежи.
   
 16. Feminka192

  Feminka192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  2.490
  Пол:
  Женски
  @Keanu_R.Wick можеби... но, моите искуства со повеќе момци биле баш такви, баш во моментот кога ќе почнеме да договараме средба го снемува или пробува да одложи а мене пишување пораки со анонимец со месеци ми немало никогаш смисла.
   
  На melissa и Keanu_R.Wick им се допаѓа ова.
 17. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.199
  Пол:
  Машки
  Којзнае што е, нз што да ти кажам.
   
 18. Dirizabl

  Dirizabl Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  jas naprotiv smetam deka devojkite izbegnuvaat sredbi, ili mozebi se preplaveni so poraki od maski shto nemoze da se ostvari seriozna komunikacija koja bi vrodila so sredba, neznam
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  И јас тоа се прашувам ..:?:
   
 20. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  1.489
  Пол:
  Машки
  Јас се на не-нормални девојки потпаѓам и се нешто чудно ми се дешава со нив. :worried:
  Изгледа не знам да барам. :(