Зошто е толку тешко да најдеш нормален/на дечко или девојка?

Дискусија во 'Врски' започната од baba Rada, 13 август 2016.

 1. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  489
  Пол:
  Женски
  и јас сум исти случај ама само на не-нормални машки налетувам ..
  Таква ни е ѕвездата :rofl:
   
  На me again, MayDiamonds, Non4e26 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  1.455
  Пол:
  Машки
  Ај ќе си ја најдеме ѕвездата. :hug:;(
  Ако не оваа, следната година тогаш.
   
  На Elf му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dirizabl

  Dirizabl Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  premnogu prashanja,premalku odgovori ;)
   
  На Elf му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.764
  Пол:
  Машки
  Не можеле да најдат нормален дечко...
  Meanwhile јас као
  [​IMG]
   
  На MayDiamonds, Jas!, Billy Idol и 2 други им се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.819
  Допаѓања:
  114.861
  А оти не уживате во врските, онакви какви што се?
  Да немате очекувања, туку само да се забавувате...

  Врска доаѓа кога ќе сретнеш некој, што е компатибилен на твојот карактер.

  И не опнувајте розови очила, па после да се 'чудите' “Што му/и' стана?? Не беше таков/ва??“.
  Пошто такви се сите цело време, само кога сте затрескани, ги игнорирате мааните.
   
  На MayDiamonds, Slatkish255, Emilija97mk и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.086
  Допаѓања:
  122.568
  Пол:
  Женски
  Не уживаат оти ако не најдат од прва некој што ги исполнува нивните критериуми, отиде возот.
  Мажите генерално не сакаат обврски дури се млади, некаде после 30 години почнуваат да размислуваат на таа тема, а жените обратно, сметаат дека мора да најдат некој сериозен до кај 30 години, оти после ќе бидат стари моми. Проблем е што тоа е ептен очигледно и мажите можат да го насетат, па бегаат од тоа.
  Затоа никој не може да најде тоа што го бара и сите се вакви или онакви. А со годините растат и критериумите.
   
  На Emilija97mk, Konfetka, do-re-mi и 2 други им се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.819
  Допаѓања:
  114.861
  Во право си за ова.. ама ај реков да не го спомнувам, да не се налути некоја.
  А точно е дека брзаат жените да се спарат (не сите, ама повеќето).
  А и не е без причина, пошто биолошкиот часовник ни е со далеку помал рок на траење, отколку на мажите.
   
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.086
  Допаѓања:
  122.568
  Пол:
  Женски
  Секако дека си има причина поради која сите ние брзаме, но тоа секогаш не е биолошкиот часовник. Причина може да биде и стравот од самотија, многу такви познавам што останаа во долги врски, после и бракови со истиот партнер колку и да беа незадоволни од врската. Оти се плашеа дека сами ќе останат ако раскинат, а веруваат дека во брак мажот се менува.
  Но мажите отсекогаш бегаат од жени кои по секоја цена се обидуваат да најдат партнер и да се омажат. Е сега, има и мажи кои си сакаат стабилна и сериозна врска и пред да наполнат 30 години, ама се поретки.
   
  На H.VAGA, piksooki, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.764
  Пол:
  Машки
  Ова е конвенционално точно, што значи за повеќето луѓе, низ годините, поготово порано.
  Сега гледам се повеќе и повеќе женски што се однесуваат исто како мажи се до доцните дваесетти. Што е и очекувано со оглед на распространетоста на контрацепцијата.
   
 10. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  546
  Допаѓања:
  8.241
  Пол:
  Машки
  Мене еднаш една во средно после 3 часовно плачење до ниво мрсули да и течат, онака тотално унаказување и тешење од моја страна оти дечко и ја изварал ми рече:
  "Ти си меѓу ретките денес. Камо сите да беа такви. Сакам да најдам дечко како тебе."

  [​IMG]
   
  На piksooki и Anon им се допаѓа ова.
 11. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.764
  Пол:
  Машки
  Thats just whiteknighting bro.
  Ако се однесуваш со неа како другарка што би се однесувала, така и ќе те третира.

  П.С. Зашто не ја залапа на лице место?
   
 12. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  546
  Допаѓања:
  8.241
  Пол:
  Машки
  :rofl:

  После тоа што ми го рече и единствен маж да бев на планетава немаше да се омрсам. :D

  Fast forward, заврши со еден ќелав горила што работи во секјурити, кој ја извара по година дена брак и се оставија.

  Поентата ми беше дека нормални мажи/жени има колку сакате, ама вие не ги преферирате. До вас е.
   
  На Emilija97mk, honey.11, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.086
  Допаѓања:
  122.568
  Пол:
  Женски
  Не би рекла дека е поради контрацепцијата. Повеќе поради тоа што и дел од жените научија повеќе да се ценат себеси и повеќе уживаат во слободата. Ама пак, процентуално е голем делот од женската популација што стравуваат дека ако не најдат сериозен дечко до 25 години нема да се омажат, или што мислат дека сериозната врска на 18 години е она вистинското.
  Bear in mind, девојките повеќе ги привлекуваат т.н bad boys. Оти мислат дека со љубовта можат да ги променат. Да, сигурно.
   
  На WildMk, Biljarkata, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  20.875
  Ова сериозно?
  Мислам, не дека не сум го чула муабетот, ама не ми беше многу меродавен од особа која запнала да се омажи на 20, со првиот шо се нашол. Мене ми беше смешно, 27 имав и ич не се чувствував стасана за мажење. Па одтогаш колку време помина, мислев се менува матрицата:?:
   
 15. Nightwish11

  Nightwish11 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  Zoshto mozebi site sme ne- normalno :^)|(
   
 16. INEEDLOVE

  INEEDLOVE Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2020
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Машки
  Ништо не е тешко :) Само треба малку поголемо внимание и сериозност и се ќе си дојде :)
   
 17. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.838
  Допаѓања:
  26.909
  Пол:
  Женски
  Затоа што нема нормални има само непрегледани.
   
  На ThePharmacist и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 18. Dirizabl

  Dirizabl Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  постојат и фини момци не се забегано, да не давам конкретен пример мислам...... :)
   
 19. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  2.336
  Пол:
  Женски
  Мене па вие што немате социјални мрежи сте ми creepy,познавам такви и скоро сите од нив дремат на социјални мрежи од профили на нивните блиски,мајка,татко,брат,сестра...
   
  На Elf и nena2010 им се допаѓа ова.
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.202
  Допаѓања:
  11.761
  Пол:
  Женски
  Не можеме да најдеме најверојатно затоа што ние сме нормални..