Зошто е толку тешко да најдеш нормален/на дечко или девојка?

Дискусија во 'Врски' започната од baba Rada, 13 август 2016.

 1. Dirizabl

  Dirizabl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  и ова држи вода :)
   
 2. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.865
  Допаѓања:
  18.934
  Пол:
  Женски
  И јас не сум можела да се вклопам секогаш во друштва и сите луѓе се различни и некогаш тешко е да си го најдеш своето место.
  Но
  Да кажеш дека сите се ненормални, а ти си топ, или се преценуваш себе си, или си се утешуваш, трето нема. Добри луѓе постојат, и ако не си го нашла твојот, може да е заради милион причини, но не и затоа што ти си прекрасна, а другиве не ја сфаќаат твојата прекраснотија.
  Ко лисицата што не можела грозјето да го дофати и си рекла сигурно е кисело...
   
  На candy.cane, RainbowButterfly, LadyC и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.210
  Пол:
  Машки
  Ок.
   
 4. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.125
  Допаѓања:
  14.879
  Пол:
  Женски
  Не смеам мое мислење да си кажам? (facepalm) Те имам и приметено во други теми бог да чува си..Не ме познаваш така да нема пто да расправаме
   
  На ku4ence, Pea, Компир Манџа и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Водете љубов, а не војна. :inlove:
   
 6. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.865
  Допаѓања:
  18.934
  Пол:
  Женски
  И јас си кажувам мислење, поззз
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.125
  Допаѓања:
  14.879
  Пол:
  Женски
  Стрејт сум :rofl:
   
  На Nenadskopje и Компир Манџа им се допаѓа ова.
 8. Snow_King

  Snow_King Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  305
  Пол:
  Машки
  Да не ме сфатиш дека те напаѓам - и јас сум во слична ситуација.

  Ништо нема да постигнеме ако мислиме дека ние сме си прекрасни, а никој не го гледа тоа. Првин мора од себе да тргнеме затоа што себе може да се смениме, а другите не можеме.

  Да видиме што се можните фактори, барем кај мене и моите сингл другари ги има моментално:

  1) Пробирливост - Неколку пати девојки имаат дадено иницијатива, но не ми се допаѓале. Исто така мои познаници запнувале да ме запознаат со некоја нивна познаничка и сум одбивал. Знам дека е површно ама некој или ти се допаѓа или не, тееееешко може да те освои исклучиво со својот карактер. Па кога сум веќе таков и не можам да го сменам тоа, мора да се помирам дека мора да се почека и да се биде стрплив додека да се најде обострана привлечност.
  2) Срамежливост - Што ќе каже, што ќе помисли, гледај колку луѓе ќе видат ако ме откачи...Машките често го имаат овој проблем и додека се мислат и собираат храброст, приликата отиде. Мирните и повлечени луѓе немаат прилика да се запознаат меѓу себе заради иницијативност приближна на нула. Затоа при искачање многу поголеми се шансите да ви пријде некој “бед бој“ кој сака само крес варијанта, а не нешто озбилно.
  3) Енергијата и друштвото - До пред некој месец искачав со моите стари другари кои се малку апатични и депресивни. Нормално, негативно влијаеја и на мојата енергија. Тоа се приметува од страна и секој би сакал да се запознае со насмеани и весели луѓе, а не со смркнати безлични фаци. Сега со другариве со кои искачам многу поубаво и повесело се чувствувам и веднаш има резултати, почесто запознаваме нови луѓе.

  Значи некои бариери дефинитивно постојат и тие мора да се пробијат. Движи се почесто надвор, опкружи се со позитивни луѓе и биди отворена за нови запознавања.
   
  На candy.cane, ku4ence, DiCaprio и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Мислев дека рибата е машко. Моја грешка. :lol:

  Ај па ти од еднаш нема да станеш педерка.
   
  Последна измена: 23 јануари 2020
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 10. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  447
  Пол:
  Машки
  Многу лошо време е дојдено, да не можеш на еден збор да поверуваш на некого, генерацииве нови се катастрофа, мада и онаа генерација во која спаѓам јас...
  Многу несериозност, незрело размислување, тотална катастрофа, затоа после сами ќе си патиме, а поготово какви генерации понатака доаѓаат ич да не збори човек, без коментар...
   
  На Kimberly11, pdb123, jasbi и 2 други им се допаѓа ова.
 11. pdb123

  pdb123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.802
  Бидејќи тешко е да најдеш човек, кој, пред сѐ, ќе ти е пријател.
   
  На ku4ence, sj *O*, deskarada и 4 други им се допаѓа ова.
 12. AlienStuff

  AlienStuff Нов член

  Се зачлени на:
  19 март 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки


  Zaradi toa sto vo denesno vreme socijalnite mrezi go smenija nacinot na koj sto razmisluvame i dejstvuvame , step by step opstestvoto pocna da razmisluva na ovie raboti so drug pogled i zatoa e vakva situacijata..
   
 13. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  7.265
  Пол:
  Женски
  Претешко е ама јас се научив веќе да не се грижам.
   
  На RainbowButterfly и hermosa им се допаѓа ова.
 14. Badd

  Badd Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Мое мислење е сепак дека не го имате пронајдено вистинскиот а сепак постојат и такви какви што си сакате вие :):*
   
  На Компир Манџа, Kimberly11 и Beautiful_girl.. им се допаѓа ова.
 15. Beautiful_girl..

  Beautiful_girl.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Искрено не е тешко туку ние скоро цело време се залетуваме по погрешни, затоа што вистинскиот/та е тука некаде само што ние затрескани во тие „невистинските„ не ги гледаме. Таа е реалноста колку и да негираме]:)
   
  На melissa, cresa-jagoda, Badd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.125
  Допаѓања:
  14.879
  Пол:
  Женски
  Нормални машки скоро и да нема у Скопјево.. ептен ретко
   
  На Badd и Beautiful_girl.. им се допаѓа ова.
 17. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  7.265
  Пол:
  Женски
  Јас колку што знам за машки од Скопје се како исти сите, нема разлика меѓу нив и некој ако е соцршен за некоја би бил само поради вкусот на девојката за изгледот на дечкото. А секако е совршено да се најде таков ама не значи дека е совршен ако не размислува како што треба, односно што сакам да кажам е размислуваат со долната глава. Сигурна сум дека сум сватлива.
  А јас баш затоа мислам дека е претешко да се најде совршен.

  И сега, се сетив да прашам нешто за совет. Како да го насочиш дечкото да не размислува само за сексот кога се запознава со мене? Како да го придобијам да ме сака целосно? Дали има некои постапки и начини? Или мислите дека нема да се смени ако е таков ? :?:
   
  На Wallker и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 18. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.125
  Допаѓања:
  14.879
  Пол:
  Женски
  Во Скопје има татини синови со бесни коли,секој викенд на журки,пијани,рокање само јако и обавезно само со лесни девојки пошо која нормална ќе го сака?Се се сведува само на пари,секс и дрога.Јас со кој и да се допишувам муабет само за тоа вртат и инстант губам интерес.
  За да го придобиеш биди своја само,а ако е таков фак бој и само на тоа мисли тешко дека ќе го смениш а дури и не ти ни треба таков. Еве јас не барам многу битно ми е само да е фин,културен,добар карактер ,да не е љубоморен ,да знае да се зеза,физички изглед никогаш не сум гледала тие неколку до сега ми се просечни реално повеќе паѓам на понашање.
   
  На cresa-jagoda и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 19. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.709
  Смешно е тоа како машката популација вади социолошки статистики околу тоа како се жените проститутки и спонзоруши, а заборава да го погледне својот поглед кон животот, критериуми и барања. Цицка, гз, висина над 165, добро ситуирана, вработена, слабичка, субмисивна. И на крај пак не чини. Зошто?

  Ве молам зборете ми за нормала и општествени истражувања, ахам.
   
  На cresa-jagoda и Sejfullai им се допаѓа ова.
 20. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  1.866
  Пол:
  Машки