1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто има се помалку вистински пријателства?

Дискусија во 'Канта' започната од celebrityyy, 17 февруари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. celebrityyy

  celebrityyy Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  6
  Не видов ваква тема но ако има клуч :!: .
  Прашањето е зошто има се помалку вистински пријателства?
  Според мене денеска повеќето се дружат со тебе од корист . Ќе им кажеш некоја тајна сметајќи ги за најдобри другарки и после таа тајна пола град ја чува |( .
  Кога еднаш ќе ја изгубиш довербата во некој ,понатаму се плашиш да му се довериш на некој друг бидејќи мислиш дека повторно ќе се случи истото.
  Јас пример немам најдобра другарка.Другарки имам но на ниедна од нив неможам да им кажам се.

  Ваше мислење? :?:
  ПОЗДРАВ :hai:
   
 2. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.623
  Све е интерес,зарем незнаеш?
   
 3. celebrityyy

  celebrityyy Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  6
  Знам знам ама и вистински пријателства постојат само се мноооооогу ретки :/
   
 4. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.623
  Ама не само пријателства,општо зборам дека све е интерес,и јас исто мислење имам како и ти,за жал тоа е вистината.
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.103
  Допаѓања:
  56.270
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.