Зошто машките сакаат млади девојки

Дискусија во 'Врски' започната од baba Rada, 8 септември 2018.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.492
  Пол:
  Женски
  Навистина не ми е јасно...сакаат млади и неискусни, не мораат да бидат ниту паметни, ниту богати,спротивно од нас жените!???

  Некој да го објасни овој феномен:?:
   
  На elimkd и Herrera им се допаѓа ова.
 2. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  6.556
  Допаѓања:
  100.704
  Оти спротивно? И жените на стари години сакаат млади. Богати и успешни само додека се млади. После тоа...еве кажи ти бабе, му фрли окце на Бендер а? :D
   
  На Gosh, realGirl, XMaN и 7 други им се допаѓа ова.
 3. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.134
  Допаѓања:
  264.722
  Пол:
  Женски
  даа сакаа млади и волкот прво ќе ја јадеше Црвенкапа а не бабата :D
   
  На Nightwish11, Lolo5, Gosh и 12 други им се допаѓа ова.
 4. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.492
  Пол:
  Женски
  Ауууу, ме откри:$

  За жените знам се, додека бев млада сакав постари, како стареам сакам помлади...Но, прашувам за мажите, они сакаат млади крцкалчиња до 30 год. максимум..над тоа им се стари.
  Дали поради приплод или што? Сакам некое, машко да ми каже:?:
   
 5. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  6.556
  Допаѓања:
  100.704
  Чиста затегната кожа, сјај во очите, убавина, младост, полетност. Ги потсеќаат на едно убаво време, кога и самите беа такви. Толку.
  А машко сакаш да ти каже? Се извињавам :D
   
  На Gosh, Bozica1980, Petar80 и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.384
  Допаѓања:
  13.611
  Пол:
  Женски
  @baba Rada со темава ме потсети кога денес случајно налетав на еден американски колеџ форум каде беше поставена една интересна тема која гласеше:

  "Како мажите се справуваат со фактот дека нивните жени стануваат непривлечни како што стареат?"

  Honestly, не ми привлече внимание самиот наслов на темата, колку што и еден посебен коментар од еден машки член.

  Имено, дотичниот на темата одговорил:

  "Personally I just take the female in question out in my yacht then have my batman shoot her and toss the body overboard somewhere in the med. Its easier to replace one than repair one"

  So let me get this straight... There are actually people on this planet кои едноставно би ја убиле својата жена само поради фактот што таа started to get ugly со текот на годините?

  Исто имаше и мнооогу кометари дека најлогичната работа за нив би било да ја заменат својата сопруга "with a younger model"...

  Јас можеби верувам во изреката "No lives matter" ама во поглед на погоре болдираната реченица " It's easier to replace one than repair one" мислам дека е и повеќе од јасна мојата поента дека дури и самите луѓе се гледаат меѓусебе како обични предмети и ресурси.
   
  На Nightwish11, Victorian, Ники. и 5 други им се допаѓа ова.
 7. hunter26

  hunter26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  250
  Пол:
  Машки
  Не е ова генерално за сите машки. Јас напротив сакам малку повозрасни од мене. Не се плашам од непознати ствари, а и така би ги научил. Нормално секогаш има нешто што не го знаеме :) И според мене најдобро е повозрасната жена да иницира нови подвизи во животот, а помлад дечко така полн со енергија да реализира :) и нормално да не се злоупотребува тоа хехе

  инаку генералниот заклучок зашто некои момци сакаат помлади и неискусни произлегува од немањето што да понудат, па ќе се прават паметни дека тоа е најдобро на светот, што воопшто не е така. Ова важи за било која ситуација :) Таквите момци никогаш нема да се подобрат во комуникацијата и односите ло жените и луѓете воопшто.

  Мене например повозрасните и поискусните ми се предизвик. Тие ме прават подобар и ме мотивираат да се усовршувам себеси во било која област.

  Едноставно е. ако си со поискусен ќе научиш многу работи, ќе напредуваш и во работата и во животот и во сексот, во било што... Ако си со некој токмак или некоја греда таков и ќе си останеш :)
   
  На flowersss, ane.bella, esperansa777 и 5 други им се допаѓа ова.
 8. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.492
  Пол:
  Женски
  Убаво велат србите- Све што је лепо и младо и богу је драго.

  Но, дефинитивно мажите сакаат млади девојки поради тоа што долго се употребуваат, траат подолго а и врзувањето за брак можат да го одолжат;)

  Други мажи на форумов имаме ли?^_^
   
  На Herrera, La.loca и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 9. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.967
  Допаѓања:
  37.490
  Пол:
  Женски
  И не баш.
  Избаци "младо" и ќе видиш како вистина гласи.
   
  На goddess.Of.chaos му/ѝ се допаѓа ова.
 10. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.492
  Пол:
  Женски
  Да, ама младоста секогаш ке биде прв избор кај мажите од староста.....
   
  На Petar80 и RESANKA им се допаѓа ова.
 11. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.967
  Допаѓања:
  37.490
  Пол:
  Женски
  Не е тоа исклучиво случај со мажите. Ти бар за самата себе рече.
  По визуелното се водат повеќето и затоа често се гледа толкав генерациски јаз меѓу голем број на парови.
  Секако збориме ако старчето има пари, тогаш ќе си го дозволи овој бајрам.
   
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.492
  Пол:
  Женски
  А што знам...сепак мислам дека треба некое машко да одговори.
  Гледам на работа кај мене, вилици им паѓаат на колегите кога ке ги видат новите тазе примени колешки, а тие можат ќерки да им бидат.
   
  На RESANKA, elimkd и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 13. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.968
  Пол:
  Машки
  Самиот израз млади не е дефинирано на колку млади се однесува. Друга работа кај сите машки е различно, не може да ги земеме како целина. Поголемиот дел може да се каже дека сакаат помлади девојки и мислам дека зборот помлади треба да стои во насловот на темата. Тоа е исто како да кажеш сите мажи обожаваат да пијат пиво. Епа не обожаваат сите мажи туку поголем дел од нив. Има разлика. (fingers)
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 14. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.755
  Допаѓања:
  31.309
  Пол:
  Женски
  Јас пак не можам да ги разберам мажите што сакаат постари жени.
  Кој не сака младо, затегнато пиленце
   
  На Elinora, Flower.D, Октавија и 3 други им се допаѓа ова.
 15. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.492
  Пол:
  Женски
  Така е душо, затоа јас сега ќе одам на затегнување на фаца:(
  (ме уби);(
   
  На La diabla, La.loca и elimkd им се допаѓа ова.
 16. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.755
  Допаѓања:
  31.309
  Пол:
  Женски
  Старост грдост, сите ќе не снајде :)
   
  На Nightwish11, La.loca и baba Rada им се допаѓа ова.
 17. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Машки
  Еволутивна проценка дека се плодни.
   
 18. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.492
  Пол:
  Женски
  Само ради тоа?
  Па и на 35 се плодни ама за вас се старки веќе.
   
  На Јаневски и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 19. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  2.079
  Пол:
  Машки
  Созреани девојки само, не знам..дали се млади или стари.
  Зависи, како созрева. :$
   
  На Nightwish11, Herrera, Flower.D и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.625
  Пол:
  Женски
  Јас пошто сум далеку помлада од некои ќе кажам за генерации поблиску до мојата.
  Значи пример повеќето машки еве 19-21 год бркаат помали девојчиња 15-17 бидејќи знаат дека се повеќето неискусни, бидејќу мислат дека се глупи и дека можат да манипулираат со нив или пак пошто ги свртеле сите нивна генерација па идат на помали.И си ги влечкаат ко кученца позади себе пошто се ропаци.
   
  На Nightwish11, Gosh, esperansa777 и 7 други им се допаѓа ова.