Зошто машките сакаат млади девојки

Дискусија во 'Врски' започната од baba Rada, 8 септември 2018.

 1. lunchy

  lunchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  309
  Пол:
  Женски
  Бидејќи мoжaт пoлеснo дa ги лaжaт :D
   
  На Gosh, GirlLove, Bitter-Sweet и 9 други им се допаѓа ова.
 2. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  614
  Пол:
  Машки
  Не треба да се генерализира, посебно во денешно време кога има девојки кои не внимаваат на својата телесна тежина, од 15годишни се прават тетки (со 3кила шминка на нив). Се разбира дека млада и природно убава девојка е попривлечна за млади дечки, но и треба да се земе во предвид она: Bolje stara da te uci, nego mlada da te muci. :)
   
  На GirlLove, Flower.D, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. RESANKA

  RESANKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2018
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  430
  Пол:
  Женски
  Ама па вие таквите маженца со филозофија дека чини само млада и затегната п**ка,а таа на 15год.со 3кила шминка ако е млада дека е со 30кила вишок не чини им правите на младите од првана група да летаат и да ве мачат,ако вие тоа им го дозволите се разбира;)
  Почесто помладите мажи сакаат постара жена за да ги научи таа,да сподели искуство со нив и да им го нарани егото,дека ете се нај мажи,кога можат да задоволат постра жена.
  А бабе @baba Rada проштевај не сум машко ама ќе ти пренесам муабет правен со машко на оваа тема.
  Јас прашувам зошто ви паѓаат вилици на малди и затегнати девојки и одговорот е:секој маж сака нова и неотпакувана играчка тој прв да ја користи:D
  Јас реплицирам што има врска дали ти прв ќе ја користиш? Одговорот и е ти кога одиш да си купиш вибратор сакаш да е нов и неотпакован нели? Епа и ние мажите така сакаме млада,затегната по можност ич неотпакована. Дека ако е отпакована и растурена играчката треба да се исценкаат за да дојдат до поповолна цена.
  Нели и експонати,отворени и изложени и растурени,користени за пробување и комфор на муштериите се продава со некој процент попуст:D
  Или ич не се продаваат таквите па со тек на време се даваат гратис кај некој инфлуенсер да се фали дека робата од таму е топ:rofl:
  На крај ем волкот сит ем овците на број.
  Така волкот сит не ќе мора прво да ја јаде бабата па Црвенкапа како што пишала @joy1 ;)
   
  На baba Rada, lovestoneddd и Abeja им се допаѓа ова.
 4. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  611
  Пол:
  Женски
  J Lo на 49 години има околу 30 годишно момче. :?: И доста други имаат далеку помлади момчиња. Кој тоа вели дека сакаат млади? Другар ми има кажано дека нема машко кое не посакало постара. А и на 50 години има жени топ. (fingers)
   
  На GirlLove, Feminka22, La.loca и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Јаневски

  Јаневски Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  1.828
  Пол:
  Машки
  Најверојатно не е само поради тоа.
  Не се сигурни во себе па напаѓаат пониско - кај понеискусни и така, меѓу другото, си го билдаат егото.
  Не знам.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.551
  Допаѓања:
  124.347
  Исто како и ти... ваљда..
  Не сите, ама често, младите мажи си прават филмови за повозрасни жени, а повозрасните мажи, си прават филмови за помлади жени.

  Јас сум лева. Цело време сакам повозрасни... |(
   
  На Flower.D, baba Rada, Herrera и 2 други им се допаѓа ова.
 7. LanaSGirl

  LanaSGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  1.065
  Пол:
  Женски
  Не е точно тоа..познавам машки кои се 20-22 години а сакаат 30г. жени.. Мислам дека нема везе ова се е до изборот на секој поединец.
   
  На GirlLove и hunter26 им се допаѓа ова.
 8. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  4.906
  Допаѓања:
  88.141
  @baba Rada Нaпиши декa мислеше нa пoстaри мaжи oти децa имa тукa кoи мислaт нa 20 гoдишни.
   
  На XMaN, baba Rada, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  4.216
  Пол:
  Машки
  Ебеш старо-младо...

  [​IMG]
   
  На piksooki и GirlLove им се допаѓа ова.
 10. Milan93

  Milan93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2018
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  1.099
  Пол:
  Машки
  Па и кај машките е иста ситуација, кога се помлади повеке би сакале секс со повозрасни поради искуството кое би им го пренеле а кога ќе запливаат во 30+ поинтересни им се помладите. Не дека и на 40+ нема жени кои и тоа како имаат затегнато тело и секое машко било старо или младо не би сакал да ги заведе.
   
 11. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.117
  Допаѓања:
  12.297
  Пол:
  Женски
  Не се согласувам со ова !
  35 годишни старки ??? Ај донт тинк :shake:
   
  На piksooki, zalosna, ane.bella и 7 други им се допаѓа ова.
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.551
  Допаѓања:
  124.347
  Без веза бе... без веза...
  Што да речам јас на 40, и оние кои сме 40+?
  Да не се надеваме повеќе на ни еден швалер.. евр? :smoke:
   
  На piksooki и Herrera им се допаѓа ова.
 13. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  7.667
  Пол:
  Машки
  Зависно од шашавиот ум на индивидуата дали машка или женска. Во некои моменти сакаш помлади , во некои постари.
   
  На baba Rada и Justicija им се допаѓа ова.
 14. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.117
  Допаѓања:
  12.297
  Пол:
  Женски
  Јас познавам 35+,40+,50+ што изгледаат многу добро и се одржани и се негуваат и сето тоа , така да машкиот мозок не функционира баш и доволно е само да се подсреди жената и малку деколте и ке паднат на колена ;) Не е точно дека сакаат помлади :shake:
   
  На Mich, Herrera, zalosna и 3 други им се допаѓа ова.
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.551
  Допаѓања:
  124.347
  Јас ни сум негувана, ни потсредена, а и стара....
  Ништо :(
   
 16. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.117
  Допаѓања:
  12.297
  Пол:
  Женски
  Амор ајде не дроби :D Секој си е убав на свој начин ... Само ме нервира тоа дека све што се 30+ .се стари и демек машките не ги сакаах |(
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.551
  Допаѓања:
  124.347
  Се зае*авав!
  Плус.. требаше да ми речеш: Што се занесуваш кокошко една!!! Некој нема ни еден, таа се грижела дали ќе има втор-трет-петти!! :D

  :hug:
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  4.906
  Допаѓања:
  88.141
  Затоа и имаш толку малку партнери. Јас да сум во отворен брак ќе беше гужва ко на концерт на Цеца (hollest) :D
  Lame, знам :D
   
  На do-re-mi, Gosh, Harper и 7 други им се допаѓа ова.
 19. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.501
  Допаѓања:
  245.279
  Пол:
  Женски
  се исплати вежбањето и јогата а ? :D
   
  На Sanjichka007 и WildMk им се допаѓа ова.
 20. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  4.906
  Допаѓања:
  88.141
  Сеа вртам одоколу дома за отворен брак. Шо фајде инаку? :D
   
  На do-re-mi, Harper, zalosna и 4 други им се допаѓа ова.