Зошто машките сакаат млади девојки

Дискусија во 'Врски' започната од baba Rada, 8 септември 2018.

 1. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.501
  Допаѓања:
  245.279
  Пол:
  Женски
  ај здравје вториот брак може ќе ти биде од отворен тип :rofl:
   
  На piksooki, Gosh, zalosna и 5 други им се допаѓа ова.
 2. filip4

  filip4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  3.667
  Пол:
  Машки
  Od kade toa deka mashkite sakaat mladi devojki ?
   
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.430
  Пол:
  Женски
  Од машките.

  Мислам дека машките сакаат помлади девојки поради тоа што не се искусни, не се многу захтевни како нас старките кои душата им ја вадиме и ако ја кикснат ќе ги збориме по цело мало дека не ги бива....:rofl:
   
  На zalosna, Feminka22, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. filip4

  filip4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  3.667
  Пол:
  Машки
  Sigurno ja znaesh onaa
  Stara koka,dobra juha :D
   
  На zalosna, Feminka22, Dadusicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.430
  Пол:
  Женски
  Aha, ja znam, kako ne...ama so mlado morkovce e uste poubava:rofl:
   
  На zalosna, Dadusicka, La.loca и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. filip4

  filip4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  3.667
  Пол:
  Машки
  Ama pa se staviv vo dilema kade go sretnav ova
  images.jpeg
  :rofl:
   
  На zalosna, joy1 и marija.980 им се допаѓа ова.
 7. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.430
  Пол:
  Женски
  На zalosna, marija.980 и filip4 им се допаѓа ова.
 8. filip4

  filip4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  3.667
  Пол:
  Машки
  Shala na strana,ali ne se slagam so toa deka mashkite (site) sakaat mladi devojki.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 9. KAZANOVA27

  KAZANOVA27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  366
  Пол:
  Машки
  Се е до вкус и до тоа кој како ја дозивува жената.Жените се како виното колку постари толку по убави жена стом знае како да држи линија за неа нее проблем да најде и млад маж и да го привлече...
   
  На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
 10. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.430
  Пол:
  Женски
  чекај малку, јас знам која тактика треба да ја употребам за да те привлечам...но, прашањето е зошто вие машките сакате младо мевце, цицалче, крцкалче, пиленце(не ми текнува уште како ли ги викате)....затоа што ви се забавни, ведри, полетни, енергични и не ве замараат со тема за брак.:?:
   
 11. KAZANOVA27

  KAZANOVA27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  366
  Пол:
  Машки
  Не се согласувам со ова тоа се само мажи себични кои жените ги гледат како предмет и гледат само да си ја задоволат желбата. За жена нема граница на години и никогас и не се ни прашува :D
   
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.430
  Пол:
  Женски
  Вечерва убаво ќе спијам...фала ти Казановче:$
  :lol:
   
  На KAZANOVA27 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  4.216
  Пол:
  Машки
  Најтапа и најклише муабет за преферирање постари жени ми е муабетот околу искуството во кревет. Мислиш не знам што се не се случува во креветот.
   
  На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dedrade

  dedrade Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2016
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Машки
  Само се прашувам,што воопшто менуваат годините????
  За мене лично ако не е убава,чиста и средена жена,воопшто не е битно колку е стара!
  Може да биде и 15години помлада од мене,ако не ми се свиде,нема ништо од сето тоа.

  И обратно!!

  Ако е постара а е убава,секси и привлечна,со задоволство би бил со неа,се разбира ако се биде взаемно!
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lizzie

  Lizzie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2016
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  Коа купуват кола машките глеат да земат понова нели од порана година не некоја километри километри извртени на неа, исто е и со женските
   
  На baba Rada, EvAngelos и dedrade им се допаѓа ова.
 16. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.941
  Пол:
  Машки
  Ама некоја кола од понова генерација може за краток период повеќе километри да поминала за разлика од онаа која е постара генерација и може стоела во гаража. Затоа не е убаво да се споредуваат жените со автомобилите. После мажите се виновни поради разни видови на епитети кои ги добивате. (fingers)
   
  На artemis, Harper, Tajnaotrovna и 5 други им се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.553
  Допаѓања:
  124.351
  На ова прашање треба да одговараат мажи 40+.

  На деца од 20 години, не им е место на темава.
   
  На artemis, Milobebence, dunika и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Sawyer

  Sawyer Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.015
  Пол:
  Машки
  Pa jas iskreno sakam zeni sto mi se dopagjaat, taka da ne mi vrsat mnogu uloga godinite.
  Ko mal jadev zeleni kajsii, ubavi bea, zeleni, mali I kiseli, isto I koa ke uzreea gi sakav, ima ubavina I vo dvete, samo treba da ja vidis :D
  Vo momentov se gledam so postara I ne osekjam golema razlika, koga ke se zblizis so licnost zaboravas na godinite i razlikite se topat.:)
   
  На Rabbit, Juicy, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.422
  Допаѓања:
  46.577
  Пол:
  Женски
  Бабе, не си додавај, правилно е само Све што је лепо и Богу је драго. :D

  Јас колку што знам, нема правило. Машко како машко, секое женско му фаќа око.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.960
  Допаѓања:
  159.683
  Пол:
  Женски
  Ајде сите да најдеме некоја карактеристика што ни фали и да прашуваме зошто спротивниот пол ја сака... или пак квалитет кој сами сметаме дека го имаме а не ни го ценат/дискутабилна особина кај други која сакаме да ја исмееме, и да прашуваме зошто (сите!!!) избегнуваат такви... И да испоотвориме сите такви теми, што велите? :party:

  Што е со темиве, генерализацииве и тапа хуморов бе...? :drunk:
   
  На artemis, makedonkamak, Joi и 4 други им се допаѓа ова.