Зошто машките сакаат млади девојки

Дискусија во 'Врски' започната од baba Rada, 8 септември 2018.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.553
  Допаѓања:
  124.359
  Лошо е поставена темава.. во право си.

  Може вака нешто: Зошто многу возрасни мажи сакаат млади девојк?
  Возрасна жена која е сингл, потешко ќе најде партнер, отколку возрасен маж кој е сингл.... Море и несингл.. да не се лажеме. Во 'втората младост', многу мажи 'купуваат порше', одлучуваат да живеат 'здрав живот' и 'набауваат' 'трофеј' девојка/жена. Плус, 'вредноста' на жената паѓа, доколку е разведена со деца.

  Изгледајте го филмов... смешно-забавен е.. и се врти околу 'предрасудава'...
   
  На daylight, dunika, Kitten и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  2.818
  Пол:
  Машки
  Starite mazi sakat pomladi a pomladite mazi sakat postari haha jbg zivot
   
  На Milobebence, Dadusicka, Rabbit и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.354
  Зависи за што. За провод (секс) годините не се битни под услов изгледот и карактерот да се задоволителни додека за сериозна врска (и можен брак) годините се битни исклучиво од биолошки причини. Нема некоја друга филозофија :).
   
  На dfsa, GirlLove, ane.bella и 2 други им се допаѓа ова.
 4. џунџуле

  џунџуле Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  1.444
  Пол:
  Женски
  А жените не сакаат помлади мажи????
   
  На Desi1991k и Dadusicka им се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.553
  Допаѓања:
  124.359
  Некои да, некои не.
   
  На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  5.793
  Пол:
  Машки
  Секогаш е тука за да ги опраи работите.

  Еве ја на пример скоро (никогаш) не читам по теми,а она прво што го барам е да видам дали Someonespecial има нешо искоментирано.

  Додуша во 96% од случаите има, така да секогаш знам која тема вреди да се чита иако како што реков скоро и не читам ама битно знам :)

  Фала.

  Pro tip: И вие правете го истото!

  Peacebethejourney
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.553
  Допаѓања:
  124.359
  Ме заинтересира еден помал... Прв пат ми е...
  Што да правам?
  Да го галам, или да го тепам? Дека мал :)
   
  На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.488
  Допаѓања:
  97.035
  Пол:
  Женски
  @baba Rada требало да нагласиш Мажите, машките звучи општо и генерално припадниците на "посилниот" ;) пол, а под мажи веќе се подразбира на припадник од машкиот пол кој е веќе во зрели години - бар според мене е вака :)

  Е сега, дали поради што ни е така во генетскиот код, факт е дека мажите ( повеќето бар ) се доживуваат како заштитници према жената и се во улога на хранители на семејството.
  Помладите жени се понаклонети кон нивниот татковски став и се воодушеврни од нивните животни мудрости и полесно допуштаат мажите да се грижат за нив.
  Факт е дека мажите се чувствуваат загрозени и потчинети ако имаат партнерка која е зрела, моќна, успешна, самостојна.
  Друго, кога мажите ќе достигнат до одредена возраст потребно им е некој кој ќе им ја зголеми самодовербата - а што подобро го може тоа од помлада, згодна жена која му искажува воодушевување ?
   
  На Kitten, Ava.84, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
 9. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.430
  Пол:
  Женски

  Така е душо, потполно се согласувам со твојот(до сега) најдобар одговор:)
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.106
  Допаѓања:
  17.226
  Пол:
  Женски
  Не беше нагласено за која возраст се зборува;)
  Може да има машкото и 20 и 40 и 70 год. Колку што јас гледам општа дискусија е.Зошто МАШКИТЕ сакаат млади ДЕВОЈКИ.Потенцирам вика МАШКИ не кажува која возраст вика ДЕВОЈКИ.Значи не збориме за жени над 30години не знам до колку се рачунаме за девојки.
  :?:
   
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.553
  Допаѓања:
  124.359
  И стравот од смртта. :!:

  Средовечната криза, е последен крик, соочување со смртноста. 'Ајде уште еднаш, пред да умре, да се забавува до максимум'. Е.. ама тоа не трае долго. Ќе му клапне га*от, а младата девојка сака 'одржавање', па после, уште толу ќе го зачука депресија.. кога нејзе ќе и' е дојдено до забави, дискотеки, излегувања и лудувања... а него му се лежи пред телевизор, оти го врти коленото, го боли кичмата и изморен е за да 'лудува'.
   
  На Kitten и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 12. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  5.487
  Допаѓања:
  65.370
  Не ви текнало само дека е ради сексот и сескипилноста? На баба од 50 години не може даи прави верикална 69, ама на девојче од 25 може. Баба од 50 душа ќе снема за 15 минути, девојче можа да скока пола саат и пак да биде на ниво.

  Страшното е ова од погоре. Кога се голема разлика, постариот пажа порано, а помладиот, особено акое жена, има уште потреби, па има тука фрустрации многу. Постариот кога ќе види дека не може толку и тој си се полни фрустрации и не е на арно.
   
  На crimson и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 13. DushkoFH

  DushkoFH Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Машки
  Затоа што боље старо да те учи - него младо да те мучи!

  Готово, решена е дилемата.
   
 14. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.430
  Пол:
  Женски

  Која дилема!??
   
 15. DushkoFH

  DushkoFH Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Машки
  Па оваа дилема што не ви беше јасна.
   
 16. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.430
  Пол:
  Женски

  А аха..демек ти ја реши, а...(facepalm)..па прочитај го прашањето уште еднаш.....Но, да искористам да дадам еден коментар...значи старите женски ви се само за да ве научат, а кога ќе се научите, тогаш корпата за нив па се пуштате по млади, а??:rofl:
   
 17. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.677
  Допаѓања:
  8.714
  Пол:
  Женски
  Помладото полесно се лаже,постарото не. :D
  Шала на страна,секој маж своја приказна. Некако насловов ми звучи многу генерализиран. Не може сите да бидат исти.
   
  На me again, stetoskop, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  7.137
  Затоа што умствено се исто ниво со тие младите што ги бркаат, па полесно си наоѓаат заеднички јазик со нив. Врсничките и постарите им се далеку интелектуално недостапни и се плашат, губат самодоверба, не можат да доминираат :P
   
  На Gosh, stetoskop, GirlLove и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.402
  Допаѓања:
  7.561
  Пол:
  Женски
  По мое мислење помлада се манипулира полесно(оди па жена од 25+ лажи ја што ќе ти текне), шетај ја навака натака па некое поклонче и од раце јаде, за секс секогаш расположена зашто и е ново и интересно и отворена, бонус што е све стегнато и на место (деца не раѓала).
  На девојчињава им одговара комфорт и сигурност, на маживе контрола и секс, е ова ти е што се вика разумен компромис.
   
  На Deni87, stetoskop, GirlLove и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. DushkoFH

  DushkoFH Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Машки
  Е многу лоша слика ни даваш де Баба Радо, не сме сите машки исти како што мислиш.. Еве барем јас не сум таков. :) А коментарот кој што го напишав претходно беше како една врста "шега" и така да секако дека секое машко си има свое размислување во смислата која што не ви беше јасна. Секако и јас сакам по младо или пак да некаде е во близина на моите години, ниту да е престара ниту премлада, а зошто е тоа така навистина не можам да ти одговорам.
   
  На Milobebence, baba Rada и GirlLove им се допаѓа ова.