Зошто машките сакаат млади девојки

Дискусија во 'Врски' започната од baba Rada, 8 септември 2018.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.605
  Допаѓања:
  124.862
  Не ја разбираш баш сексуалнста кај луѓето :)
   
  На artemis и Cka им се допаѓа ова.
 2. goran20

  goran20 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  imaat energija za se znaat da go ispolnat mazot :P
   
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.605
  Допаѓања:
  124.862
  Колку години имаш ти? ДваЈсе? :)
  Пиши кога ќе имаш 40.
   
  На GirlLove, baba Rada, lovestoneddd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. goran20

  goran20 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  30 i mislam deka sum dovolno maturirana licnost za da znam zosto me privlekuvaat pomladi devojki :)
   
  На baba Rada и WildMk им се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.605
  Допаѓања:
  124.862
  Хм... мислев 20, затоа што во никот ти стои 20. Вака, те разбирам.
  Само, пишувај на кирилица, правило е на форумов. :)
   
 6. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.381
  Пол:
  Машки
  Sakam i pomladi i postari
   
  На Dadusicka, baba Rada и joy1 им се допаѓа ова.
 7. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  8.725
  Пол:
  Женски
  Секоја жена без разлика на годините,значи жена свесна за себе подразбирам над 27,знае точно како да го задоволи својот маж.
  Женски,што се буните,мажите и така се поназадни од нас во развивањето на мозочната функција :D Па,ве чуди коментарот од членот.
  No offense.
   
 8. hunter26

  hunter26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Машки
  Најбитното го испуштив, а тоа е дека можеби на крај ќе завршам со некоја помлада од мене неколку години, ама секогаш ќе им бидам благодарен на неколкуте повозрасни кои се појавиле во изминатиот период
   
 9. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  3.367
  Пред некое време наидов на ова истражување кое ја истражува посакуваноста на половите во светот на dating apps. Заклулчокот е дека посакуваноста на жените е најголема на 18 годни по што постепено опаѓа, додека мажите врвот го достигнуваат на 50 години.

  Би рекол дека резултат е поради различните приритети кои ги поседуваат и мажите и жените кога бараат партнер, кај мажите најбитна е младоста и убавината додека кај жените е статусот. Oд еволутивна гледна точка плодноста кај жените опаѓа со годините, особено после 30 години. Додека мажите на 50 имаат значително подобар статус од оние помлади од нив бидејќи имале повеќе време на располагање да го постигнат тоа.

  Исто така според ова истражување, оние мажи кои имаат подобро образование се попосакувани додека кај жените важи обратното.

  @baba Rada ова се поклопува со твоето мислење, така да делумно успеав да ти го одговорам прашањето.
   
  На Briar Rose, WildMk, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. me again

  me again Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2018
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Машки
  Ne deka site maski sakaat mladi devojki, pogolema e verojatnosta deka postarite maski sakaat pomladi devojki...
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dominicmusk

  Dominicmusk Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Машки
  A zosto generaliziras deka maskite sakaat mladi devojki :?:
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.605
  Допаѓања:
  124.862
  Колку години имаш?
   
 13. Dominicmusk

  Dominicmusk Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Машки
 14. Anngellla

  Anngellla Нов член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Првоо ова е далеку од феномен, второ ајде да речеме има дел од мажите што сакаат помлади, во повеќето случаи е тоа така бидејќии побрзо и полесно можат да добијат што сакаат од помлада, неискусна итн итн, (а и како што идат генерацииве девојчињава не ни гледаат на години ) него од некоја што е по созреана од нив ,знае што сака во животот ( ретко кој од мажите и на постари години е зрел) ..
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.605
  Допаѓања:
  124.862
  Ќе прајме муабет кога ќе си 40+
   
  На Deni87 и baba Rada им се допаѓа ова.
 16. Dominicmusk

  Dominicmusk Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Машки
  plus 40 ili minus
  15 ili 40 ne pravi razlika se e do mentalniot sklop i do karakter ili sopstveno ubeduvanje nacin na razmisluvanje zatoa ti rekov nemozes da generaliziras inace ako sakas da znaes onie sto baraat mladi ne deka im se svigjaat poveke tuku psihata gi laze deka pomlado ke se osekaat moze i momentalno im nudi lazna nadez na mladost :)
   
  На hermosa и Anngellla им се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.605
  Допаѓања:
  124.862
  Знам јас зошто бараат млади... и баш тоа ја прави разликата.. Кога ќе се соочат со сопствената смртност, посегаат по животот кој го имале кога имале 20... Затоа е битна возраста за муабетов.
   
 18. Dominicmusk

  Dominicmusk Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Машки
  A da ti kazam deka isto is so zenite i zatoa temava e malku obratno postavena ne e do polot do sklopot na covekot e e....ne bi te ubeduval ali ja sam ti ziv dokaz deka istoto go baraat i golem del od zenite. I da go citiram Ajnstajn- "monogamy is not natrual for human beings."
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.605
  Допаѓања:
  124.862
  Не спорам дека има и такви жени....
  Само што темава е за мажите.
   
 20. Mich

  Mich Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2017
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  Јас мислам дека не е така, барем за мене.
  Што је лепо и богу је драго! е најблиску до муабетов.
  Значи секоја девојка која внимава на својот изглед, да нема вишок килограми(да вежба е +) или
  вишокот кг. да останува на право место,да знае да се скоцка без да претерува со шминкање и разголување Без разлика на нејзините години од 18 до 48 е привлечна скоро на секој Маж!
   
  На Milobebence и hermosa им се допаѓа ова.