Зошто машките сакаат млади девојки

Дискусија во 'Врски' започната од baba Rada, 8 септември 2018.

 1. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.916
  Допаѓања:
  3.722
  Пол:
  Машки
  да речеме постара од тебе 10 години, само за потклавање неделно, ништо повеќе!

  Освен јас ако ја сфатив премногу сериозно темава, како и долготрајни (и да речеме стабилни) врски?!
   
 2. Johndeer

  Johndeer Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2017
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Машки
  Zdr na site vo grupava.

  Maskite gi gledat pomladite posto nonstop filmot im je do seksot, i nonstop taka mislat i odma kogaj ke vidat mlada devojka odma me pocne da fantazira kako bi bilo ova ona.
  Jas sum musko i po moe jas ne sakam mlada nego stara sakam ubava dama. Postom nema da go ucim si ki znae rabotit dosta iskustvo od zivotot nema da imas problemi i toa e toa
   
 3. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  35.172
  Пол:
  Женски
  Значи автоматски со самото тоа што си машко знаеш све. поспремен си и посупериорен од таа некоја еве и на твои години нека биде, не мора помлада. Они ќе учеле, оф леле мајко.
   
  На Different7, Роберт 7, smooch и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Јас сакам повозрасни.
   
 5. Diamant

  Diamant Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2019
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Машки
  Mene mi e vazno samo da e open mind a izgledot treba da izgleda deka se grizi za teloto.
   
 6. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Што е тоа "open mind"? :?:
   
 7. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.057
  Пол:
  Женски
  Промаја да дува.
   
  На honey.11 и Annora им се допаѓа ова.
 8. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Аааааа, да и мрда г'зот ли?
  Или на него бастунот...:?:
   
  На Nightwish11, Annora и sjdgo им се допаѓа ова.
 9. The doctor

  The doctor Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2020
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  23
  99% od maskite vo pomladi godini sakaat provod so povozrasna, a 99% od mazite vo vozrasni godini sakaat mlada devojka.
  Sega ne velam bas 99% bukvalno ali sakam da kazam deka na nekoj nacin taka se rabotite.
  Dodeka se osekas mlado ke baras vozrasno a koga pocnuvas da se osekas postaro baras maldo
  Inace ne e pravilo to so godinite i seksualnata mok
   
  На Nightwish11 и GirlLove им се допаѓа ова.
 10. Mich

  Mich Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2017
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  Мажите сакат *убава* девојка/жена без разлика на годините негови/нејзини и обратно.
   
  На Ladybug2436, Nightwish11, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.866
  Допаѓања:
  18.950
  Пол:
  Женски
  Zdravo i na tebe od site vo ovaa mala grupichka (highfive)
  Sto ke bide ako ona e pomlada ali poiskusna od tebe i ondak imas tuka problem, ti nemas pojma a taa vekje uhodana pozdrav:muscle:
   
  На GirlLove, Sejfullai и John Snow им се допаѓа ова.
 12. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.866
  Допаѓања:
  18.950
  Пол:
  Женски
  Maturirana :rofl:
   
  На Nightwish11, martiiinna, mula и 4 други им се допаѓа ова.
 13. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  4.123
  Пол:
  Женски
  Мое искрено мислење е дека се се ама ако нејке мажот паметна и со пари мислам ако одбива и ако му се свиѓа онда бира некоја шо може да ја команда и да има секаков вид на моќ врз неа
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 14. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.843
  Допаѓања:
  9.114
  Пол:
  Женски
  Пореално кажано нема.
  Браво :)
   
  На hellocity му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Аргентина *

  Аргентина * Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  1.175
  Пол:
  Женски
  Јас пак им се чудам на тие шо сакаат постари жени ама такви не ни знам освен на интернет профили шо си пишуваат.
   
 16. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  1.868
  Пол:
  Машки
  Кроз многу случаи, животот ми покажал...дека подобро сум се сложувал со постари девојки.
  Не зависи тоа до годините, туку до созреаноста.
  Не значи дека тоа не може да биде и млада девојка...али јас немам сретнато, до сега. 8)
   
  На Herrera, Nightwish11 и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 17. Ladybug2436

  Ladybug2436 Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  314
  Пол:
  Женски
  Јас лично знам неколку парови каде што машкото е 3-4 години помладо од девојката. Супер функционираат.
  Мислам дека во денешно време жените не се летаат толку многу по "постари и успешни мажи". Туку тие самите се успешни и само сакаат да си најдат партнер со кој што ќе го делат животот.
   
  На Nightwish11 и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 18. belchy

  belchy Активен член

  Се зачлени на:
  15 април 2020
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Јас лично сум од дечко ми постара 2 години, функционираме одлично и мислам дека при изборот на партнер најмала улога играат годините.
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Аргентина *

  Аргентина * Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  1.175
  Пол:
  Женски
  Мислев на постари жени....постари. Најмалце ме интересираат туѓите врски иначе, општо си пишувам за мами ишјуз кај машките особи.
   
 20. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  3.923
  Пол:
  Женски
  Зошто да се чудиш? Што е толку за чудење? Јас сум постара од дечко ми 3 ипол години па супер ни е
   
  На Nightwish11, Cutiepie1 и belchy им се допаѓа ова.