1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто машките сакаат млади девојки

Дискусија во 'Врски' започната од baba Rada, 8 септември 2018.

  1. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Не ме интересира. Кој разбра, разбра.
     
  2. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Да.
     
    На Mich му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Зависи за мажи со колку наполнети години дискутираме во темава.

    Јас пре би рекла дека постарите мажи првенствено имаат повеќе храброст за да пријдат на помлада девојка. Самата нивна реализираност (на било кое и да е поле), статус, да не заборавиме и искуство како многу важен фактор си го прави своето.
    Искрено, многу често ми се случувало да ми се припуштаваат постари мажи, 40+.
    Потенцирам дека притоа не сум дала никаков повод, нити пак сум упатила поглед и дала знак.
    Ми се има случено да ‘изгубам’ цела вечер гледајќи се со некој тип, значи обострано, а на крајот од вечерта да ми пристапи некој кој не сум ни приметила дека се наоѓал во ист објект, алудирам на 40+.
    Сакаат помлади зошто во општеството уште има чукање по грб у смисла ‘брао брат, кај го закачи пилево’. Не може да оспориме ни дека делот со младоста им мава на тестестеронот од аспект на различни фантазии.
    Потоа мислам дека годините се плус кога станува збор за репродукција.

    Ама сепак не може да генерализираме. Апсолутно сите не сакаат помлади. Зависи од годините, менталниот склоп на самиот човек и мислам дека дел тука спаѓаат и претходните искуства.
     
    На (Lord) и Snow-Star им се допаѓа ова.
  4. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Баш напротив сакаат постари за да научат.
     
    На t.a.m и hunter26 им се допаѓа ова.
  5. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    А кој рече дека само мажите сакаат помлади жени :rofl: ? Пример ви се Емануел Макрон и жена му .. уште многу такви парови има во обичниот народ , за нас непознати луѓе кои функционираат совршено без разлика на тоа кој е постар во врската/бракот .
     
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Зошто машките сакаат млади девојки?
    Не сите мажи, се разбира... ама за повеќето е поврзано или со педофилија како преференција, или стравот од смртта.
     
    На hermosa и Sejfullai им се допаѓа ова.