1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто паѓаме на испити?

Дискусија во 'Насмевка' започната од glow, 12 март 2010.

 1. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Ова треба да го знааат оние студенти на кои им е потребна утеха по неположениот испит. Па видете зошто паѓаме на испити! :lol: :lol: :lol:

  * Годината има 365 дена за учење

  * Кога ќе земеш дека има 52 недели, остануваат само 313 дена.

  * Во лето отпаѓаат 50 дена, бидејќи е претопло за работење, затоа остануваат 263 дена.

  * Спиеме 8 часа дневно во една година, кога ќе се соберат тоа е 122 дена, значи остануваат 141 ден.

  * Ако ништо не работиме еден час дневно, тоа се 15 денови помалку, значи останувааат 126 денови.

  * Сите поминуваме 2 часа на оброк и така губиме 30 дена годишно, па ни остануваат 96 денови во годината

  * Дневно поминуваме 1 час на телефон зборувајќи со фамилија, пријатели, кое ни зема 15 дена и остануваат 81 ден.

  * Испитите и тестовите ни земаат 35 денови во годината, па ни остануваат 46 дена.

  * Земаме околу 40 дена годишен одмор и доаѓаме до бројка од 6 дена.

  * Да речеме дека сме болни најмалку 3 дена, со што ни останува само 3 дена за учење.

  * Ако излеземе само 2 пати, ни остана 1 ден.

  * Ама тој ден ви е роденден..затоа...

  Со среќа на испитите! :D :D
   
  На cheetah.girl, teddygirl, SexyLady и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :lol: :lol: :lol: :lol: Глоу, закон е ова :clap: :clap:
   
 3. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  hahahaahaha лелееееее браво Глоууу :up: :clap:
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.452
  Пол:
  Женски
  :up: :clap: :D glow :up:
  Како не го знаев ова кога студирав :D
   
 6. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  :clap: glow ама не секогаш е поради наша вина, некогаш ќе научиш се, ќе се откажеш од некои од горенаведените и ќе вложиш труд за да научиш и пак паѓаш. зошто капацитетот на професорот за положени во таа сесија бил 10 студенти, а ти си немал среќа да се најдеш меѓу нив :!: :Down:
   
 7. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  аааа го знам ова ЈАКО Е :lol:
   
 8. soncenceee

  soncenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
 9. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  ке си го знам ова во иднина хахах :lol: :lol: :lol:
   
 10. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  :clap: :clap: :clap: и после викаат ако се сака се се може :^)
   
 11. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  :y: :y:
   
 12. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
 13. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  ХаХаХаХаХаХаХа :rofl: :rofl: :rofl:
   
 14. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  хахаха :rofl: ептен јако :D
   
 15. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  сепак се од нас зависи............иако некогаш и среќата е во прашање.
   
 16. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Се изнасмеав. :rofl:
  Но, се е до нас самите.
   
 17. cool.girl

  cool.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Го знаев ама сепак е мн. смешно. :D :rofl: :rofl: :clap:
   
 18. N.E.87

  N.E.87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  12
  Се изнасмејав,ептен е јако :rofl: :rofl: :rofl: ,немозам да се воздржам :lol: :lol: :lol:
   
 19. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  хаха се изнасмеавв .. браво .. :clap: :clap: :D :D :D :D
   
 20. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Ептен е јако , а освен тоа си има и логична основа , нели :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: