1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто паѓаме на испити ?

Дискусија во 'Канта' започната од LoVeR, 27 ноември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Иако сите мислат дека студентите имааат доста слободно време на располагање, бидејќи нивната единствена работа е учењето, сепак тоа не е така. Дознајте зошто паѓаме на испити:

  Годината има 365 дена за учење
  Кога ќе земеш дека има 52 недели, остануваат само 313 дена.
  Во лето отпаѓаат 50 дена, бидејќи е претопло за работење, затоа остануваат 263 дена.
  Спиеме 8 часа дневно во една година, кога ќе се соберат тоа е 122 дена, значи остануваат 141 ден.
  Ако ништо не работиме еден час дневно, тоа се 15 денови помалку, значи останувааат 126 денови.
  Сите поминуваме 2 часа на оброк и така губиме 30 дена годишно, па ни остануваат 96 денови во годината
  Дневно поминуваме 1 час на телефон зборувајќи со фамилија, пријатели, кое ни зема 15 дена и остануваат 81 ден.
  Испитите и тестовите ни земаат 35 денови во годината, па ни остануваат 46 дена.
  Земаме околу 40 дена годишен одмор и доаѓаме до бројка од 6 дена.
  Да речеме дека сме болни најмалку 3 дена, со што ни останува само 3 дена за учење.
  Ако излеземе само 2 пати, ни остана 1 ден.
  Ама тој ден ви е роденден..затоа...

  Кршите нога! :)

  Ако не ви се допаѓа темава клуч :(
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.106
  Допаѓања:
  56.306
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.