Зошто сакам да изневерам?

Дискусија во 'Врски' започната од emily.sweety17, 14 мај 2010.

 1. emily.sweety17

  emily.sweety17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Имам врска од 2 години во која секој ден сме постојано заедно во последно време ми доага да го изневерам но зошто :?:
   
 2. ana58

  ana58 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  jas sum bila vo ista situacija samo so mojata vrska bese godina i 8 meseci. koga jas go imav toa cuvstvo prvo go potiskav vo mene no na krajot sfativ deka nemozi taka da se prodolzi vo vrskata i raskinav. jas nisto ne cuvstvuvav za partnerot i toa mi bese pricina plus za raskinuvanje. moj sovet ti e ako go sakas nemoj da pravis takvo nesto, no ako ne cuvstvuvas nisto kon nego so pobrzo raskini i prekinigi site kontakti so nego za samata sebe da ne se macis. pa nema da bidis togas vrzana so nekoj i ke mozis da si probas i so drugi.
   
 3. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  269
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш да изневериш, тоа не може да значи дека имаш длабока љубов кон сегашниот партнер. Сметам дека треба да бидеш чесна спрема него и да ја прекинеш врската. Јас сум била во долга врска и никогаш не сум имала силна желба за изневерување, напротив, сите останати ми изгледале како да не можат да му се фатат за малото прсте на мојот партнер... Се надевам дека ќе постапиш правилно и нема да направиш грешка-да бидеш со двајца истовремено-тоа не е фер за никого. Не сакам да звучам премногу конзервативно, но не го почитувам изнеревувањето. Се случува, тоа е факт, но кога веќе размислуваш за тоа и пишуваш за тебе на форумов, а не се случило да бидеш понесена од моментот, тогаш мислам дека треба пак да размислиш дали го сакаш партнерот со кој си во моментов во врска и одговорот на тоа прашање ќе биде доволен за да знаеш како да постапиш...
   
  На Moodgy.y му/ѝ се допаѓа ова.
 4. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Затоа што ти здосадило секој ден се едно исто, ти преминало во навика и сега сакаш нешто ново да пробаш и сигурно си замислуваш и си праиш фантазии како си со друг.Ама откога ќе го изневериш, ќе разбереш дека уствари си го сакаш дечкото, а ти требало само малку забава. Така е најчесто во долги врски,период е тоа,затоа подобро воздржи се и не мисли на изневерување ако се друго ти е во ред во врската. Е сега ако имате и други проблеми со дечкото и ако не го сакаш веќе, тоа е друга работа.Ако е така, подобро раскини му па после оди со друг, а не додека си со него. А ако го сакаш тогаш тоа ти е само период кога ти станало досадно од врската,ама таквите периоди брзо поминуваат.
   
  На Tajnaotrovna и netclient им се допаѓа ова.
 5. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.878
  Најверојатно си презаситена од врската. Народски кажано, ти здосадило.
  Најдобро е ваква врска да се прекине. Не е чарето, изневери па засили ја врската. А и не верувам дека после едно неверство ке престанеш да ја чувствуваш желбата за изневерување.

  Имаше една тема дека неверството на некои им ја подобрувало врската.
  Ако добиваш желба за неверство, нема што тука да се подобри. Врската е веќе без врска.
   
 6. gjavolceto

  gjavolceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  15
  ако веќе изневерувам тоа дефинитивно би било поради тоа што се има мојот партнер променето кон мене, ми има здосадено, не ме задоволува доволно и не ми е доволно интересен.. ќе барам негова спротивност за да ми биде повозбудливо.
  секако не сум за изневерувањето, голем противник сум за тоа но сепак ова е мубает ако веќе варам некој.. хаха
   
 7. Slatko-Malo

  Slatko-Malo Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  12
  најверојатно ти здосадило 2год.во врска,па сакаш нешто ново. ;)
   
 8. Moodgy.y

  Moodgy.y Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4
  Значи размисли вака, дали навистина можеш без него, како би било доколку не те гушка не те бакнува не те бара повеќе, дали би ти било тешко и би ти недостасувало тоа или едноставно нема ни да приметиш дека го нема.... Ако ти е сеедно подобро му раскини а немој да го изневеруваш,бидејки тоа според мене е најлошо нешто што може да му направиш, ти тогаш воопшто не го цениш како човек.....едноставно си го помножила со нула, а кругот се врти.....можеби подоцна ќе се каеш и ќе сакаш да се вратите, а ако го изневериш многу полошо ќе биде(можеби ќе сака да ти врати)..... И уште едно, помисли си се што направил тој за тебе тие 2 ГОДИНИ дали заслужил да му го направиш тоа и дали тој со кој ќе го изневериш ќе го напрви сето тоа за тебе :) ОГРОМНО НЕ ЗА ИЗНЕВЕРУВАЊЕ.......:) :*
   
 9. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Зошто некој сака да изневери?


  Затоа што врската е монотона, се едно исто, ако партнерот им е веќе здосаден, сексот такоџе, не е доволна зрела за сериозна врска, живее во Gossip girl фазон као све је то кул ако изневериш, не знае што чувствува односно не си ги раскрстила своите чувства па и мисли, сака да има драми во врската, сака да испроба нешто друго па пак да се врати на тоа старото, веќе испробано.


  Мислам дека доволно причини набројав.
   
 10. Moodgy.y

  Moodgy.y Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4
  Па добро, јас искрено нема да правам такво нешто , нека ми е помалку интересно и со помалку драми....... секако нема да правам нешто што не сакам мене да ми го прават...........Што ако вие сакате лудо, а некој си игра со вас за да си прави интересно??? :?:
   
 11. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.815
  Пол:
  Женски
  Секој ден сте заедно, како можете секој ден да се гледате не ми е јасно.... Значи смачено ти е од него и не сакаш повеќе да си со него :)
   
 12. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Види, моето мислење го напишав базирано на примерите околу мене, и воопшто кај девојките.
  Не зошто јас сакам да изневерам, и дали воопшто сакам.

  А тоа што ти дозволуваш некој да си игра со тебе 2 години, е друго прашање.
  Ако мислеше на тоа дека ти сакаш лудо, а партнерот си игра со тебе зошто му е интересно тоа.
   
 13. Moodgy.y

  Moodgy.y Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4
  Значи воопшто не си разбрала што сакам да кажам. :D ..нема везе... со мене ситуацијата не е воопшто таква....а во коментарот јас не велев за тебе ,зборував општо :) Не е битно...... имам жив пример кај мене,во друштвото имавме пар, беа многу заљубени, имаа само општи обични караници(без значење) и другарками го изневери другарми пред пола година и тоа затоа што така и дојде, а потоа се покаа... тој ја премногу сакаше значи како што вели таа "сум го имала но не сум знаела да го ценам, а сега кога го немам сватив колку ми значело".... таа по секоја цена сака да го врати, а тој колку ја сакаше (беше познат како најзаљубен,папучар) сега не сака да ја види.... па затоа јас велам дека ако сака да отиде со некој подобро е да раскине пред тоа....немој да се и се случи истото, тоа беше најдобронамерен советза emily.sweety17 и мое мислење, секако таа си знае што ќе прави. Се надевам дека барем другите точно разбраа што сакам да кажам :)
   
 14. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Не го сакаш затоа.Да го сакаш искрено нема ни да помислиш на тоа ;)
   
  На Moodgy.y му/ѝ се допаѓа ова.
 15. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.708
  Не мора да значи дека не го сакаш повеќе и дека не сакаш да си со него. Можно е врската да ви станала монотона, да имаш потреба од промена, или повеќе слобода. Во секој случај нешто не е во ред. Сите сме имале такви периоди. Но овие проблеми не се решаваат со изневерување, туку можеш уште толку се да искомплицираш. Биди искрена и реална, и спрема себе и спрема него, сакаш или не сакаш да си со него? Тоа ќе си го решиш ти и никој друг.
   
  На Moodgy.y му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.947
  Допаѓања:
  52.620
  Пол:
  Женски
  Сум посакакла да го изневерам затоа што ме налутил, затоа што сум помислила дека и тој не е "чист" спрема мене, затоа што не си стоел на зборот и некогаш не се однесува како што треба.
   
  На Згодно Момче и Priroden им се допаѓа ова.
 17. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  294
  Пол:
  Женски
  Можда не ти дава внимание или сакаш да пробаш нешто ново