1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто токму тој е вашиот избраник?

Дискусија во 'Брак' започната од blonde_supergirl, 30 август 2017.

 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.122
  Пол:
  Женски
  Какошто гласи насловот. Зошто тој е избраникот на вашето срце, а не некој друг? Јас - во мојот случај е љубовта што ја чувствувам, што е многу интензивна. Од него зрачи некоја тивка моќ што е речиси опиплива. Сакам да го гушкам и после 8 години и да го бакнувам во образ, на уста, на раме. Страст имам сеуште и тоа многу. Како да се зголемува со тек на времето, дефинитивно сум од оние случаи кои повеќе засакуваат некој со тек на време. На почеток беше нешто во смисла има убави очи, мила насмевка, но стана многу повеќе од тоа, што речиси на моменти и ме плаши кога ќе ме спопаднат некои црни мисли.
  Многу добар човек од кој можам да учам.
   
  На kuc, SummerGirl, elimkd и 7 други им се допаѓа ова.
 2. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.771
  Допаѓања:
  24.784
  Пол:
  Женски
  Јас и маж ми ја почнавме врската на зафрканција :rofl: . Сите дечковци со кои сум била во врска , по одреден период ми стануваа досадни и монотони :envy: , со него не беше така :) . Секој ден нешто ново , адреналинот си го правеше своето . Морам да признаам , и сама сум дете во душа , иако одамна ми поминаа тинејџерските години , сеуште сум истото она дете кое никогаш не гледаше зад себе :wasntme: . Веројатно затоа и го засакав . Тој беше пооткачен од мене , не можеше да седи на едно место повеќе од 1 час ( сеуште е ист , само некои непотребни глупости ги исфрли засекогаш од животот ) , некако почувствував дека си парираме , така ми доаѓаше одвнатре . Адреналинот кој го чувствував кога бев со него , не го имав почувствувано никогаш предходно . Денес сме 22 годишни волови :$ , со две деца и 4 години брак а сеуште се радуваме на возење на балерина во Луна Парк ко 12 годишни :$ :rofl: . Е сега , колку дозволуваат обврските и финансиите .. тоа е друга приказна :wasntme:
   
  На SummerGirl и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
 3. Snow white

  Snow white Популарен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2016
  Пораки:
  1.096
  Допаѓања:
  1.943
  Пол:
  Женски
  Зошто тој?! Се започна спонтано и без да помислам дека ќе живеам под исти покрив со него и ќе основам фамилија.. Колега познаник од порано секој ден го гледав убав ми беше сладок ама имав дечко и не ни размислував за ништо со него. Проблеми во врската имав тој период после долга врска и мирис на крај раскинавме со бившиот после долгите разочарувања и малтретирања што ги имав.. Се појави од нигде никаде случајно како си што правиш да пијаме кафе чекавме на банкомат за плата да си извадиме ајде едно кафе друго кафе заљубување и по една година брак.. Зошто тој... Зошто е спонтан мирен работлив искрен зошто знае да ме цени.. зошто иако некогаш знае да се налути и да ме навреди не кренал рака на мене зошто и кога ќе се налути и навреди се извинува и знае да каже јас тоа не го мислев за тебе и да ме гушка силно... Зошто ноќе од сон ме има будено за да ми се извини што така постапил.. Зошто сега да му се јавам ќе долета ако не сум добро па макар и за обична кашлица.... Зошто ме сака.. зошто знам дека ме сака... за сите моменти што беше со мене и кога ми беше тешко и кога се смеев.. Кога умирав од болка кога го изгубивме бебето и не ме остави да се откажам од животот.. Зошто на рака му умирав и со една рака ме држеше а со другата туркаше се пред себе во болница.. Зошто тој?? Зошто е единствен единствен во се..
   
  На marija305, kuc, senza.parole и 23 други им се допаѓа ова.
 4. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.535
  Допаѓања:
  37.492
  Пол:
  Женски
  Ме разнежни и насолзи. За ова вреди да се бориш. Од никаде познаник ти станува се во животот и не се откажува од тебе за ништо. И мојот татко е ваков. Секогаш покрај мајка ми и за ништо не и прирекол во животот. Се надевам и јас ќе имам среќно семејство еден ден. :)
   
  На kuc, senza.parole, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Snow white

  Snow white Популарен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2016
  Пораки:
  1.096
  Допаѓања:
  1.943
  Пол:
  Женски
  Дај боже и многу подобар да најдеш од мојот сопруг. и среќа да те прати . Најнормално е дека секој си има свои квалитети и мани ама јас ги сакам и неговите мани не само добрите особини.. А ниту јас не сум се откажала и на негови проблеми за се сум тука за него и секогаш верувале или не ама на секој чекор сме заедно и во добро и во лошо.. не дека не се караме знаеме некогаш убаво да се закачиме ама битно си простуваме се и брзо ни минува и неможиме да заспиеме лути еден на друг (а најмногу за ситници хехе ) ...
   
  На kuc, SummerGirl и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 6. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  3.665
  Пол:
  Женски
  За да се спасам од Мк (кратко и јасно (fingers))
   
  На JProud, Animali и mKdevojce им се допаѓа ова.
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  18.652
  Допаѓања:
  302.670
  и ти донесе ли среќа тоа?
   
  На WildMk, ivimis и LiliBoz им се допаѓа ова.
 8. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  3.665
  Пол:
  Женски
  Многу :)
   
  На JProud, Animali и elimkd им се допаѓа ова.
 9. TashSefton

  TashSefton Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2016
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  1.719
  Зошто е најдобриот човек кој го познавам. Зошто секој ден се заблагодарувам што го имам и ми де чини дека се' повеќе го сакам, ако воопшто е тоа возможно :) Зошто без разлика каде се наоѓам во светов, он ми е дом. Зашто сум сакана и почитувана на начин кој сум мислела дека постои само во филмовите.
   
  На CrazyGirl15, SummerGirl, Lolipop23 и 5 други им се допаѓа ова.
 10. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.044
  Пол:
  Женски
  Затоа што го има најубавиот сјај во очите, затоа што знае што мислам без да прозборам, затоа што 7 години не се исцрпи од докажување љубов, затоа што не се потруди да ми го смени карактерот никогаш, затоа што и да се скараме трае 5мин., затоа што има срце колку универзумов.КРАТКО И ЈАСНО- СРОДНА ДУША.
   
  На CrazyGirl15, SummerGirl, Dust и 9 други им се допаѓа ова.
 11. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  6.934
  Допаѓања:
  44.370
  Пол:
  Женски
  Затоа што пораснавме заедно, одлучивме и да остареме еден покрај друг
   
  На CrazyGirl15, SummerGirl, Dust и 11 други им се допаѓа ова.
 12. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.780
  Допаѓања:
  216.467
  Пол:
  Женски
  Затоа што со него чекорев низ маглата, олујата, дождот, ветрот, снегот, студот па и низ сонцето, затоа што низ сите трње ме држеше цврсто за рака и ми ги исцелуваше раните, затоа што со него пораснав, тој ме научи што е љубов, што е надеж, што е упорност, енормна тежина, распаѓани кули..што е емоција, тишина.. живот. Сет живот.
  Затоа што тој упорно ме држеше за раката кога јас го буткав, затоа што има најголема насмевка на цел свет на која што секојдневно се огледувам и учам.
  Бидејки тој е оној што ме извлече од пустата бездна, што ме научи што е живот, љубов, топол дом и семејство, што е топлина и гушкање..
  Тој беше оној кој никогаш не ме остави да потонам. Кој би ме барал и под дрво и камен како што еднаш ми рече, тој е оној што можам да му измамам најискрена насмевка најискрен поглед и најискрена солза.
  Затоа што го сакам. Секој ден се повеќе..
   
  На senza.parole, minne992, CrazyGirl15 и 10 други им се допаѓа ова.
 13. Adeline

  Adeline Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2015
  Пораки:
  1.907
  Допаѓања:
  4.592
  Пол:
  Женски
  Затоа што ме трпи и кога сум најнеподнеслива особа на цел свет:D
  Поради сите години поминати заедно, сите согласувања и несогласувања, совршен татко кој секогаш е тука за синот и не смета дека помага,туку дека тоа е и негова должност.
  Домаќин..ај да не го фалам да не ми го фати некоја на зарек:P
   
  На minne992, CrazyGirl15 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 14. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.474
  Допаѓања:
  282.838
  Because he is my kind of 'crazy'.
   
  На CrazyGirl15, SummerGirl и joy1 им се допаѓа ова.
 15. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  8.951
  Допаѓања:
  152.166
  Пол:
  Женски
  Оти во него го најдов парчето душа што претходно ми недостасуваше.
  Оти неговите раце се моето среќно место.
  Оти тој е мојата сегашност и иднина и не би можела да се замислам без него.
   
  На joy1, SummerGirl, Annora и 7 други им се допаѓа ова.
 16. st2007

  st2007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  787
  Пол:
  Женски
  Затоа што заедно пораснавме, созреавме. Затоа што ме сака, и ме почитува, мене и секоја моја одлука. Затоа што работи ко коњ за ништо да не ни фали. Затоа што знае да ме смири како никој на светов. Во добро и лошо е со мене. Затоа што во ничии раце не се чувствувам толку сигурно како во неговите. Затоа што секогаш е на моја страна дури и кога грешам. Затоа што поминавме многу работи добри и лоши, и заедно сме спремни уште толку да поминеме. Затоа што ги има најубавите топчести обравчиња и најубавите очи на светот. Ете затоа :inlove:
   
  На CrazyGirl15, SummerGirl, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Sandrin4

  Sandrin4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2018
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  6.193
  Пол:
  Женски
  Тој не е само мој сопруг тој е мојата карпа, мојата друга половина, мојата среќа
   
  На Annora, CrazyGirl15, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
 18. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.015
  Допаѓања:
  72.074
  Пол:
  Женски
  Зошто?
  Затоа што го чувствувам како мој.
  Затоа што кога ќе ме прегрне - светот е наш и е розев.
  Затоа што ме разбира и ме насмевнува.
  Затоа што колку и да викам и да сум лута на крај ме фаќа смеа.
  Затоа што кога плачам, плаче со мене.
  Затоа што кога се смеам, се смее со мене.
  Затоа што ние сме си целиот свет.
  Затоа што се гледаме во очи и се е јасно.
  Затоа што тешкото го прави лесно.
  Затоа што сме многу различни и одлично се надополнуваме.
  Затоа што можам да не ја прекинам листава...
   
  На kuc, senza.parole, poenta и 4 други им се допаѓа ова.
 19. MrenaRiba

  MrenaRiba Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2013
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  1.276
  Пол:
  Женски
  Затоа што се појави кога најмногу ми требаше, а кога најмалце очекував. Затоа што ми покажа дека љубов има и покрај тоа што сите викаа наоколу дека сега со дете и како самохрана мајка никој не би ме сакал, ќе сум останела сама, сум си го уништила животот. Затоа што му покажавме на светот дека за љубовта ништо не е пречка. Затоа што ме сака и ме прифати каква што сум, со цело минато, со се. Затоа што после сите тешкотии он ми дојде како награда. Затоа што е еден и единствен и едноставно незаменлив.
   
  На Annora, senza.parole, minne992 и 7 други им се допаѓа ова.
 20. Цвет88

  Цвет88 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  3.598
  Допаѓања:
  20.158
  Пол:
  Женски
  Прво ради карактерот.... Зошто знае да ми чита од очи... Заради безрезервната поддршка што ја имам од него на секое поле. Зошто тој е мојот другар кој знаеше се за мене и ме прифати со сите маани... Зошто знам кои се неговите приоритети и се согласувам со тоа. Зошто ние сме едно...
  Далеку од совршенство, имаме и ние свои проблеми, но е мое совршенство...
   
  На SummerGirl, Milobebence, minne992 и 1 друга личност им се допаѓа ова.