1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто токму тој е вашиот избраник?

Дискусија во 'Брак' започната од blonde_supergirl, 30 август 2017.

  1. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.403
    Уште прват недела од врската знаев дека ќе се омажам со него.

    Односот кон мене и карактерот ми беа точно такви какви што во моите очи совршениот маж треба да ги има.

    Ми дава стабилност, ме приземјува, го вади најдоброто од мене.
     
    На crazylady, SummerGirl, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  2. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Оти се заебав од прва!!!
     
  3. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.233
    Пол:
    Женски
    Зашто искрено ме сака:inlove: ме почитува, ме критикува, зашто ги има најубавите очи и усни на светот:$ зашто се разбираме со поглед, зашто направи подобар човек од мене...зашто се бореше врската да успее и да стигнеме до пред олтар..зашто е посветен човек на семејството, вреден, чесен... А не ни замислував дека ќе ми стане дечко, уште помалку и сопруг.....:inlove::lol: и си го сакам :inlove:
     
    На Aschenputtel, cresa-jagoda и Martka им се допаѓа ова.
  4. Elena1001

    Elena1001 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2016
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    1.867
    Пол:
    Женски
    Затоа што е најубавото нешто во мојот живот, затоа што е светот мој, зеница во моите очи <3
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Xana1318

    Xana1318 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2019
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Pa toj zosto e poseben zosto ne e kako nekoi ostanati koi gledaat samo za niven keiv
    Go odbrav bidejki e navistina prekrasen covek toj znae da saka i da bide sakan znae da se snajde vo sekakva situacija i da izbere toa sto saka sekogas e ramo za placenje i nikoj ne ostava na cedilo sekogas e tuka za sto i da e za koj i da e
    I najvazno koga kje zasaka nekoj nikogas ne se otkazuva od nego samo da ne bide povreden zosto toj ne znae i ne saka da povreduva
    zatoa mi e poseben i e moja srekja za cel zivot <3
     
    На crazylady, cresa-jagoda и Aschenputtel им се допаѓа ова.
  6. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    33.412
    Пол:
    Женски
    Љубов ми е уште од првиот ден:inlove::inlove::inlove:.

    А таква љубов не се наоѓа секој ден.:l:
     
    На Xana1318 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  7. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.788
    Допаѓања:
    8.838
    Пол:
    Женски
    Само кога сум во некој бош период можам да си помислам од каде те најдов, па дури и тогаш потајно си велам фала му на Господ што те најдов.

    Една деценија сме заедно, во врската немаше скоро ич кавги, во бракот на почетокот додека свикнавме на ситници како на пример зошто не купи леб, е зошто чашата стои тука и такви непотребни ствари. Е имавме кавгички поради јазикот на неговите ама тоа го сметам како составен дел на животот и нешто минливо ама и покрај се јас сум среќна што го имам покрај мене.

    Среќна сум затоа што е пред се грижлив татко, внимава секогаш на нас, иако не си ја отвара често душата по погледот го знам како му е. Да го остави човек на пуст остров ќе се снајде за било што, за разлика од мене. Двајцата сме тотална спротивност. Тој друштвен, јас затворена, тој храбар, јас плашливец. А најмногу од се што ми ја топли душата што е најсмирената личност, што во било каква ситуација не избувнува за разлика од мене .

    Ако ставиме на кантар јас имам повеќе маани од него, и тоа многуу повеќе.

    Да се врати назад времето пак и пак би го избрала него. Иако некогаш ми иде да го задавам кога не остава и не враќа се на свое место, ама после минута си велам молим те остани во нашиот живот жив и здрав, да има кој да ми растура :l:.

    Најголема маана му е што не знае да се кара :envy:, во ПМС нема со кој да се карам, понекогаш мислам дека сама со себе си се расправам.:talk:
     
    На joy1, Kate Rina 93, Lolipop23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. lusy-123

    lusy-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    18
    A strast osekjas kon nego?
     
  9. Sanci92

    Sanci92 Активен член

    Се зачлени на:
    13 август 2020
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    Uste prviot pat koga go zapoznav pocnav da go zamisluvam do mene kako moj zivoten sopatnik. Oti e najdobroto nesto sto mi se slucilo. Jas malku detinesta i temperamentna toj poseriozen I ako smeam da kazam za mene e najpametniot covek na svetot hahah mi dava poddrska vo se, ima razbiranje, imam sloboda. Uste se topam na negovite pogledi posle tolku godini i se nasmevnuvam dodeka pisuvam za nego, ma sovrsen e hahahhha
     
    На H.VAGA му/ѝ се допаѓа ова.