1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зуење и трпнење - проблеми со главата и вратот

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од ADOKI, 4 март 2015.

 1. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.710
  Пол:
  Машки
  Bi sakal da znam dali nekoj imal isti ili slicni problemi i kako gi resil
  Jas imam maka glavata mi zuee a posle vo odreden del od denot i mi trpni imam praveno kt na glava vo red e .imana malku silci vi vrat .
  E sega po nekogas mi se vrtet a izvesen period imav i nizok pritisok . No i posle normaliziranjeto na pritisokot zuenjeto ne isceznuva i trpnenjeto isto taka
  Dokolku ima nekoj so dobarcsovet neka poveli .
  Odnapred blagodaram
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  22.861
  Допаѓања:
  149.878
  Пол:
  Женски
  @ADOKI да пишуваш како што треба на чист македонски, ништо не те разбрав.
  Што е тоа tepe?
  Што се silci?
   
  На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.267
  Поздрав до сите оние кои
  не
  успеаа да разберат што сакал да каже авторот.
   
  На Bender Rodriguez, crimson и buba4e89 им се допаѓа ова.
 4. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.710
  Пол:
  Машки
  Ïmakedonsi ili narodski taka mi rece doktorot
  Silci - ostrilci pojma neam
  Tepe - najgore na glava haha
   
 5. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.710
  Пол:
  Машки
  Ako imas sovet
  Pisi a ako ne cao pozdrav
   
 6. anel

  anel Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  19.934
  Пол:
  Женски
  Претпоставувам од шилците ти е намалена циркулацијата на крвта во главата, затоа е зуењето. Пробај има чај од Алкалоид за подобрување на циркулација Мемори микс, или нешто друго за циркулација, можеш да се консултираш и со лекар ако не ти помогне тоа да земаш аспирин 100, ја разредува крвта и ја подобрува циркулацијата.
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.710
  Пол:
  Машки
  Blagodaram se nadevam me raz
  Blagodaram se nadevam deka me razbra koj mi e problemot
  Silci barem taka mi rece doktorot
   
 8. anel

  anel Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  19.934
  Пол:
  Женски
  Секако, затоа ти пишав:)
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 9. vlatko spasovski

  vlatko spasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Машки
  A zosto ne napravis MR ili rentgen na vratot a so aspirin 100 nema da ti pomogne a za vrtoglavicata samo eglonil inace jas imam slicen problen kakp tvojot samo sto od aspirinot pocnav da gubam krv od nos i od usta.... zatoa samo eglonil za vrtoglavicata ili BILOBIL FORTE
   
 10. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.710
  Пол:
  Машки
  Rengen na vrat napraviv Doktorot mi rece deka sum imal shilci a preyhodno piev i bilobil no nemam podobruvanje
  zuenjeto ne prestanuva a i glavata mi se zdrvuva prvo vo predelot na usite i potoa nagore
  Pijam b6 i deksomen ali ne isekam nisto podobro.
   
 11. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.684
  Допаѓања:
  19.796
  Пол:
  Женски
  Jas go razbrav prasanjevo,imam slusnato za ova,sakav da te prasam pritisokot kako ti e?
  Edna rodnina imase nisk pritisok i istiov problem so zuenje i glavata,neznam kako e sega so ova dali i pominalo ama imalo vrska demek i pritisokot.
   
 12. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.710
  Пол:
  Машки
  Pritisokot sega mi e normalen a na pocetokot koga mi pocna Zuenjeto mi bese nizok i postijano me terase po mala nuzda .
   
 13. Irina LMV

  Irina LMV Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  И јас имам проблем со зуење и втоглавици, докторот ми препорача да пијам tanakan, на база на гинко е
   
 14. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.327
  Допаѓања:
  7.234
  Пол:
  Женски
  Мене магнезиум ми помага за ушите кога ми зујат.Во аптека се продаваат во мали кесички и по едно се зема,така суво....не се раствара во вода
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Irina LMV

  Irina LMV Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  @anaja1 ги пиев ама не ми помагаат :/
   
 16. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.327
  Допаѓања:
  7.234
  Пол:
  Женски
  Колку испи? Да не имаш спондилоза....сними вратна кичма:)
   
 17. Irina LMV

  Irina LMV Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Пиев така два три месеци, а изгледа имам спондилоза, некои доктори ми викаат немам, некои ми викаат имам, ама на последниот физиотерапевт што бев ми кажа имам, ми направи некои десетина терапии (киропрактика) ама не ми помогна ни тоа. Незнам веќе што да направам.. :?:
   
 18. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.327
  Допаѓања:
  7.234
  Пол:
  Женски
  Снимката на ренген ќе покаже дали имаш или немаш:)