1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Иако го изневерив јас го сакам

Дискусија во 'Разделби' започната од Rozevokapche, 20 ноември 2010.

 1. Rozevokapche

  Rozevokapche Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Имав дечко и така се имавме мувано 3 месеци и во септември се фативме и врската одеше како што одеше во последно време така претерано супер додека јас не се исфолирав и не го изварав со мојот така добар другар кој беше претерано заљубен у мене и имаше една со која што се мува, и од коа го изварав му признав на дечко ми и му реков дека сакаме да раскинеме и он така зачуден целиот и не можеше да поверува и ден денеска не може, и преска коа седев на мсн ми кажа дека помеѓу нас е готово и нема надеж и дека крај а јассс така се понижував и му викав дека го сакам премногу и дека ми треба и дека секогаш ќе го чекам и аууфф више ... ии стварно ми треба совет како да го вратам назадддд ;(
   
  На LadyLibra му/ѝ се допаѓа ова.
 2. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  иако го изневерив јас го сакам :(

  Woow! Ако го сакаше немаше да го изневериш, ок??
   
  На Nightwish11 и teressa им се допаѓа ова.
 3. Diamond

  Diamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  181
  иако го изневерив јас го сакам :(

  девојко, немој да мислиш дека сум строга или арогантна..како планираш да вратиш некој, што си го изневерила на самиот почеток? мислиш и да се смирите ке има он доверба во тебе? уште на почеток си ја направила најголемата грешка...
  ако толку си сигурна дека нема да го изневериш пак....незнам...пробај да дојдеш во контакт со него, ама не преку мсн или моб, или па фејсбук. наместиго некако, преку некоја другарка или другар и ке му кажеш лично што чувствуваш и дека се каеш..ако е некој попустлив ке ти прости, и ако стварно го интересираш, ма да пак ке ти напоменам си ја направила најголемата грешка на почеток..пробај..сите грешиме..среќно :hai: :hai: :)
   
  На dzanina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  иако го изневерив јас го сакам :(

  Ако е некој глуп, забеган што смрди под мишки и што неможе да си фати друга ќе и прости. Јас оваквите како девојкава што го кажа проблемов, не би кажала како ги нарекувам, ќе си чувам за себе.
   
 5. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.237
  Допаѓања:
  21.646
  Пол:
  Женски
  иако го изневерив јас го сакам :(

  wtf???
   
 6. Rozevokapche

  Rozevokapche Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  иако го изневерив јас го сакам :(

  епа утредента јас се смував со тој и се случи тоа
   
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  иако го изневерив јас го сакам :(

  Ајдееее нов режисер со по 10 000 проблеми и сценарија |(
   
 8. Diamond

  Diamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  181
  иако го изневерив јас го сакам :(

  офспринг, се согласувам со твоето мислење,ама мала е уште треба да учи...добро мислам на нејзини години сеуште не е за озбилна врска, дури сега видов која возраст е....за врска мала е..а камоли за неверство :?:
  девојче, олади имаш време за врски...и немој уште од сега да тргнеш по такви патишта, имаш само 15 години...ке си ја чукаш главата...разгледај го добро форумов и учи од туѓите совети...друг совет незнам....
   
 9. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  иако го изневерив јас го сакам :(

  Простотилак...
  2 грама мозок да се немало. Мразам вакви девојчиња, место да прочитаат некоја книга, интелектуално да се издигнат и да се запознаат себеси и светот, таа фатила се расправа дечко, мувач, на роденден, сабалјето, вечерта. Бонус, го сакала. Ваквите домаќински примери, до 20 години, минимум по 2 деца имаат.
  А мори коконо, продолжија кариерава, и ниедно салам момче никогаш нема да те погледне. Ако си барем малку паметна, може ке се дооопаметиш имаш време, ако не си што се секираш? Ке ти се смири, ти пак ке оплескаш... додека не те напомпа братучедму, па после ке се префрлиш на пишување сценарија во темите "како со свекрвата", "ја мразам золвата", "неверство во брак" и така натаму..
  :*
   
  На Mileivanov, Nightwish11, Li0ness и 3 други им се допаѓа ова.
 10. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  иако го изневерив јас го сакам :(

  Порано или подоцна секој сваќа дека требал да мисли порано.Така да девојче после е*ење (читај мување) нема каење! :fubar:
   
  На glamour-lady му/ѝ се допаѓа ова.
 11. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  :rock: ти раскинал преку мсн :x си го изневерила а го сакаш :x Не верувам дека го сакаш, да го сакаше нема да се муваш со други.
   
  На female.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Колку години имаш девојче ако не е тајна?
  Моето мислење е дека си се' уште мала и незрела, сфати го ова како сакаш, ама мување, раскинување преку мсн и фејсбук статуси се една проклето ужасна детска работа :^)
  Истото мислење го имам и за типот. Детиште!
  Мојот совет е -
  1. да не се брзаш за дечко
  2. да прекинеш општо да се муваш со било кој - не сфаќам што добивате со чинот мување, освен стискање на некоја клупа и менување на плунка, незрело е , беспотребно, просто, крајно идиотско и
  3. да се зачлениш во најблиската библиотека, само 150 ден. е за цела година и времето предвидено за мување и раскинување преку мсн и лајкчиња итн, да го поминеш читајќи БИЛО КАКВА книга.
  Толку од мене, најдобронамерно е ова.
   
  На Nightwish11, Diamond, Li0ness и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Срце бееее, го сакалаааа хахахах Душо, за да си СПОСОБНА да сакаш некој, најпрво треба да се сакаш себеси. Од ова што го прочитав, некако се сомневам дека почитуваш било кого. Не само што си го иневерила детето, кое фала Богу е малце попаметно од тебе и нема да ти прости, туку ти си се понижила и си направила
  г**но
  од себе си. Земи прибери си ја опашката и размисли кој епитет ќе го добиеш ако продолжиш со ваквите постапки во животов! Мислам дека си премногу млада за да размислуваш за љубов. Добро кажаа моиве колешки феминки-прочитај некоја книга, добро ќе ти дојде за промена. :*
   
 14. LadyLibra

  LadyLibra Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  4


  Тоа ќе биде тешко. Не знам што да ти кажам освен времето ќе покаже се. Ум ... Дали сте се уште во контакт со него?
   
 15. De-lovely

  De-lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  932
  Значи многу мразам кога не се размислува кога се прави нешто.
  А бре имаш мозок размисли за последиците. А не ќе ја зафркните работата и после по форуми ПОМОШШШШШ. Е што помош што си надробил тоа ќе си сркаш. |(
   
 16. pinkpinkk

  pinkpinkk Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Здравоо девојки.Ќе ви раскажам што се случи со мојата врска паа пресудете и кажетеми дали сум постапила правилно.Одев со мојот дечко 3 години,но во тие 3 год не бевме многу поврзани да бидеме секој ден заеднно ,беше многу љубоморен но во текот на врската многу се каравме и секогаш тој ми се скаруваше.Потоа никаде го немаше подолго време да се јави да праша...Последното скарување го немаше скоро цела година јас го барав му се јавував но немаше одговор никаков.Пред извесно време по 8 месеци од ко се скаравме почнавме да се слушаме но само на кратко му се јавуваше да праша дали излегувам дали имам дечко дека не можи да ме заборај никако .Но во меѓувреме јас почнав да се гледам со друг едноставно ми се смачи да го чекам и го излажав дека немам никој друг.Но еднаш случајно ме виде еден негов другар а тој знаеше дека сум дома дека нема да излегувам ии му кажал се мислам дека ме видел со друго машко.Јас не признавав но тој ми рече дека знај кој е и дека знај се му признав морав.Ми кажа дека е крај со нас да го заборавам јас му реков дека сам е крив дека секогаш ме оставаше.Но сепак јас го сакав многу а неможам да му се јавам секако.Дали мислите дека некогаш ќе ми прости ? :worried:
   
 17. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.258
  Допаѓања:
  82.907
  Пол:
  Женски
  Јас не гледам тука што има за простување ... заминал те оставил цела година без да знаеш нешто за него ,без да ти каже на што сте... Грешка си направила што кога те прашал не си му кажала туку си го лажела дека немаш друг... Јас не те осудувам тебе во овој случај да би била на твое место исто би постапила :)
   
 18. pinkpinkk

  pinkpinkk Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  пааи моите другарки истотоми го викаат дека несум јас крива затоа што него го немаше долго време и одеднаш ми сепојавува.. исто и ми се закануваше дека ке сум платела за се . ми реече дека многу ми верувал и дека имал сериозни намери со мене амакакви сериозни кога заминуваше без никаква причина.едноставно ме интересираааше како вие би постапиле да сте на мое место . ви благодарам за искрениот совет
   
 19. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.258
  Допаѓања:
  82.907
  Пол:
  Женски
  Уживај и сама кажа дека бил многу љубоморен а ако имал сериозни намери нема да те оставел на толку долг период и да замине без збор ... Не се осудувај и заборави го најдобро ќе биде :)
   
 20. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.302
  Пол:
  Женски
  1. Нема што тој тебе да ти простува.
  2. Тргни се подалеку, не знам кое е задоволството да имаш толку нестабилен дечко.
  3. Зошто се потценуваш толку и дозвилуваш некој да ти прави така?