Идеален автомобил за форумџиката над тебе

Дискусија во 'Форумски игри' започната од esperanca, 12 јуни 2011.

 1. Draganax01

  Draganax01 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2015
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  49
  BMW
   
  На teffi.tkm му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Perfectgirl5

  Perfectgirl5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2015
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  980
  Пол:
  Женски
 3. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  1.908
  Пол:
  Женски
 4. Nita25

  Nita25 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
 5. Bojana.20

  Bojana.20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2014
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
 6. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  2.598
  Пол:
  Женски
  Mercedes :)
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.684
  Допаѓања:
  49.966
  Пол:
  Женски
 8. N0NamE

  N0NamE Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  2.130
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.684
  Допаѓања:
  49.966
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На N0NamE му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  5.352
  Пол:
  Женски
  Буба
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 11. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  8)
   
  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.684
  Допаѓања:
  49.966
  Пол:
  Женски
 13. Ladybug.

  Ladybug. Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  cars.jpg
   
  На sanjaeva и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 14. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Ladybug. му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  mini-cooper-pink-photo.jpg
   
  На s&s му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.194
  Допаѓања:
  86.085
  pink.jpg
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
 18. MissAlena

  MissAlena Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.194
  Допаѓања:
  86.085
  @Marick14 да се разбереме, @MissAlena за мене го стави мерцедесов :!:
  а за BMW со пинк дизајн, ти го памтам муабетот...дури и се зачудив што од прва најдов таков на нет :)
  ...за @MissAlena
  miss.jpg
   
  На MissAlena му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Па јас не ни мислев дека мерцедесот е за мене затоа што не сакам мерцедеси. А незнам од каде дозна дека такво БМВ сакам... :o

  Следната слика е за МиссАлена. Не за мене.
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.