1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеална комбинација

Дискусија во 'Слики' започната од Bright, 21 јуни 2010.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Кои се вашите идеални комбинации на облека, вкучувајќи ги и модните додатоци?
  *Ставајте слики!

  Еве примери:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  ***

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На teenager2205, littleflower, Ilina.I и 6 други им се допаѓа ова.
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]

  :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На karmenka, TS-310, Chocolate.me и 3 други им се допаѓа ова.
 3. maleckata.22

  maleckata.22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  17
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На April87 и aleksandradusko им се допаѓа ова.
 4. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Blesavka и IviA им се допаѓа ова.
 5. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  [​IMG]
  плус
  [​IMG]
  плус
  [​IMG]
  -------
  [​IMG]
  плус
  [​IMG]
  плус
  [​IMG]
   
  На teenager2205, Arhangel-maniac и sweet-cherry им се допаѓа ова.
 7. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
   

  Прикачени фајлови:

  На milena96 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  еве и од мене ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На milena96 и sweet-cherry им се допаѓа ова.
 9. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  :inlove:
   
  На milena96 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
   
 11. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  Ова е дефинитивно мој стил:

  (само тоа во средината не спаѓа во мој стил)


  Комбинациите ми се ТОП ги обожавам!!! :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Srce01 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Оваа комбинација ми е една од омилените за овој период
   
  На Twinkles и sweet-cherry им се допаѓа ова.
 13. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.598
  [​IMG]
  [​IMG]
  ^^Минус чевлите, ужасни се, воопшто не сакам вакви чевли :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На shiningstar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG] нормално, 2 обетки :rofl:
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]

  The women in black 8)
   
  На Caramelle и shiningstar им се допаѓа ова.
 15. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
 16. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG] Само без некои детали..
  +
  [​IMG] - headband
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 18. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
 19. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  ^^ :clap: :clap: :clap: :*
  [​IMG]
  ^^Без ланчето, и не толку свлечени панталоните.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Ммммммм супеееер сеее ! :inlove: :inlove: :* :hug: ги сакам пааа .... :P