Идеална комбинација

Дискусија во 'Слики' започната од Bright, 21 јуни 2010.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.492
  Кои се вашите идеални комбинации на облека, вкучувајќи ги и модните додатоци?
  *Ставајте слики!

  Еве примери:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  ***

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На teenager2205, littleflower, Ilina.I и 6 други им се допаѓа ова.
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.492
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]

  :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На karmenka, TS-310, Chocolate.me и 3 други им се допаѓа ова.
 3. maleckata.22

  maleckata.22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  16
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На April87 и aleksandradusko им се допаѓа ова.
 4. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Blesavka и IviA им се допаѓа ова.
 5. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.492
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.492
  [​IMG]
  плус
  [​IMG]
  плус
  [​IMG]
  -------
  [​IMG]
  плус
  [​IMG]
  плус
  [​IMG]
   
  На teenager2205, Arhangel-maniac и sweet-cherry им се допаѓа ова.
 7. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  42
   

  Прикачени фајлови:

  На milena96 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.320
  еве и од мене ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На milena96 и sweet-cherry им се допаѓа ова.
 9. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.354
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  :inlove:
   
  На milena96 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
   
 11. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  Ова е дефинитивно мој стил:

  (само тоа во средината не спаѓа во мој стил)


  Комбинациите ми се ТОП ги обожавам!!! :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Srce01 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.265
  Оваа комбинација ми е една од омилените за овој период
   
  На Twinkles и sweet-cherry им се допаѓа ова.
 13. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.523
  [​IMG]
  [​IMG]
  ^^Минус чевлите, ужасни се, воопшто не сакам вакви чевли :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На shiningstar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.354
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG] нормално, 2 обетки :rofl:
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]

  The women in black 8)
   
  На Caramelle и shiningstar им се допаѓа ова.
 15. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
 16. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.354
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG]
  +
  [​IMG] Само без некои детали..
  +
  [​IMG] - headband
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
 18. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
 19. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.354
  ^^ :clap: :clap: :clap: :*
  [​IMG]
  ^^Без ланчето, и не толку свлечени панталоните.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Ммммммм супеееер сеее ! :inlove: :inlove: :* :hug: ги сакам пааа .... :P