1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеална професија за форумџиката над тебе

Дискусија во 'Форумски игри' започната од karina8, 18 мај 2011.

 1. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Значи сакав да ја отворам и темава како дел од форумските игри. Досега сме имале можност да створиме една слика за секоја активна форумџика, колку-толку. Идеата ми е во темава да пишуваме за тоа, која професија според наше размислување најмногу би и одговарала на форумџиката над нас. Не мора тоа да е професијата што таа моментално ја работи или сака да ја работи во иднина, туку напротив ваше размислување за тоа во кое поле најмногу би можела да придонесе. Значи се надевам ќе наидеме на интересни размислувања и бујна фантазија. Од досега стекнатиот впечаток на форумов, да дадеме едно размислување околу ова..чисто онака за забава.

  Јас ќе напишам општо, кога веќе нема никој над мене да го коментирам. Ете јас на пример Старфиш сметам дека би била многу успешна како архитект, Лилит ми е некако печена за докторица.. ама сигурна сум дека таа ќе е подеднакво добра и во својата идна професија, Сесилија ја гледам како успешен менаџер. Офи не знам зошто, ама сметам дека би била добра како политичар, да дебатира :lol: Значи немора да има повторување, секој си има различно мислење за одредена форумџика. А сега вие сте на ред, да дадете размислување за форумџиката над вас. Секако добредојдени ни се и форумџиите :D
  Ако не ви се допаѓа темава, слободно заклучете ја :)
   
  На Carmichael02 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  ^Ми се гледа интересна играва. :)
  Мислам дека ти би била одличен моден дизајнер. :P
   
 3. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Ми стоиш како иден занаетџија. Изработувач на накит.
  Ах, е не.
  Паметно. :!:
   
 4. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Водителка на talk show нешто во стилот на Conan O' Brien.

  Интелигентна и осмислена емисија со добар хумор :)

  Или како 3тата членка на Балканска е - банка тимот. Прва другарка на Докторот :wasntme:
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  УметниЧКА.
  Во секоја смисла... во која сака смисла :)

  :* Пирамултиталентке
   
 6. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  те замислувам како некој хип хоп денсер, како пали и жари на сцена со такви наочарки ( сите сега што ги изнакупуваа ) незнам како се викаат :D :D

  едит : ги најдов, само на хипи и се во некоја повпечатлива боја :lol:
  [​IMG]
   
 7. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  мене ми личиш на некоја што би си имала своја фирма за нешто и би си заработувала парички или пак нешто поврзано со цртање или музика :) :)
   
 8. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Глумица во некој од индискиве филмови. Индиски беа, така? :D
   
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.131
  Допаѓања:
  88.382
  Пол:
  Женски
  Професорка. Затоа што мислам дека има многу трпение.
   
 10. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  2.426
  модна дизајнерка
   
 11. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  Бизнисменка некоја али со канцеларија во облакодер оти овака не знам каде иначе би можела да си ставиш лулашка и да се лулаш гледајќи згради... што знам :wasntme:
   
 12. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Нешто настрана од барата.
  Во политички води ти е жабарникот. :wasntme:
   
 13. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.131
  Допаѓања:
  88.382
  Пол:
  Женски
  Премиер на Р.М.
   
 14. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  Јок, Мерлин
  ју Ганстер анд ме Џокер,
  ти оружјето, ја шпилот карти
  една НлО основаме
  (невладино либерална организација вит лајсенс то кил)
  ти убиваш, јас ставам еден џокер
  си се сликаме, јас чистам
  двете си одиме
  ват ду ју сеј :wasntme:


  а Марама ме претрка 8)
  Марама ју ар а Лејди
  ја би тебе некоја агенција недвижност дал
  туризам дал, али твое да си е
   
 15. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Преведувач :wasntme:
   
 16. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Креатор или пи-ар
   
 17. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  Ѕвездо што светка ти си за Идол, али не преку Идол, а пејачка можда а ?!?
   
 18. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Event organiser...така некако те замислувам во сако и сукња, со слушалки на уво и микрофонче, со папката во рака, и трчаш горе - доле, организираш, телефонираш.

  И ги правиш најдобрите журки, свадби, родендени, годишнини, собиранки :)
   
 19. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Е јас тебе те замислувам како Џеф Данам, не знам дали имаш слушнато...комичар кој зборува од стомак со кукли :D
  Створена си за да ги забавуваш луѓето, да ги насмееш, расположиш па и да ги исмееш кога треба.. 8)
  Одлична си моја драга феминке :*
  Еве линкче
  http://www.youtube.com/watch?v=1uwOL4rB ... re=related
   
 20. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.096
  Допаѓања:
  56.325
  Пол:
  Женски
  Tattoo мајстор? :wasntme:
  :lol: