Идеална професија за форумџиката над тебе

Дискусија во 'Форумски игри' започната од karina8, 18 мај 2011.

 1. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.875
  Прима-балерина :$
  Те замислувам како инструктор на балеринчиња-јуниорчиња. :angel:
   
 2. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.855
  Допаѓања:
  51.606
  Детектив, одма ќе разреши се.
   
 3. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.326
  Допаѓања:
  101.577
  Пол:
  Женски
  Најде кој да каже пфф..
  пак ти да не не си детектив, ако не си онда си жена на детектив ил ќе бидеш жена на детектив,
  ама од ЦИА ќе те ангажираат по брза постапка, него нема да го бива многу
   
 4. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.820
  Пол:
  Женски
  Уредник на политичка емисија ама од забавен карактер... :music: :)
  или Режисер на комедии :~:
   
 5. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.780
  Допаѓања:
  64.964
  Пол:
  Женски
  Психолог :$
   
 6. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.924
  Допаѓања:
  51.739
  Пол:
  Женски
  Креатор, освежувач на досадни парчиња гардероба.
  И да знаеш дека можеш да си направиш кариера :)
   
 7. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.341
  Балерина или актерка нежна и грациозна :)
   
 8. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.401
  Пол:
  Женски
  Новинар :)
   
 9. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.259
  Mислам дека твојата баш ти одговара- или писателка, учителка и сл :angel:
   
 10. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.401
  Пол:
  Женски
  Ух па завршив за професор, другово хоби ми е хаха, а ти или за моден критичар или нешто со правник, судија. :*
   
 11. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.775
  Професор по фотографија на универзитетот во Сан Франциско ;)
   
 12. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.875
  Туристички водич, особено за секое сокаче во Египет. :wasntme:
   
 13. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.820
  Пол:
  Женски
  Веќе се договоривНе...
  Мерлин за преЦедател!!!! :!: :!:
   
 14. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.875
  Ихаааааааааа... Лоли советник на преЦедателот. 8)
   
 15. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.341
  Од каде новинар :D ?
  Мерилин шоумен!
   
 16. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.820
  Пол:
  Женски
  Со нејзината трпеливост...професор. :)
   
 17. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.259
  Службеничка во ФПИОМ :lol:
   
 18. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.341
  CEO на некоја јака компанија :)
   
 19. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.259
  Фиар кај можам јас тоа, премногу ќе се соживеам и жал ќе ми биде за сите :tmi: :D

  Идеална за тебе- сопственик на парфимерија, ама супер снабдена и по цел ден да се шприцаш парфемчиња. :emo: :lol:
   
 20. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.924
  Допаѓања:
  51.739
  Пол:
  Женски
  Телевизиска личност, да има некое шоу како Опра Винфри.