Идеална професија за форумџиката над тебе

Дискусија во 'Форумски игри' започната од karina8, 18 мај 2011.

 1. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  1.548
  балерина :)
   
 2. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.008
  Како оние што се фрлаат со падобранци, параглајдери мислам беа :lol:
  Или можеби планинар, или банџи скокач. Нешто со адреналин :D
   
 3. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.199
  Учителка. :wasntme:
  Да се позанимаваш малку со малите дечиња. :lol:
   
 4. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.781
  Допаѓања:
  65.191
  Пол:
  Женски
  Докторка :)
   
 5. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.354
  Модна дизајнерка...... :*
   
 6. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  498
  Психолог :lol:
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.770
  Допаѓања:
  108.017
  Бланка...или фотограф или балерина,не знам,така ми оди...
   
 8. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.781
  Допаѓања:
  65.191
  Пол:
  Женски
  Политичар.
   
 9. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.944
  Допаѓања:
  51.926
  Пол:
  Женски
  Охридска снаа :lol:
   
 10. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  моден критичар, моден креатор и балерина во слободно време
   
 11. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.944
  Допаѓања:
  51.926
  Пол:
  Женски
  Член на Doctors without borders :)
   
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.781
  Допаѓања:
  65.191
  Пол:
  Женски
  Газдарица на огромна парфимерија :*
   
 13. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.820
  Пол:
  Женски
  Моден креатор и сопственик на модна куќа.
   
 14. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.008
  Бејбиситер :lol:
   
 15. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.781
  Допаѓања:
  65.191
  Пол:
  Женски
  Професорка по англиски :)
   
 16. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.824
  Пол:
  Женски
  Наставничка по македонски јазик. :wasntme:
   
 17. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.820
  Пол:
  Женски
  Музички критичар ;)
   
 18. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.330
  Допаѓања:
  101.731
  Пол:
  Женски
  Знам дека си правник де :)
  но, би јас тебе невладина, заштита на правата на децата и жени жртви на насилство ;)
  ќе ти биде мислам интересно :P
   
 19. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Можеби политичарКа. :$ Ама од кај и јас ова... најверојатно од нејзините постови кои ги имам читано, па така најпрво што ми падна на памет беше тоа. :angel:
   
 20. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.008
  Стјуардеса :)