Идеална професија за форумџиката над тебе

Дискусија во 'Форумски игри' започната од karina8, 18 мај 2011.

 1. PinkPrincess

  PinkPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Адвокат :)))
   
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.780
  Допаѓања:
  64.999
  Пол:
  Женски
  Професорка по англиски :lol: (знам дека и тоа сакаш :$ )
   
 3. PinkPrincess

  PinkPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121

  Ах marama како ми погоди.Баш таа професија највеке ја сакам и се надевам дека ке биде и мојата идна :lol: :* :* :* :* :*

  А твоја идеална професија би ти била сопственик на некој хотел :*
   
 4. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.008
  И мене ми беше погодено :wasntme:

  Пинк имењачке ... моден дизајнер :angel:
   
 5. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  531
  дрво- сечач хахаха :rofl: :rofl: :rofl: ( аватарот )
   
 6. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.539
  Мислам дека би била добар туристички водич ;)
   
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Дизајнер на чевли. :)
   
 8. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.780
  Допаѓања:
  64.999
  Пол:
  Женски
  ДиЏеј :lol:
   
 9. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.539
  Стилист, моден критичар или можеби професорка. Мислам дека знае како со децата :)
   
 10. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.008
  психолог :)
   
 11. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Премиер ;) :talk:
   
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.780
  Допаѓања:
  64.999
  Пол:
  Женски
  Банкар :)
   
 13. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.298
  Пол:
  Женски
  професорка
   
 14. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  1.548
  информатичар..или нешто такво :D
   
 15. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.539
  Менаџер :)
   
 16. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Нешто од областа на медицината. ;)
   
 17. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  Не знам зошто прво нешто што ми падна е менаџер на клубови, дискотеки, нешто слично на тоа. :)
   
 18. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.801
  Допаѓања:
  36.022
  Можеби моден критичар, или нешто поврзано со дизајн.
   
 19. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.780
  Допаѓања:
  64.999
  Пол:
  Женски
  Водителка, пејачка, писателка, а ако може се во едно, а знам дека би можела, би било идеално. :*
   
 20. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.295
  Сметководител